Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit a munkahelyén nem...

Ha valakit a munkahelyén nem dicsérnek, hanem leszidják, hogy mennyire rosszul dolgozik, akkor meg akarnak tőle szabadulni?

Figyelt kérdés

Pedig amúgy jól dolgozik és nem reális a leszidás.


Létezik, hogy valakit így akarnak motiválni, hogy többet dolgozzon vagy ez egyértelműen arról szól, hogy el lehet menni?


Van olyan ember akit így jobb teljesítményre lehet bírni??


2016. aug. 4. 07:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9: Akkor viszont nálad is esélyes, hogy meg fog válni tőled, ahogy lejár a szerzdődés. Nem tudom, mennyi időd van, de én a helyedben már most keresgélni kezdenék.
2016. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11, ja hát én már felmondtam, mint írtam. Nem szokásom csak úgy kijelenteni, hogy felmondok, aztán meggondolni magam.


De pl. ugyanez a főnököm egyszer már korábban kijelentette, hogy kész vége, majd meggondolta magát és visszahívott.

2016. aug. 4. 22:37
 13/16 anonim válasza:

A kemény, "katonai" stílus általában azokon a munkahelyeken jellemző, ahol a legfőbb főnök (aki gyakran a cég tulajdonosa is egyben) mindent egyszemélyben kíván kézben tartani. Elemi hiba, ami az emberismeret hiányának, egyfajta ostoba önteltségnek, valamint a szakmai hozzá nem értésből fakadó bizalmatlanságnak a következménye.


Az ilyen vezető mindenkiben hibát keres, és mintegy önigazolásul folyton talál is, amit az általad is említett hosszas, értelmetlen prédikácóval fejel meg. Ez rendre félelemre épülő hangulatot teremt a dolgozók körében, ami mindenképp a munka hatékonyságának rovására megy.


Az ilyen munkahelyet még akkor is kerülni kell, ha az átlagosnál magasabb jövedelmet kínál, mivel hosszútávon az ilyen fokú állandósult stressz menthetetlenül fizikai betegségek kialakulásához vezet.


Nagyon jól döntöttél, hogy otthagytad ezt a légkört.


A tanácsadó cégek az ilyen felállású cégeknél szokták javasolni

2016. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

A vége lemaradt:

A tanácsadó cégek az ilyen felállású cégeknél szokták javasolni a vezetési struktúra átszervezését.

2016. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy a vezetés átszervezését valamelyest meg is kezdték, csak éppen ugyanaz folytatódott, csak más szájából.
2016. aug. 7. 14:39
 16/16 anonim válasza:
Ez sajnos teljesen általános, ugyanis a legnehezebb azt belátni a döntéshozók részéről, hogy hibásan működik a cég vezetése. Általában ezen a ponton dől el, hogy hosszú távon életképes-e az adott szervezet, vagy eleve bukásra ítéltetett.
2016. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!