Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rendes felmondás esetén...

Rendes felmondás esetén hogyan ragaszkodhat a munkahely a felmondás indokának beírásához? Nem ismerik az Mt-t? És ha meg beírom az indokot akkor meg az a baj?

Figyelt kérdés

felmondtam. határozatlan idejű munkaviszony, az Mt szerint „rendes” (és nem rendkívüli azonnali hatályú) felmondás esetén a dolgozó semmiféle indokot nem köteles beírni. Nem köteles része a felmondásnak az új Mt szerint.

A cégnél meg ragaszkodnak hozzá. Mondtam hagyjanak békén, olvassák el az Mt-t.

akkor se hagytak békén hát beírtam az indokot, ha már annyira sírt a szájuk.

beírtam, hogy ez a nagypofájú arrogáns „ki ha nem én” semmi hátterű dilettantizmus az oka többek között a felmondásomnak. Az az ok, hogy egy olyan ember ül a vezetői székben akinek jár a pofája és még az mt-t se ismeri, de azért hivatkozik rá-rosszul. Na ez az oka.

Beírtam.

Erre meg ez volt a gond. Hogy én ezt hogy képzelem.

Most akkor mit akarnak? Nem kötelességem adni, de kihozták belőlem. Hát tessék megkapták.hát mi a gond? Most ez se jó? Akkor mit akar voltaképp?


2016. júl. 1. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Napi hiszti megvolt.:)


Most nem tudom miért éri meg neked inkább vitába szállni a céggel ahelyett, hogy kitalálnál valami indokot. Hülyeség amit csinálsz.

2016. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"g neked inkább vitába szállni a céggel ahelyett, hogy kitalálnál valami indokot. "


Nem értelek! Nem találtam ki semmi indokot, amit beírtam az tkp úgy igaz ahogy leírtam. Tkp ez az oka a távopzásomnak: a dilettáns barom vezetőség teremtette mérgező légkör.

Nyilván amíg kellett az állás ezt nem mondhattam ki, de most hogy már nem kell -most se mondtam volna. Távoztam volna csöndben.

De ők csakazértis ütötték az asztalt, noha JOGUK NEM VOLT hozzá ld. Mt.

Én meg gondoltam egyet. Ezt akarod? Hogy elküldjekelk az anyádba gyakorlatilag és leírjam ami a napnál világosabb hogy egy barom vagy? nesze neked.


Most ez se jó? Akkor mit akar?

2016. júl. 1. 08:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet a MT szerint nem kell indoklás de közel 30 éve működik az, hogy aki már nem próbaidős és felmond az indoklással teszi. Senki nem írja le a valódi okot, hanem kitalál egy elfogadhatót. Mert ugye nem baj ha a cég jó referenciát ad majd ha az új cég érdeklődik felőlünk.

A lehető legjobb felmondási okok Pl:

- új munkahely + több fizetés

- költözés

- egészségi okok

- családi ügy


Te tényleg csináltál egy nagy hülyeséget aminek értelme sem volt. Ezek után ne csodálkozzál ha a volt munkahelyed rossz referenciát ad rólad, és így több lehetőséget elvesztesz.

2016. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

" ha a volt munkahelyed rossz referenciát ad rólad, é"


Két dolog.

betanított szalagmeéós vagyok nem az a fajta akiről bárki kér és ad rerenciát.

A másik: a munkahelyem feketelistás ezer perrel terhelt pöcegödör aki hallott már róla egyáltalán az csak köp egyet. Egy iylen hely mintdegy mit mond, mert az a cég ahol börtönviselt a vezető és vagy 50 milliós adótartozással van fenn a feketelista.hu-n-nos annak a szava lepkefing. Kit érdekel.

2016. júl. 1. 10:54
 5/13 Max0007 ***** válasza:

Rendes felmondás esetén én úgy tudom hogy nem kell indok.

Elvileg csak azonnali hatályú felmondásnál kötelező.

Nem vagyok biztos ebben csak éppen utánna néztem mert én is most mondok fel de talán megúszom a ledolgozási időt. Én is azért mondok fel mert nem bírok egy-két embert.

2016. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Dolgozói felmondás esetén nem kell indok, kivéve, ha azonnali hatályú a felmondása és ezzel próbaidőn túl él.


Ha nem kell indok, akkor mindegy, hogy ki mennyire ragaszkodik hozzá, NE ÍRJUNK INDOKOT! Elmondhatod neki, de papírra ne vesd! Nem véletlenül nem teszi meg senki, ugyanis egy jognyilatkozatnak bármikor jogi következményei lehetnek. Még egy ilyennek is. Ritka, de nem elképzelhetetlen. Ezért nem indokoljuk meg, ha nem kötelező...

2016. júl. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"bármikor jogi következményei lehetnek"


Állok elébe!

Most se én ragaszkodtam hozzá. Mentem volna én csöndben.

De amikor verték az asztalom hogy na beírod szépen akkor elszakadt a cérna. Igen, azta karod írjam be az okot? A VALÓDI okot? Na nesze te baromállat! Beírom! Te vagy az ok, te barom, te!

Le is írtam.

Ők kérték ők kapták.

2016. júl. 5. 07:21
 8/13 anonim ***** válasza:

OKÉ, tudjuk, már elmesélted...

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a főnököm hiába verte az asztalt és fenyegetett, hogy a számomra hátrányos munkaszerződés módosítást írjam alá, nem tettem meg.

Lehet, hogy Te a fentiek fényében megtetted volna? :)

2016. júl. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, de lehet egy saller ment volna az ürge pofájába.
2016. júl. 7. 09:03
 10/13 A kérdező kommentje:

"a számomra hátrányos"


Ja és elismerem: kifejezett élvezettel írtam be hogy "felmondásom oka a dilettáns tájékozatlan vezetőség, aki a jogszabályok ismerete nélkül követel-ld a jelen szituációt is"


Erre megkérdezték ezt hogy értem.És elmondtam hogy értem.

2016. júl. 7. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!