Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudok bejelentést tenni a...

Hol tudok bejelentést tenni a közmunkások viselkedésére?

Figyelt kérdés

Pár hete új környékre költöztem, ahol rendszeresen látok közmunkásokat. Reggel, amikor elmegyek a boltba (vagy napközben bárhová), mindig ugyanazon a padon ülnek, beszélgetnek, cigiznek stb. Egyesek mellett még sörös doboz és boros üveg is hever, mintha otthon lennének.

A szemét meg a csikkek ugyanott vannak elszórva mindig az utcán, pedig feltételezem, hogy a dolgukhoz tartozna ezek eltávolítása is (néha... esetleg). Az ajtót nem ez tette be, hanem az, hogy a parasztja feláll, részegen a falhoz dülöngél és konkrétan az ablakom alá vizelt, miközben csodásan letaposta azokat a virágokat, amiket a házban élő egyik néni gondoz a virágágyásban.

Nagyon felhúztam magam rajta. Amikor pedig kérdőre vontam, az arcomba vágta, hogy ő rohadtul nem fog ennyi pénzért dolgozni.

Én megértem, hogy kevés pénzt kapnak, de azt is az én adómból. Emellett én is és még rengeteg ember, elég sokat dolgozik 57 ezerért (vagy mennyit keresnek), tisztességes, becsületes munkával. Ez felháborító.

A kérdésem az, hogy hol tudnám ezt jelenteni? Melyik szervnél kell panaszt tennem ez ügyben?


2016. márc. 29. 20:05
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
15%

Inkább jelentgetés helyett keres mellék állást ha 57 ezret keresnék fel köpnék azt alá állnák


tudod ha olyan tanult inteligens vagy szerintem a siránkozás panasz helyett nyugodtan találhatnál a fő állásod mellé egy 4 órás mellék állást ,és akkor nem azon töprengenél hogy vágj alá mások alá ,nem félsz a jó istentől? re is kerülhetsz még ki az utcára


,nagybátyám is közmunkás és korán kezdenek 6 tól 9 ig megnyomják hogy mikor kevés ember mászkál az utcán akkor izzadásig sepernek szedik a csikket stb stb és utána kevésbé megalázó helyre üllnek 9 után beszélgetni panaszkodni egymás keserű sorsáról, reggeli és kávé után aztán ha nem szívesen is de mennek a forgalmas utcára ahol megalázva bézból sapkába lehajtott fejjel sepregetnek ,ja és éretségi mellett beválalta ,de legalább nem lop csal hazudik !!!

2016. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
84%
12-es! Ne vedd már személyesnek a kérdést. Olyan emberről írt, aki levizeli a házfalat matta részegen munka közben. Te munka közben részeg vagy, és pisálsz össze vissza? Vagy a kollégád azt teszi? Akkor miért ne lehetne elvárni a közmunkástól, hogy ne tegye. Senki nem nézi le őket, de más munkahelyen sem megengedett az ilyen viselkedés.
2016. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
83%
Attól,hogy közmunkás,más dolgait nem kell tönkretenni, az ember nem kutya meg állat,hogy így viselkedjen, a fizetés mértékétől függetlenül.
2016. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező a jó isten megfog büntetni csak várj :)
2016. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
84%
Miért büntetné meg? Mert nem akarja,hogy másnap meg ha úgy esik jól,akkor a küszöbére sz@rjanak?
2016. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
64%
Na azért ne ajnározzuk már a közmunkásokat. Képzeld az ápolók is 6ra járnak dolgozni. Sőt apum hegesztőként is 6ra jár. De érdekes módon ő soha nem panaszkodik és a munkáját is rendesen elvégzi.
2016. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy megverne bármelyik kitalált barátotok is, amiért kimerem mondani, amit gondolok.

Engem kirúgnának, hogyha munka helyett leinnám magam. Szerintem minden normális munkahelyen így tennének.

Engem elvinnének a rendőrök/megbírságolnának, hogyha az utcán vizelnék. Szerintem ez nem normális azért, bármennyit is keresnek.

Azt pedig, köszönöm szépen, tökéletesen eltudom dönteni, hogy mikor kell másodállást vállalnom. Nem szükséges mások beleszólása a férjemen kívül.

2016. márc. 29. 20:51
 18/47 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, én megvetem az olyan embereket, mint te!

Utálom, ha valaki abba rúg bele, akinek egyébként is nehéz.

Kur.vára nem érdekelnek az indokaid, a nehéz helyzetűvel könnyebb b.aszakodni, ezért akarsz te jelentgetni.

Amúgy meg ha otthonról is, de DOLGOZZ, ne az ablakon lessél kifelé!

2016. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
51%

Ja, az meg igazi proli dolog, ha valaki azzal jön, hogy "az én adómból".

A közmunkások is dolgoznak, nem a te adódból élnek, amennyit keresnek, az semmi, és a te fajtád még ezt is sajnálja tőlük!

Érdekes módon a hivatalokban a se.ggüket meresztőktől nem sajnáljátok a pénzt a "ti adótokból"!

Pedig hát, hadd ne mondjam mennyi kávé és teaszünet, ebédelgetés, vásárlás, pletyka, meg sz.arkeverés belefér a munkaidejükbe!

A többiről meg ne beszéljünk, pl: olvasó, asztalon tehénkedő politikusok a parlamentben és társaik...

20-as voltam.

2016. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
79%

Aki a részeges, utcára vizelő közmunkásokat védi, az magát minősíti. Magát minősíti, mert az igénytelenséget, a tudatlanságot, a prolizmust, a Balkánt védi.

Az ilyeneket nem sajnálni kell, hanem megnevelni. Keveset keresnek? És? Rengeteget vannak még így ezzel, mégsem süllyednek le erre az állati, alpári szintre.


És akkor még van pofája benyögni, hogy ő ennyi pénzért nem dolgozik. Igen? Részegen fetreng, házfalakra vizel munkaidőben, majd még panaszkodik, hogy keveset keres. Ezért nincs értelme a közmunkának és a segélyeknek sem, mert ilyen lumpenek kapják. Ha rajtam múlna, egy fillért nem kapnának, akkor aztán nyugodtan óbégathatnának, hogy ennyi pénzért nem dolgoznak.


Értitek, képtelen találni magának egy normális állast, így kénytelen az állam foglalkoztatnia őt, de nem hogy értékelné ezt, hanem még részegeskedik, utcára vizel és benyögi, hogy ennyiért nem dolgozik. Miért mennyit is kéne adni neki? Adjunk neki nettó 100-at a részeges semmittevésért? Nyilván...


Kedves kérdező én csak azt tudom tanácsolni, hogy gyűjts össze pár embert, és ha legközelebb odamegy a házatokhoz vizelni, akkor kicsit "beszélgessetek el" velük. Ezeket nem szabad se sajnálni, se támogatni, mert itt a példa hogy visszaélnek vele.

2016. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!