Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan kezelitek az elvisel...

Ti hogyan kezelitek az elviselhetetlen kollégákat?

Figyelt kérdés

Aki folyamatosan okoskodik, meg akarja mondani, mit hogyan csinálj, holott nem a felettesed, beleszól abba is, ami nem is az ő hatáskörébe tartozik, de valami folytán azt gondolja, hogy te azt anélkül nem tudod megcsinálni, hogy ne magyarázna bele. Már az elejétől kezdve nem szimpatikus, de erre még rátesz egy lapáttal a viselkedésével, és egyre jobban idegesít.

Vele beszélnétek ilyen helyzetben, vagy a főnökhöz mennétek?


2016. ápr. 24. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Főnöknek ne mondd, mert az még akkor is rosszul veszi ki magát, ha mindenki egyetért veled ebben.


Én udvariasan, de határozottan közölném vele, hogy köszönöm, de nincs szükségem a segítségére. Ha ez sem használna, akkor már nem olyan udvariasan. :D

2016. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egész egyszerűen mondd meg neki azt, hogy téged idegesít, és vegyen vissza. Lehet, észre sem veszi magát, mert ő alapból ilyen, és nem rossz szándékkal okoskodik, hanem segíteni akar, csak rosszul teszi mindezt.
2016. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én is így jártam az volt munkahelyemen! Szerintem bátran küldd el az @nyjába! (ez kicsit sem volt indulatos:DDD)
2016. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, mindig bejött, hogy nagyon bárgyún, értetlenül néztem. Csináltam tovább a dolgom. Igen gyorsan arra a következtetésre jutott mindenki, hogy kár a szóért.

Olyan is volt, végig hallgattam figyelmesen, majd a végén meg kérdeztem, nekem beszélt-é, mert ha igen, mondaná el még egyszer, mert nem figyeltem.

Az a legrosszabb, ha idegesíted magad. Akkor, akár rád is szálnak, ha látják rajtad.

2016. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy sokszor az ő munkáját is elvégzem, amit az elődei szó nélkül megcsináltak, neki most egyértelmű, hogy én végzem el, annyit se nyög oda, hogy köszi. És ezek után még reggel olvasom a cetlit, amit nekem írt, hogy nem megfelelően végeztem el a munkát, de ezt is olyan stílusban írja le... Semmi légyszíves, vagy valami, mintha én valami csicska lennék ott. És az első naptól kezdve lekezelően, kioktatóan jegyez meg mindent, pedig azelőtt is tudtam, hogy mit hogyan csináljak, mielőtt odakerült volna. Nem értem, hogy miért kell óvodásként kezelni, attól hogy nem egy korosztály vagyunk.
2016. ápr. 24. 18:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá, hogy megmondom neki, innentől rám ne számítson, oldja meg. De akkor meg tuti én lennék a szemét, meg rohanna a főnökhöz, akivel amúgy puszipajtások.
2016. ápr. 24. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Én egy munkatársamat egyszer mondhatni "intellektualitással" ráztam le magamról. A végén már csak hangosan sipákolni tudott, mert egyszerűen érezte hogy hülyeségeket beszél és hogy okosabb vagyok nála, és ezt nem bírta elviselni.

Alapvetően viszont sajnos nagyon gyenge jellem vagyok, és az ilyen szemét munkatársak teljesen kikészítenek, ha tehetném otthagynám őket a francba, de nem lehet mindent otthagyni...

2016. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amennyiben prioritásban egy szinten vagytok én visszadobnám neki a labdat. Ha pl. megkér,hogy csinálj meg neki vmit,akkor te is tedd ugyanezt.
2016. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ilyen kollégámban az volt a vicces, hogy 3 hónappal később vették fel, mint engem, mire odajött én már betanultam, engem bíztak meg azzal, hogy tanítsam be az olyan munkákra, ami összefügg az enyémmel. Utána annyira beleélte magát, hogy elhitte ő mindet jobban tud, végül már szinte azt gondolta, hogy ő a főnököm (pl. picit késtem, nem volt a főnök és szemrehányást tett, hogy miért nem szóltam neki, mert ő számított rám), kb. l*szartam, viszont mikor már a közvetlen munkámba is beleszólt amihez semmi köze először idegesített aztán kitaláltam hogyan lehetne lerázni. Nekem az vált be, hogy szerencsére általában mindenben okoskodott, sokszor rosszul, így beégettem a főnök előtt. Pl. egy illetővel alá akart velem irattatni valamit, amit sosem iratunk alá, de ő erősködött. A főnök szeme láttára próbáltam meggyőzi, hogy nem kell, már szinte veszekedésbe is fajult, majd mikor a főnök felfigyelt, akkor megkérdeztem tőle, hogy ezt aláíratjuk-e xy-al mert a kedves kolléga erősködik, de már mióta itt van minden hónapban elmondom neki, hogy nem kell aláíratni senkivel, de mindig elfelejti szegény.

Így a főnök nekem adott igazat, hogy ezt minek kellene aláíratni, ezt követően a kedves kolléga 2 hétig nem szólt hozzám, így nyugtom volt, azóta is csak akkor szól ha muszáj.

2016. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én elég konfliktuskereülő alkat vagyok, és tökélyre fejlesztettem az értelmesen bólogatok vagy bárgyún nézek, aztán folytatom tovább a munkámat típusú viselkedést... már fel sem veszem, ha vmi idióta belekotnyeleskedik abba, mit kellene csinálni és hogyan (persze ha nem a főnökről van szó, nyilván).
2016. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!