Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt jogilag megteheti a főnököm?

Ezt jogilag megteheti a főnököm?

Figyelt kérdés
Heti 40 órában dolgozom a közszférában. Megszabott munkarendben (8-16). A főnököm most kitalálta, hogy kibővíti a munkaköri leírásom azzal, hogy köteles vagyok munkakezdés előtt 10 perccel megjelenni. Ezt jogilag megteheti?
2016. ápr. 12. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Jogilag nem. De mi az oka rá? Késel rendszeresen? Mert akkor gáz, ha ezért csinálja.
2016. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebéd és más szünet miként van ledolgozva ? Ha nincs akkor 30 perccel hamarabb is berendelhet .
2016. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Soha nem késtem el, ebédszünetünk hivatalosan meg nincs. Nem tudom, mi az oka ennek a 10 percnek. És értelmét sem látom. Nem vagyok szarrágó ember, de 5-ször 10 perc egy héten az 50 kifizetetlen perc.
2016. ápr. 12. 22:22
 4/4 HaEv ***** válasza:

Amennyiben a munkaköridet egészíti ki a munkaidődre vonatkozólag, az úgyis érvénytelen. :D A munkára való felkészülés része a munkaidőnek, ez viszont törvény!

A közszférában van mindenkinek felettese...

Tényleg jó lenne tudni, mivel indokolja ezt a lépését.

Amennyiben több, mint 8 órát akar dolgoztatni veled, azt ki is kell fizetnie! Túlórának hívják. Egy hét alatt ez már majdnem egy óra. Azonban ha csak megjelenni vagy köteles 10 perccel hamarabb, akkor azt nem kell beírni sehova. Ha titkárnő vagy, akkor meg a szakmai öntudatot miatt amúgy is megtennéd... Ha nem, akkor nem szereted a szakmád és úgyis hiába kötelez rá. De nem várhatja el! Csak megkérhet.

A megjelenni azonban azt is jelentheti, hogy ott vagy, látja, hogy megérkeztél, de mondjuk kávézol. Ezt azért szokták bevezetni egyes helyeken, mert vannak olyan munkakörök, ahol gondot okoz a személy pótlása a munkaidő kezdetén is. Ilyen például a tanár.

Ha lehetne tudni, milyen pozícióban dolgozol, könnyebb a válaszadás.

2016. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!