Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már dolgotok...

Nektek volt már dolgotok olyan főnökkel, aki rendre olyasmi dolgok miatt szidott le titeket, ami nem is a ti hibátok volt?

Figyelt kérdés

Egész pontosan arra a típusra gondolok, aki csapatmunkánál úgy kezeli az egész brigádot, mintha egyetlen személy lennének. Az én tapasztalatom: Együtt dolgozom egy vagy több személlyel. Valaki közülük vét valami hibát, ami jelentős problémát okoz, lelassítja a munkát vagy ilyesmi. Később a főnök engem cs*sz*get az adódott probléma miatt. Én mondom neki: "Pardon, de ez nem az én hibám. Én a munkának nem ezt a részét csináltam." Erre a válasza: "Az nem érdekes! Ez csapatmunka!" Oké, csapatmunka! De mégis mit kellene tennem? Talán üssem vagy rúgjam a többi kollégát, hogy dolgozzanak rendesen? És ilyenkor a főnök rendszerint meg se hallgatott, hanem elviharzott.

Jelenleg hálistennek nincs ilyen gondom, de nem tudhatom ugyebár, hogy nem fordulok-e még meg olyan munkahelyen, ahol előáll ez a szituáció. Ti hogy oldjátok meg?


2016. aug. 7. 10:30
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Marha itt is van, de a főnök elnézi és még mást hibáztat, (aki éppen áldozat a verbális fenyegetésben) Szaralak mindkettő.
2019. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Igen de ezek abbol adodnak hogy joforman egymas mellett beszelünk el, es amugy irasban kommunikalunk, amit felületesen olvas el.


Pl kérdezek töle vmit, erre lecseszve visszair hogy de ezt màr megbeszéltük tudnom kene, figyeljek oda, ha nem megy megjegyezni irjam ki a falra, stb. Miközben a kérdés nem is arra iranyult amiröl ö ir.

Addig mig ö ezen görcsöl közben en megkaptam mastol màs uton a kerdesemre a valaszt es megirtam neki valaszul a lecseszesre, hogy megvalaszolta az x osztaly, ezt meg azt mondtàk-leirom reszletesen hogy mit vàrtam vàlaszt-, szoval màr targytalan, amit kerdeztem.

Ilyenkor csak remenykedem, hogy össze all neki a kép hogy hülyeségeket irt.

Elvegre nyiltan nem dobalozhatok a fönökkel hogy nem tudsz olvasni, nem is azt kerdeztem, amiröl rinyalsz.


Vagy mivel ellenörzes a feladatom

Jelzem neki "A"dologban hibat talaltam.

Erre visszakerdez szinten lecseszve hogy es "B" dologban nem? Az nem tünt fel??

(B dologban is talaltam hibat, de az mas tema, NEM arrol akartam vele ertekezni, az A dolog megoldasa volt folyamatban elöttem, az A dologra vartam CSAK valaszt)

Ilyenkor atsiklik bennem hogy a fenenek szoltam neki az A dologrol inkabb inteztem/oldottam volna meg nelküle.


Ilyenek es hasonlok miatt tenyleg akkor kontaktolok mar csak vele ha tenyleg meg vagyok löve abban hogy nelküle intezzel el vmit. Amiket csinalok, megoldok magam vagy mas osztalyokkal együtt, mas uton, inkabb nem is avatom bele magyaràn.

2019. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

*utolso vagyok

Szoval nalunk olyan lecseszések vannak amik ugyan nem mas hibàjàbol adodnak hanem abbol hogy értetlen/felületes/rohanos a fönök.

2019. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Sok féle főnököt ismertem, de egyik sem normális.
2019. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!