Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már dolgotok...

Nektek volt már dolgotok olyan főnökkel, aki rendre olyasmi dolgok miatt szidott le titeket, ami nem is a ti hibátok volt?

Figyelt kérdés

Egész pontosan arra a típusra gondolok, aki csapatmunkánál úgy kezeli az egész brigádot, mintha egyetlen személy lennének. Az én tapasztalatom: Együtt dolgozom egy vagy több személlyel. Valaki közülük vét valami hibát, ami jelentős problémát okoz, lelassítja a munkát vagy ilyesmi. Később a főnök engem cs*sz*get az adódott probléma miatt. Én mondom neki: "Pardon, de ez nem az én hibám. Én a munkának nem ezt a részét csináltam." Erre a válasza: "Az nem érdekes! Ez csapatmunka!" Oké, csapatmunka! De mégis mit kellene tennem? Talán üssem vagy rúgjam a többi kollégát, hogy dolgozzanak rendesen? És ilyenkor a főnök rendszerint meg se hallgatott, hanem elviharzott.

Jelenleg hálistennek nincs ilyen gondom, de nem tudhatom ugyebár, hogy nem fordulok-e még meg olyan munkahelyen, ahol előáll ez a szituáció. Ti hogy oldjátok meg?


2016. aug. 7. 10:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Másik lehetőség még az, (azon kívül hogy esetleg ennyire szűk látókörű lenne), hogy nem akarja hogy maradj. Szerintem ez talán valószínűbb, ha folyton veled szívózik.
2016. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

21:

Ez az! Átéltem ugyanezt. Olyankor hirtelen semmi se jó, érvelhet az ember bármivel, a cél az, hogy előbb-utóbb elegem lesz és elmegyek magamtól. Munkahelyi terrornal is hívják.

2016. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem néha a saját hibájáért is.
2017. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
23: Ez egész pontosan hogy zajlott?
2017. jan. 16. 07:27
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

"Igaza van, csapatmunkánál nem az egyént nézik hanem mit hozott össze a csapat. " csakhogy ez pont hogy a főnök felelőssége, hogy a csapat mit hoz össze, és nem a kolléga felelőssége, hogy a kollégáját csesztesse, ha nem dolgozik rendesen. A jó főnök észreveszi, ha valaki rosszul dolgozik, és őt cseszteti, hogy a csapat összmunkája jobb legyen.

Én nemrég jöttem el egy olyan helyről, ahol közös felelősség alatt a csapat fele nem dolgozott, másik fele meg kettő helyett. a főnököt nem zavarta, sőt, volt egy dolgozó, akit felelősségre vont, ha valami nem jól ment (szerencsére nem engem). A főnököt addig nem zavarta, amíg el volt végezve a munka, akárki is végezze el. Én ebből a helyzetből már kiléptem, nem találtam rá másik megoldást.

2017. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

25: Azt még nem is említettem, hogy volt, hogy elmentem 3 hét szabadságra, és valahogy nem adta ki az esze, hogy akkor meg kellene figyelni, hogy nélkülem hogy mennek a dolgok. Hisz ha ugyanúgy vagy még rosszabbul, akkor logikus, hogy nem én vagyok gyenge láncszem. Azt más kollégáktól tudtam meg, hogy a dolgok még rosszabbul mentek. De a főnök valahogy nem akart arra asszociálni, hogy a többiek között kell keresni a lassú tempójút. A szabadságom után is megjegyezte egy ízben, hogy valaki nem jól dolgozik, még az is lehet, hogy én.

A másik meg, hogy egyszer, amikor próbáltam értelmesen megértetni vele a dolgot, akkor avval jött, hogy normálisan el kellene magyaráznom a dolgokat minden újonnan jövőnek, meg megmutogatni. Nem értette meg, hogy ha túl sok időt töltök az ilyesmivel, az időveszteség, mert addig jóformán áll a munka.

2017. febr. 5. 19:06
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokszor sajna, de már 4 nap és távozom. Előbb-utóbb úgyis napvilágra kerülnek a dolgok....
2017. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
27: És milyen jellegű történések voltak?
2017. aug. 27. 18:32
 29/34 anonim ***** válasza:
pl. a vezetőm elrontotta a költségvetést és rám fogta, hogy miattam lett rossz a kimutatás..., de még sorolhatnám. Gazdálkodási terület.
2017. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy a főnök, nincs a munkaköri leírásomban, a cspattársak ellenőrzése"

Én vmi hasonlót mondtam legutóbb, és észre vette magát.

2019. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!