Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon önbecsülési gondom van...

Vajon önbecsülési gondom van ha diplomás emberként takarítok míg más hasonló végzettségű kollegáim nem hajlandóak rá? Mert "derogál" nekik? Hát nekem is de ők mertek szólni én meg nem.

Figyelt kérdés

Kis történet. Munkahely ahol felsőfokú végzettséggel dolgoznak emberek. Én is diplomás vagyok. Elküldték a takarítókat mondván nincs rájuk pénz. És megbíztak egy céget takarítással de az csak kettő hetente jön!! Mivel kevés a két hetes takarítás jön a főnöki ukáz! A dolgozók majd takarítják az irodáikat.

Több kollegám felhördült azonnal és közölték hogy bocsi de ők nem azért tanultak hogy padlót nyaljanak. És bár nem szégyen a munka de akkor se. Nem. Volt olyan kollega aki megmondta hogy ezt kifejezetten sértésnek fogja fel és elgondolkozik az azonnali felmondáson emiatt!


Eredmény: nem kell nekik takarítani.

Nekem kell továbbra is. Ugyanis én nem mertem mondani hogy nem. És bár én is úgy gondolom hogy nem ezért tanultam és én is így gondolom hogy ha felvesznek egy munkára akkor ne derüljön már ki utólag hogy padlót is kell nyalni, de én nem merek ellentmondani,

Én befogom a számat és remegek az állásomért. Úgy gondolom, ha nemet mondok, és ha kirúgnak?

(miközben a példa mutatja hogy ezért nem fognak kirúgni)

De akkor se merek nemet mondani miközben magamban fortyogok és csak nézem a kollegákat akik munka végén elpályáznak én meg munka végén fogom a felmosófát…

De nem vagyok egyedül van még kollega ugyanúgy mint én.


Vajon nekem is kellett volna kérnem magamnak? Most már késő persze…


2016. febr. 24. 08:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Gyáva balek vagy, aki nem mer kiállni magáért. Igen, ez önbecsülési probléma. Alábecsülöd magadat és nem élsz a jogaiddal. A kollégáid gondolkodnak jól, te meg majd egy idő után nem fogod bírni, mert a főnök téged fog megterhelni minden xarral, mert látja, hogy te úgyis vállalod, minek is keresne más megoldást, ő meg röhög a markában, hogy kifogott egy ilyen pancsert. Te gürizel éhbérért, ő meg dőzsöl kényelmesen.
2016. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Alábecsülöd magadat „


Tudod mit mondok én erre!

Mi határozza meg egy ember értékét? A munkaerőpiaci kereslet-kínálat.

Alábecsülöm magam? Lehet.

De az is lehet hogy nem alá hanem épp reálisan becsülöm magam. Semmit se érek szart se és ezt tudom is magamról.

Mire alapozom ezt? A munkaerőpiaci visszajelzésekre.

Vagyis arra hogy ha szórom az életrajzom ki a világba a kutyának se kellek.

Szóval azt hiszem magamról szart érek és lám, mások is így gondolják hogy szart érek.

Mert még egy visszahívást se kapok.

Nem lehet rám fogni hogy „biztos elszúrom az állásinterjún, rosszul kommunikálok”. Nem szúrom el, nem szúrhatom el mert addig el se jutok. Sehova se hívnak.

2016. febr. 24. 18:57
 23/24 anonim ***** válasza:
Jó, akkor te ennyit érsz, ugrálsz, mint egy hülye egy főnöknek, aki kihasznál. Ez nem túl pozitív perspektíva. A kollégáid ezzel a hozzáállással hamarosan jobban fognak élni, mint te valaha.
2016. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is az van, hogy amikor nincs takarító (általában 1-2 hétre jönnek, aztán felmondanak és akkor megint hetekig keresik a következőt), olyankor mi takarítunk magunk után. És persze megy a nyafi, hogy mi se ezért vagyunk itt, viszont kifejezetten olyan helyen dolgozok, ahol minden egyes nap végén takarítani kell, mert egy nap alatt nálunk akkora lesz a kosz, mint máshol egy hónap alatt sem. Tehát nap végén mindenki fogja és lemossa a saját asztalát, kiviszi a szemetet és felsöpröget maga körül. Aki nem csinálja meg, az meg koszban dolgozik tovább másnap, és kész. Más helyett nem szoktunk takarítani, csakis magunk után. A helyedben én nálatok is ezt tenném. Ha olyan helyen dolgozol, ahol mindenkinek saját helye van, akkor csak a saját helyed körül takaríts, pakolj össze! Mások asztalán meg had gyűljön a sok porcica. Ha majd már annyi lesz, hogy ha zavarja őket, úgyis le fogják takarítani maguk! Ha meg nem zavarja, akkor elfér az ott! :)
2016. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!