Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudok bejelentést tenni a...

Hol tudok bejelentést tenni a közmunkások viselkedésére?

Figyelt kérdés

Pár hete új környékre költöztem, ahol rendszeresen látok közmunkásokat. Reggel, amikor elmegyek a boltba (vagy napközben bárhová), mindig ugyanazon a padon ülnek, beszélgetnek, cigiznek stb. Egyesek mellett még sörös doboz és boros üveg is hever, mintha otthon lennének.

A szemét meg a csikkek ugyanott vannak elszórva mindig az utcán, pedig feltételezem, hogy a dolgukhoz tartozna ezek eltávolítása is (néha... esetleg). Az ajtót nem ez tette be, hanem az, hogy a parasztja feláll, részegen a falhoz dülöngél és konkrétan az ablakom alá vizelt, miközben csodásan letaposta azokat a virágokat, amiket a házban élő egyik néni gondoz a virágágyásban.

Nagyon felhúztam magam rajta. Amikor pedig kérdőre vontam, az arcomba vágta, hogy ő rohadtul nem fog ennyi pénzért dolgozni.

Én megértem, hogy kevés pénzt kapnak, de azt is az én adómból. Emellett én is és még rengeteg ember, elég sokat dolgozik 57 ezerért (vagy mennyit keresnek), tisztességes, becsületes munkával. Ez felháborító.

A kérdésem az, hogy hol tudnám ezt jelenteni? Melyik szervnél kell panaszt tennem ez ügyben?


2016. márc. 29. 20:05
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%

Jelentsd fel őket, örüljön a kis lelked. Ebben az országban nagy divat.



Mellesleg tényleg felháborító, de mit vársz??

2016. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim válasza:

Én simán a Munkaügyi Főfelügyelőséget küldeném rájuk, a züllött műveletlen tanulatlan parasztok is megszívják, meg az is aki alkalmazza őket


[link]

Első pont a panaszbejelentő nyomtatványok

Simán megérdemlik, a közmunka nem mentesíti őket az undorító viselkedéstől tényleg... Megvan a véleményem a közmunkáról, és azt is elhiszem hogy normális emberek is vannak benne normális munkakörökkel, ami fizetésileg így is megalázó, de őszintén szólva az olyan emberekkel amit a kérdező felvázolt, már tényleg mit lehet kezdeni? Nálunkis ahol lakok egy faluba, a közmunkások pár éve konkrétan saját maguk mesélték röhögve hogy munkaidőbe hogy ittak meg milyen részegek voltak, meg a falu temetőjének az odavezető útja mellett fetrengtek mert nem bírtak felkelni

Ti milyen véleménnyel lennétek az ilyenről mégis? Ne tartsam őket egy undorító, lezüllött tanulatlan bunkó parasztnak őket?

2016. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:
Előző vagyok, pluszba még annyi, hogy nyilván elő fog kerülni most, hogy mert biztos egy túliskolázott lenéző, nagyképű, orrát fennhordó bunkó vagyok biztos, de ez a véleményem igen is, hogy az ilyen tényleg csak egy lezüllött semmire nem való ember... És az emberek 90%-a ponthogy az ilyen emberek végett nézi le a közmunkát is, joggal mellesleg... ha nagyképűség, ha nem. Ki akar esetleg mondjuk diplomásként vagy több szakmás normális képzettként ilyen alkesz, züllött alakokkal dolgozni, őszintén? El is hiszem, hogy sokan ezért nem vállalják inkább
2016. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

" Ne tartsam őket egy undorító, lezüllött tanulatlan bunkó parasztnak őket?"


Mily öröm egy ilyen mondatot végigolvasni egy olyantól akinek a szókincse a bunkó parasztnál megáll és semmi mást nem kántál. Háááá őket azé fejelentem őket. Bunkó parasztok hee.


Nem sajnálom azt a réteget, de a háborgókat sem tudom. Ez van. Ha nem tetszik fogj egy botot és üsd őket ahol éred, mert ezekkel még a rend őrei sem tudnak mit kezdeni. Most kaszlizza be őket, mert eldobtak pár csikket és sörösdobozt? Pénzbüntetés meg ismét halott dolog, mivel ahogy mondtad kérdező 57 ezerért dolgoznak, vagy még annyiért se. A pénzük elmegy cigire, borra, sörre, minimális kajára és henyélésre.


Legyen vér a pucádban és beszélj velük, még az is előfordulhat hogy mégsem olyan hülyék és hallgatnak a szép szóra. Jelentgetni névtelenül könnyű. Igazi magyar népszokás.

2016. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
Akárki akármit mond, ez tényleg primitív és nem emberi viselkedés, amit a kérdező is sérelmez és a legutóbbi hozzászólásoknak is hitelt adok, mert én is hasonlókat tapasztalok sajnos, és tényleg a foglalkoztatási jogviszony, maga mint jogviszony nem lenézendő, mert az csak tényleg egy jogviszony forma,de ahogy bánnak az emberrel benne úgy alapból körülbelül mindenkivel, diplomás, tanult emberekkel, hogy egyszerűen megalázó munkakörökbe kényszerítik direkt, másik dolog megint, de talán tényleg a sok unintelligens viselkedésű, aluliskolázott, primitív emberek miatt olyan talán azért jórészt a vélemény, amilyen róla, ezt kár tagadni... mert szerintem sem a rendes normális munkák meg normális viselkedésű tanult, kultúrált emberek jutnak eszébe senkinek se, mikor valaki azt hallja, hogy közmunka, vagy közfoglalkoztatás, hanem pont az ilyen kérdező által felvázolt helyzet általában
2016. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
A munkanélküliség miatt voltam közmunkán 4 évig és azt tapasztaltam hogy azért nem tudnak viselkedni, mert lehet hogy igy nevelték őket. Abban a városban ahol élek előfordult hogy rossz időben dent kellet unatkoznunk a telephelyen és ment a káromkodás, és előfordult verekedés is. Sokszor a cigányok kezték a neveletlen viselkedésükkel. Ja és sokszor azért keztek el kötöszködni mert buták. Szerintem aki annyira buta attól még tudna normálisan viselkedni. A saját szememmel tapasztaltam azt hogy milyen kevesen tudnak viselkedni és dolgozni. Szerintem a fizetésnek semmi köze nincs hozzá inkább akaraton mulij a dolog. Nekem az utcán kellet dolgozni ( szemétszedés, gyomlálás, kapálás,ásás,falevél összegereblyézése és zsákbaszedése, szántóföldi munkák) a csoportvezetöket nem érdekli hogy egy csapaton belül nem jönnek ki az emberek egymással, de azért volt normális munkatársaim is akik tudtak viselkedni. Viselkedési arány jó 15-20% a rossz 75-80% körüli négy évnek megfelelő tények a saját tapasztalataim alapján. És a szakmámban amit 2007-ben végezten el a mainapig nem tudtam elhelyezkedni. A közmunkán kevés tapasztalatot szereztem a munkát illetően.
2017. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan neveletlen csapattal hogy csak azért nem hagytam abba a munkát mert, ha abbahagytam volna akkor meg jön a fenyegetőzés. Sajnos vannak buták és neveletlenek. Aki lusta legalább tudna rendesen viselkedni.
2017. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!