Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért néznek le, a kollégáim...

Miért néznek le, a kollégáim amiatt, hogy még a szüleimnél lakok?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és tény nem albérletben hanem a " mama hotelban" lakok.

Elmehetnék albérletbe,de akkor nemtudnék félre tenni.Ha ügyes és szorgalmas leszek pár év múlva vehetek majd egy kis saját ház/ lakást.



2016. ápr. 7. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol a kollégáid véleményével? Ha a szüleidnek és neked megfelel így, célod is van vele, amit belátható időn belül elérsz, kinek mi köze hozzá, hol laksz?
2016. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Zavar az állandó célozgatásuk.

"Még mindig otthon laksz,nem akarsz magaddal kezdeni valamit,sosem nősz fel stb.

2016. ápr. 7. 11:19
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Fiú vagy, kedves kérdező?

A párom nem sokkal idősebb Nálad, ő is csak azért költözött el, mert muszáj volt és amúgy ha tehetném mindent rám hagyna, minden feladatot.

Szerintem erre gondolnak, hogy kiszolgáltatod magad.

Ezt csak akkor tudod meg, ha te szolgálod ki pl egy héten keresztül a szüleidet - te mész a boltba, te főzöl, te szervezed meg a házimunkát, a csekkbefizetéseket, a netelőfizetéseket, a biztosítást, mindent.

2016. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele,semmi közük hozzá. Ha felveszed,egyenes út a depihez.
2016. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Én humorral orvosolnám:ott a legjobb,ilyesmi...
2016. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy te a sajátodba fogsz költözni pár év múlva. Ők hol laknak?

Én se díjazom a mamahotelben vergődést, de ha jó a kapcsolat a szülőkkel, ők így tudnak segíteni, hogy majd önálló légy saját lakással, te pedig mindent megteszel azért, hogy ez mielőbb bekövetkezzen, akkor jó megoldás.

2016. ápr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a mamahotel, mint fölöslegesen kidobni a pénzt albértletre, vagy beláthatatlan időre lakáshitelbe verni magam. Nálunk például nekem is anyagi nehézség lenne egy albérlet vagy lakáshitel, meg nekik is nehézséget okozna a házat fenntartani nélkülem. Nem a legjobb, van generációs szakadék, de sokszor nincs értelmesebb megoldás.
2016. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

És egyik kollégád sem lakik már otthon, csak te? Fura.

Nálunk biztosan nem piszkáltak volna.

Szerintem semmi rossz nincs ebben.

Az én ismerőseim körében szinte mindenki 25-30 között költözött el otthonról. Egyszerűen előbb nem volt rá pénz. És mégis felnőtt, független emberek lettünk saját családdal.

Akik már 19 évesen albérletben laknak, általában kényszerűségtől teszik ezt, mert rosszban vannak a szüleikkel.

2016. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem jól csinálod! Elköltözhettem volna én is hamarabb, de inkább gyüjtögettem még az önálló életre. Csak 25 évesen költöztem el otthonról.
2016. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem értem őket, miért szólnak bele. Én 19 évesen, egyetem miatt költöztem albérletbe (mert 100 km-re jöttem el), de egyébként valószínűleg 23-4 éves koromig ott laktam volna (akkoriban volt egy komoly pasim, gondolom, összeköltöztünk volna).


Most 29 vagyok, férjem és kisbabám, a férjem 25 évesen költözött csak el otthonról (most 37), mert csak akkor kezdett egyetem után dolgozni. Mégis ember lett belőle, és teljesen önálló, a háztartást fele-fele csináljuk.

2016. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!