Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tűri a vezetőség egyes...

Miért tűri a vezetőség egyes dolgozóknak hogy állandóan betegszabin legyenek másnál meg 2 nap betegállománynál is kirúgással fenyegetnek?

Figyelt kérdés

Vannak „kollegáim” akik hogy hogy nem állandóan betegek. Ez olyan hogy semmi baja majd másnap már halálos beteg nem is jön 1-2 hétig majd jön pár napot majd újra halálos beteg lesz.

És megint 1-2 hét.

És persze ha nincs ott helyette majd dolgozik a többi.

Van olyan kollega aki idén 2016-ban 3, azaz 3 napot volt benn. Nagyon beteg. Szegény. Igaz hogy a facebook dugig van a nyaralós síelős képeivel amit a „nagy” betegsége alatt töltött…. Meg arról melyik konditerembe hány kilót nyom ki éppen a szegény súlyos beteg aki dolgozni sajnos nem tud de síelni menni meg 100kg-t emelgetni azt igen. Meg hasonlók.


Más ember (mint pl én) meg elmegy 39-es lázzal influenzásan és csörög a telefon hogy azonnal menjek, mert kirúgnak. Nem érdekli a főnököt semmi „szimulálás” nem megyek be, kirúgnak. 2 nap után… és mit tehetek. Megyek 39-es lázzal. Aztán ha szövődmény alakulna ki, vagy elájulnék ki is vágnának tényleg.



Hogy működhet így egy hely?

Hogy lehet egy főnök ekkora segg hogy nem látja mi folyik itt? Vagy nem érdekli? De mégis érdekli mert érdekes rám 2 nap után rámcsörgött. Másra meg 2 hét után se…


Hogy van ez?

Csókosok és ennyi nekik mindent szabad? Én meg húzzam az igát amíg bírom ha már nem bírom majd kivágnak és veszik fel a köv embert?


2016. febr. 23. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt még nem olvashattad de a linkelt írás mintha én írtam volna. Úgy tűnik máshol is van ilyen szennyláda bagázs.

Nem tudom ennek örüljek-e vagy nem hogy nem vagyok ezzel egyedül.

2016. febr. 23. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt én se értettem soha. Nekem is volt munkatársam, akit csak fél év után rúgtak ki, miután átlagban minden második héten hiáynyozgatott. De a poén, hogy ő nem is az első ilyen volt. Az előtte lévőnél a főnök azt mondta nekem: "Oké, egy kicsit furcsa srác, tudom, meg sokat hiányozgat. De amikor bent van, akkor legalább jól dolgozik." Tehát két hét tíz munkanapjából 6-7-et beteg, de nem baj, amikor bent van, akkor legalább jól dolgozik. Vesszek meg, ha értem ezt a felfogást.
2016. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Ja, és azt tegyem hozzá, hogy nem is mindig jelentettek beteget. Néha csak egyszerűen nem jöttek be, a telefonjukat pedig kinyomták. Mondjuk az eset nem Mo. volt, hanem Hollandia. Itt másképp van a beteget jelentés, itt nincs olyan, hogy orvosi igazolás. De attól a lényeg ugyanaz.
2016. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"a telefonjukat pedig kinyomták."


Na ha én ezt itt megtennám, akkor ennyi-soha többet nem kéne menni.


De lehet hogy marha egyszerű a magyarázat: a sokat hiányzók a főnök retyerutyája és ennyi. És azt tesznek igazából amit akarnak ha be se jönnek és nem is betegek akkor sincs semmi. Hiszen haverjózsik.

2016. febr. 23. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!