Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnátok ahhoz, hogy ha...

Mit szólnátok ahhoz, hogy ha a munkahelyeteken nem szóltak volna, hogy új kollégát kapsz?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom olyan emberről van szó, akit nekem kell betanítani....

2016. jún. 7. 12:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8 hónapja vagyok a cégnél....

és olyan vkit kell betanítanom, aki több éve ezzel foglalkozik (csak másfajta termékek esetében), és szakképesítése is van belőle....

2016. jún. 7. 13:56
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek szólni. Te meg nem vagy köteles betanítani ha nincs benne a munkaköri leírásodban vagy a szerződésedben. Ha erősködnek akkor mondjad hogy adják írásba hogy nem az utódodat kell betanítanod vagy ha mégis akkor jár a részedre a betanítás idejére is a munkabér és ezen kívül a törvény szerinti végkielégítés ha elküldenek. Közös megegyezéses elbocsátásba meg soha ne menj bele.
2016. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem lepődnék meg. Nálunk soha semmiről nem szólnak a munkahelyen, minden infót titokban tartanak előlünk még azt is ha rosszul dolgozunk. Aztán hónapok elteltével hirtelen kapunk egy komplett leb**szást, amiben felsorolják az összes hibánkat. Ahelyett, hogy időben szóltak volna, hogy valami nem jó és onnantól kezdve már jól tudtunk volna csinálni...... Egy másik munkakörbe is úgy lettem áthelyezve, hogy totál váratlanul ki lett jelentve, jövőhéttől már mást csinálok, sokkal nagyobb felelősségű a dolog és összesen 5000 forinttal fogok többet keresni vele. Szóval köpni-nyelni nem tudtam, de mit tehettem volna, rábólintottam. Végül jól sült el a dolog, mert a mostani munkakörömnek köszönhetően átkerültem egy másik társaságba, akik sokkal barátságosabbak, mint az előzőek voltak, úgyhogy a munkakedvemnek ez jót tett.

De hát igen... én sem értem, hogy miért nem lehet egy cégen belül normálisan kommunikálni a dolgozóknak? Főleg a vezetőségnek a beosztottakkal? Mindig mindent az utolsó másodpercben kell az ember nyakába zúdítani! :/

2016. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Semmit, ha ez van, akkor legyen. A főnök döntése, akkor meg lelke rajta. Van egy kretén kolléganőm, akinek tökmindegy, hogy ki és hogyan, mikor jön, ő akkor is kib×sz mindenkivel: ha neki kell betanítani, ha nem.

Én betanítanám, nem szórakoznék vele, mert hisz ez a cég, intézmény érdeke is.

2016. jún. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet azóta? Nekem is gyanúsak ezek a suttyomban odavitt emberek. Undorító, hogy tanítsd be az utódodat.
2016. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

szia

az van, hogy már nem sokáig maradok itt....

szépen elkezdtem új helyet keresgélni,

2016. júl. 1. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!