Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan viselitek az ilyen...

Ti hogyan viselitek az ilyen kollégákat? Kifejtés lenn.

Figyelt kérdés
Irodai dolgozó vagyok lassan már fél éve. Van két kolléganő mellettem, mindkettő eléggé beszédes a maga módján (néha túlságosan is). Az egyik fiatalabb, terhes volt, akkor állandóan a gyerekük születését beszélték, meg hogy mit éreztek a terhesség alatt. Mindkettő a tipikus nagyon szőke, nagyon p i cs a, nagyon tudatlan punci színvonalán van. Amelyik idősebb, az gyakran hangsúlyozza, hogy ő nem ért semmihez, állandóan a technikával kapcsolatban is full hülyeségeket kérdez, ha meg mond valami (számára) vicceset, akkor a végén, ilyen orrhangon beszél, majd ilyen erőltetett, visongatós nevetésbe megy át. Eközben a körülötte álló kollégák, kolléganők (inkább a nők), szintén ilyen orrhangon (néha kényeskedőn) beszélnek, majd ők is visongatós idétlen vigyorba, nevetésbe törnek ki. Szinte bármilyen téma szóba jön köztük, ami teljesen haszontalan, értelmetlen, ilyen pl. a horoszkóp, hogy ki milyen aszcendensű, a sminkelés, idétlen hajak készítése a fodrásznál, jelentéktelen háztartási gondok, ami szinte apró-cseprő probléma, józan ésszel megoldható lenne, de ők órák hosszat képesek arról fecsegni, hogy hogy nem tudták, hogy nem értették, hogy rontották el még jobban és ezek vége is az a jellegzetes visongatós nevetés, néha kuncogás. De olyan jelentéktelen dolgokat kell elképzelni, hogy pl. elmentek bevásárolni, és nem volt 1,5%-os tej, de úgy hozzá tudnak szólni ehhez a jelentéktelen dologhoz, hogy (a múltkori megfigyelésem szerint) 25 percig képesek ezen messzemenő "mélységekbe" beszélgetni. Egy másik ilyen kis példa, hogy valaki befújt a kelleténél (jóval több) légfrissítőt a budiba, így szinte mindenhol érezni lehetett, ebből is támadt köztük egy majdnem félórás trécselés. Hogyan lehet elviselni az értelem ilyen fokú hiányát? Mi ez ellen a legjobb "ellenszer"? Nektek mi a véleményetek az ilyen kollégákról?

2016. febr. 28. 22:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért álljon már meg a menet! Én munkaidőbe soha nem tudnék ennyire ráérős lenni, én minden nap a munkámat végzem. Az előző munkahelyemen is ha előfordultak beszélgetések azok konkrétabb problémáról szóltak gyakorlati megoldással a végén, de ilyen mindennapos apró-cseprő dolgokról ott sem fecsegett senki ennyit feleslegbe. Tulajdonképp azért zavar, mert azok a dolgok amiket produkálnak egyes munkatársak egyszerűen azok miatt nem tudok a munkámra koncentrálni.
2016. márc. 1. 17:34
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor mondd meg nekik, hogy zavarnak, és nem tudsz tőlük dolgozni. Én egyszer szólok az idiótáknak a munkahelyemen, általában nem is szokott tovább probléma lenni. Ha nem mondod, fogalmuk se lesz arról, hogy neked problémád van.
2016. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Már korábban céloztam rá, hogy néha sok a duma és jó lenne ha ők is munkával foglalkoznának.
2016. márc. 2. 17:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne célozgass, oltsd le őket a f**ba. Abból fognak érteni.
2016. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Valahol együtt tudok érezni a kérdezővel. Én is voltam egy évet hasonló színvonalú kolleganők közt. Minden nap ment a hehehe, a nyenyenye meg a rityi-rötyi, de munka meg sehol. Én a nap végére már mentálisan teljesen belezsibbadtam ebbe az egészbe, az egyik oka ez volt a munkahelyváltásomnak. Azt értem, hogy kommunikálni kell, de ha tartalmatlan és értelmetlen, akkor inkább érdemes kussolni. Ezek ellen pedig a fülhallgató és a hangos zene a megoldás szerintem, legalább segít a munkára koncentrálni.
2016. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudod oket elkerulni. De egyetertek azzal a hozzaszoloval, aki szerint van ennel sokkal rosszabb. Valthatsz munkahelyet, de sanszos, hogy hasonlo vagy még rosszabb helyre kerulsz... Pl. ha intelligensebb vagy, esetleg hamarabb lepkedsz felfele a rangletran, irigysegbol hihetetlen dolgokrakepesek az emberek... Gondolj erre, amikor vihorasznak! Ezerszer jobb, mintha egesz nap acsarog, feltekenykedik stb... Ha neki ettol jo az elete, legyen, mert hidd el, ha besavanyodott, irigy ember melle kerulsz, annal nincs rosszabb...
2016. okt. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!