Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudok bejelentést tenni a...

Hol tudok bejelentést tenni a közmunkások viselkedésére?

Figyelt kérdés

Pár hete új környékre költöztem, ahol rendszeresen látok közmunkásokat. Reggel, amikor elmegyek a boltba (vagy napközben bárhová), mindig ugyanazon a padon ülnek, beszélgetnek, cigiznek stb. Egyesek mellett még sörös doboz és boros üveg is hever, mintha otthon lennének.

A szemét meg a csikkek ugyanott vannak elszórva mindig az utcán, pedig feltételezem, hogy a dolgukhoz tartozna ezek eltávolítása is (néha... esetleg). Az ajtót nem ez tette be, hanem az, hogy a parasztja feláll, részegen a falhoz dülöngél és konkrétan az ablakom alá vizelt, miközben csodásan letaposta azokat a virágokat, amiket a házban élő egyik néni gondoz a virágágyásban.

Nagyon felhúztam magam rajta. Amikor pedig kérdőre vontam, az arcomba vágta, hogy ő rohadtul nem fog ennyi pénzért dolgozni.

Én megértem, hogy kevés pénzt kapnak, de azt is az én adómból. Emellett én is és még rengeteg ember, elég sokat dolgozik 57 ezerért (vagy mennyit keresnek), tisztességes, becsületes munkával. Ez felháborító.

A kérdésem az, hogy hol tudnám ezt jelenteni? Melyik szervnél kell panaszt tennem ez ügyben?


2016. márc. 29. 20:05
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
35%

Mondom, átfogalmaztam a kérdést.

Téged mi zavarna jobban, ha XY politikusról kiderülne, hogy sikkasztott 2 milliárdot, vagy ha egyik este arra érsz haza, hogy valaki a lábtörlődre szart egyet?

2016. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a 2. kérdésedre válaszoljak, jobban zavar a sikkasztás, mint az odasz.arás.

A lábtörlőmre még nem sz.artak, azt ellopták, a régi lakásom villanyóra szekrényébe viszont sz.artak már bele.

Bosszantott, de a korrupció jobban bosszant.

2016. márc. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
54%

"megjegyzem, ez nem csak az ő hibájuk, hanem a főnökeiké is. Jobban kéne szervezni a munkát."


Ebben speciel egyetértünk, ez a főnökeik hibája is. Meg a főnökeim főnökeinek főnökeié is. Az egész közmunka és segélyezés egy hülyeség, több kárt okoz, mint használ.


Ha nem lenne se közmunka, se segély, ezek az emberek kénytelenek lennének valami rendes munkát találni, ahol rendesen dolgoznának. Rendes munkahelyen például nem boroznának/söröznének napközben.

2016. márc. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

"Rendes munkahelyen például nem boroznának/söröznének napközben."


Hivatalban dolgoztam pár éve, az egyik szobában nyíltan az asztalon volt a kólásüvegben a vörösbor-kóla kombó, a másik szobában a szekrényben volt a fehérbor szintén üdítős üvegben, arra jártak rá, volt, aki ebédszünetben már a kocsma felé vette az irányt, és ezek tisztviselők voltak, nem közmunkások.

2016. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!


1. Az 57 ezer jó 52 -nek is (feltéve ha 8 órában foglalkoztatják, ha nem akkor még ez is kevesebb.


2. Szerinted, ha utcán vannak hova menjen el toalettre?

Ahol egyáltalán van ott is 200 Ft a használata/alkalom. Ha 8 óra alatt elmegy 3X az már 600 Ft azaz 2 órás köz(rabszolga)bér.

3.Az, hogy egy doboz italt megisznak az gyakorlatilag megbocsájtható. (Te hogy bírnád azt a megalázó tevékenységet alamizsnáért?)

4. Nem megoldás az beárulás, sokkal inkább célravezető ha többször szól nekik, hogy változtassanak.


5. Nem csak a tanulatlanokat teszik ki utcaseprésre, diplomás embereket és szakmával /érettségivel rendelkezőket is.

2016. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

35!


1: Van,a ki takarítással ennyit keres. Én diákként 52 ezer forintért 13-15 napot dolgoztam iskola mellett/után, hétköznapokon. Egy nyamvadt Tescoben, ahol a vásárlók semminek néztek konkrétan. Nem csak söprögettem.


