Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon önbecsülési gondom van...

Vajon önbecsülési gondom van ha diplomás emberként takarítok míg más hasonló végzettségű kollegáim nem hajlandóak rá? Mert "derogál" nekik? Hát nekem is de ők mertek szólni én meg nem.

Figyelt kérdés

Kis történet. Munkahely ahol felsőfokú végzettséggel dolgoznak emberek. Én is diplomás vagyok. Elküldték a takarítókat mondván nincs rájuk pénz. És megbíztak egy céget takarítással de az csak kettő hetente jön!! Mivel kevés a két hetes takarítás jön a főnöki ukáz! A dolgozók majd takarítják az irodáikat.

Több kollegám felhördült azonnal és közölték hogy bocsi de ők nem azért tanultak hogy padlót nyaljanak. És bár nem szégyen a munka de akkor se. Nem. Volt olyan kollega aki megmondta hogy ezt kifejezetten sértésnek fogja fel és elgondolkozik az azonnali felmondáson emiatt!


Eredmény: nem kell nekik takarítani.

Nekem kell továbbra is. Ugyanis én nem mertem mondani hogy nem. És bár én is úgy gondolom hogy nem ezért tanultam és én is így gondolom hogy ha felvesznek egy munkára akkor ne derüljön már ki utólag hogy padlót is kell nyalni, de én nem merek ellentmondani,

Én befogom a számat és remegek az állásomért. Úgy gondolom, ha nemet mondok, és ha kirúgnak?

(miközben a példa mutatja hogy ezért nem fognak kirúgni)

De akkor se merek nemet mondani miközben magamban fortyogok és csak nézem a kollegákat akik munka végén elpályáznak én meg munka végén fogom a felmosófát…

De nem vagyok egyedül van még kollega ugyanúgy mint én.


Vajon nekem is kellett volna kérnem magamnak? Most már késő persze…


2016. febr. 24. 08:40
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt azért elmondom hogy határozott 6 hónapos papírja van mindenkinek melyet majd 04-ben újítanak meg, és ki tudja? Lehet hoyg a "lázadó" kollegák el is döntötték a kérdést lesz-e új papírjuk.
2016. febr. 24. 12:19
 12/24 anonim ***** válasza:
Jól teszik, egy ilyen cégért én sem törném magam. Tudod, ha szakmai fejlődési lehetőségről lenne szó, azt vállalnám, mert az még úgy is megéri, hiszen jobb lehetőségeket is kaphatok egy kis tapasztalatszerzés után, de ez nem olyan. A kollégáid vagy úgy vannak vele, hogy elég jók, hogy megtartsák őket így is, vagy ha nem tartják meg őket, találnak helyet maguknak máshol.
2016. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

A kérdésed nem az volt, hogy igazuk van-e a kollégáknak.

Arra továbbra sem válaszoltál, hogy te miért takarítasz. Nekik nem lett semmi következménye, akkor neked miért lenne?

Na meg látszik??? Nálunk nincs mocsok az irodában, akkor sem, ha éppen egy héten nem takarítanak ki. Szóval szerintem a 2 heti elég is lehet. Vagy ellenőrzi a főnököd, hogy megcsináltátok-e?

2016. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Diplomák nagyjának megszerzéséhez 87es IQ bőven elég és csak magolni kell.

Diploma semmit se ér való életben csak több helyre vesznek fel rendszerbeli életben.

Ez még sokszor tudást sem jelent, nem hogy gyakorlatot.

Ez egyébként csak tudás(, illetve sokszor az sem ugye,) nem pedig személyiség. Személyiség számít az vagy te, az mutatja milyen ember vagy.

(Csak fő kérdést olvastam el.)

2016. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Önbecsülési problémákra pedig tények realizálását tudom ajánlani.

Tények tények, vélemények X emberek gondolatai valamiről.

Mindenki ember, vmilyen személyiséggel, agyi szinttel, stb, stb. Gondolkozz magadon, képességeiden, stb, így önbizalmi szinted valós érték közelébe tudod rakni.

Ebben tudok segíteni ha rám írsz.

2016. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Önbecsülési problémákra pedig tények realizálását tudom ajánlani. "


Röviden ez azt jelentené hogy nézzem meg a végzettségem nézzem meg a tényleges tapasztalatom nézzem meg ilyen végzettséggel mennyi állásajánlat stb van mások ilyen papírral hol és mennyiért dolgoznka (ha egyáltalán van munkájuk és nem szart lapátolnak közmunkásként) és jöjjek rá arra hogy örülhetek ha van állásom és sürgősen be kell fognom és megbecsülni az ilyen helyet is, mert ha innen kikerülök az életben többet soha sehova.

Max közmunkásnak vagy bizt őrnek. De annál meg ez is jobb.

Erre gondoltál?

2016. febr. 24. 14:26
 17/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudod, hány cégnél dolgoztam 30 éves koromig? Nem az első munkahelyemről megyek nyugdíjba, de soha nem estem kétségbe, hogy jaj, nem lesz következő, és soha nem voltam annyira bexari, hogy bármit balek módon bevállaljak, tudod, mindig húztam egy határt, mi az, ami már nem fér bele, volt, amit nem vállaltam el, volt, ahol én mondtam fel, és volt, ahol kihúztam az aktuális szerződés végéig, de következő ciklust már nem vállaltam. Ennek pedig semmi köze diplomához. Ha hagyod, hogy minden nyavalyát megcsináltassanak veled, akkor soha nem fogsz tudni előre lépni, és gyáva vagy kiállni magadért. A szemét munkáltatók pont az ilyen balekokat kerestetik, mert kidolgoztathatják veletek a beleteket is bagóért, csak mert féltek a változástól és nem hiszitek el, hogy van normális munkáltató is. Tudod, az ilyeneket csak úgy lehetne megfékezni, ha minden dolgozó a sarkára állna és nem menne bele ilyen lehúzásokba. Téged kihasználnak, visszaélnek azzal, hogy félsz.
2016. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

" nem hiszitek el, hogy van normális munkáltató is. "


Hát látod ennél igazabat nem is szólhattál volna. NEM HISZEM el hogy van olyan. Nem hiszem mert én még olyannal soha nem találkoztam, eddig csak szemét mocsadékokkal Dunába lőni való állatokkal.


És mivel elmúltam 40 annak is örülhetek hogy egyáltalán szóba áll velem bárki is.

2016. febr. 24. 16:47
 19/24 anonim ***** válasza:
Én találtam, szóval vannak normális munkáltatók, most is egy ilyennél dolgozom. De előtte megjártam 18 másik céget is...
2016. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Parttalan.

Te állítod hogy igen mert azt tapasztaltad.

Én állítom hogy nem mert azt tapasztaltam.

Kinek van igaza? De jobb kérdés és akkor mi van ha valamelyik félnek igaza van?


Meg lehet nyerni a lottó ötöst? Hát elvileg ha nem kamu az egész igen. De nem mindegy lehet vagy nem ha nem nyerem meg?

2016. febr. 24. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!