2:Nem tudom, hogy nálatok hol mennek el mosdóba, de mi 50 méterre lakunk egy plázától, ahol ingyenes a WC használata. De most komolyan, ezt te sem gondoltad komolyan. Hogyha tényleg nem ér el odáig, akkor miért nem megy el egy bokorhoz? Pont ugyanaddig tart, mint eljönni a házfalig és oda vizelni. Ne takargassuk őket ezzel.


3: Nem. Rengeteg megalázó munka van, amit ki kell bírni ivás nélkül. Hogyha minden megalázó dolgot ivással orvosolnánk, akkor majdnem minden ember alkoholista lenne. Ha más inna munkaidőben, simán kirúgnák.


4:Szerintem ez egy munkafelügyelő dolga lenne...


5: Ki állította az ellenkezőjét?

2016. ápr. 1. 18:33
 37/47 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Jelenleg sajnos én is közmunkás vagyok, cukorbetegen, napi 4x szúrással, vércukorméréssel, és fokozott "vizeléssel". Naponta többször kell vércukrot mérnem, aztán inzulint beadnom, előtte kezet mosnom, sokkal többet járok mosdóba, mint más egészséges ember. Az inzulinomat pedig sem hőségben, sem hidegben nem tárolhatom, mert tönkremegy, így pedig használhatatlan. Ezek eszközök áráról már nem is teszek említést. Ennek ellenére ki akartak tenni utcára dolgozni, nálunk nincs sehová lehetőség elmennni wc-re, nincs pláza, ez egy kisváros. Senkit nem érdekelt az én problémám, még úgy sem hogy az üzelorvos ráírta a papíromra, hogy kinti munkára alkalmatlan vagyok! Vissza utasítottam a munkát, így 1 évre elvették tőlem a 22 800 Ft támogatást. Most nagy nehezen sikerült benti munkát kapnom, takarítást, ahol legalább van mosdó, illetve hűtőszekrény az inzulinomnak. Igaz, diplomám nincs, csak egy középfokú kereskedelmi végzettségem, nem vagyok alkoholista, nem dohányzom, ápolt, igényes ember vagyok, rendezett családi élettel. Nem kell lenézni a közfoglalkoztatottakat, a mi környékünkön igenis dolgoznak tisztességesen, betegen, mindenhogyan. Az az 57 ezer, meg jó lesz 51-nek is, bár lehet hogy ez nem mindenhol egyforma?
2016. ápr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

37. válaszoló!


Nagy butaságot csináltál, hogy a munkaügyiben "visszautasítottad" a köz(rabszolga)munkát. Technikailag úgy kellett volna intézned, hogy névleg vállalod, de az előzetes foglalkozás eü-i kivizsgáláson biztosan alkalmatlannak nyilvánítottak volna a felsorolt problémáid miatt. Így csak a O. kormány statisztikát sikerült javítanod.

2016. ápr. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Kedves 38! Igen, igazad van, de én ezt akkor sajnos még nem tudtam. Most viszont egy benti közmunkát kaptam, takarítást, ahol van mosdó, wc, stb. Most egyelőre ez van, "ezt kell szeretni", még mindig jobb mint a 22.800 Ft, és bízom benne hogy hamarosan találok megfelelő munkát.
2016. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 60lonci válasza:
38%

Panaszt tenni? Van e értelme? Amit én látok az még a kérdezőnek a kérdését is felül múlja.

(Falú ahol mindenki mindenkit ismer) Nyugdíjas vagyok 41-évi munka viszony.

Naponta látom, és hallom a közmunkások beszédjét. Egy filéárt se érdemelnek! Olyan ember akiknek a munka fogalma jelent valamit kevés van közöttük.

És az is hamar elmegy és keres magának munkát ahol a munka jelentése munkát jelent.

Élelmiszer bolt, kocsma, önkormányzat. Az élelmiszerboltnak nincs olyan oldala amit ne Hugyoznának le. (Pedig készült nekik vécé az önkormányzat udvarába).

Ha valaki mer szólni, az aztán kap hideget meleget.

Olyan emberek akik nem is akarnak dolgozni. Nem is fognak amíg olyan rendszer van, hogy munka nélkül is pénzt kapnak. Örüljön sok ember, hogy nem látják mi folyik az országban közmunka néven. Kevésből élnek? Hát persze mert nem akar dolgozni, inkább a kevés mint a munka.

Arról meg még nem is esik szó, hogy fel veszik a munkanélkülit és még csak meg se jelenek, a "munka helyen"

2016. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!