Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van idehaza albérle...

Mi értelme van idehaza albérletbe költözni és hónapról-hónapra élni?

Figyelt kérdés

Nézzük a fővárost R@h@dt drága minden egy normális albérlet 60-80ezer+rezsi és kaja stb. és mennyi a szakmás keresetek allig 120-150ezrek szóval mi?


A diplomásoknak bezzeg könnyű, nem elég, hogy negyed milliókat + - kapnak de még az albit is fizeti nekik a munkáltató. (haverom gépészmérnök tudom miről beszélek).


Szóval hol az igazság? És csodálkoznak, hogy menekülnek innen külföldre...



2016. aug. 23. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

Az osszes diplomas ismerosom doglodik, hogy nem talal munkat.. van koztuk mernok, bolcsesz, gazdasagis. Miert? Mert szår az oktatasi rendszerunk. Csak az elmelet, semmi gyakorlat. A munkaltatonak meg az kell. Igaz, az ismeroseim is elmehettek volna ertelmes diakmunkakra, amiket beirhattak volna a cv-be.

Negyed millio? Jol hangzik, jobban mint a 250 ezer forint :)))) annyit kivalo nyelvtudassal meg lehet keresni SSC jellegu melokkal, sot meg tobbet es meg diploma se kell hozza.

2016. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"#4 "embernek aki semmit nem tanult, ugyanannyi fizetést kellene adni, "


itt most az összes szakmunkást az ápolót, a péket, a kőművest, a festőt, stb, stb, stb leszóltad.. no comment. "

Nem szoltam le senkit.

Szerinted a szakmunkás nem tanult? Vagy hol van a leszólás?

2016. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"A diplomásoknak bezzeg könnyű, nem elég, hogy negyed milliókat + - kapnak de még az albit is fizeti nekik a munkáltató."

Nekem is van diplomám, de lyukas 0-t ér. Van állásom, de 1000-el keresek másikat, és számtalan olyan helyre megyek, ahol mondják, hogy 100-120(!!!) jelentkező van még a nem feltétlen diplomás állásra (ergo: diplomások is jelentkeznek nem feltétlen "diplomaköteles" állásra). Szóval nehogy azt hidd, hogy a diplomásoknak oly szuper lenne mindenhol. Nézz körül jobban az országban, és ne csak egy multicégből indulj ki!

2016. aug. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem könnyű diplomásnak lenni se. sőt, talán még nehezebb, főleg ha még ráadásul nő is vagy és mondjuk 30 felett, úgy fosnak a munkáltatók, hogy szülni fogsz mint állat, a kollégák meg versenytársat látnak benned, mert igen, te okosabb és műveltebb vagy :) visszatérve, én diplomásként dolgoztam már fizikai munkásként-igen takarítóként, mert addig meg az angolomat fejlesztettem, mindenki kv-ra lenézett emiatt, utána felvettek Pestre egy nagy multihoz elég jó pénzzel :) most itt vidéken egy érettségihez kötött munkát végzek, de mégis a képességeim kellenek amiket a fősulin tanultam meg, de nem fizetnek többet úgyse. De legalább itt vidéken a saját házamban élek és nem idegennek adom az albi pénzt, hanem mondjuk felújítom a saját lakásom. senkinek sem könnyű, de hidd el, aki 3 évet fősulira járt mondjuk az igenis megérdemli/megérdemelné a több pénzt, de ahogy a többiek is mondták egy jó szakmával pl. gázszerelő/fodrász stb. simán megkeresheti a nettó 200-300at.
2016. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

A Lidl főpénztáros álomkategóriás 300+ fizetése bruttó, amiben már benne van a műszak pótlék és egyéb bérelemek, gondolom cafeteria. Vagyis igazából, bár korrektül hangzik, szerintem kb 250 bruttó körül lehet az alapbér max. Persze ezt senki nem olvassa el, mert ahhoz túl korlátolt, hogy gondolkozzon.


És én diplomával sem keresek negyed milliót, és mérnökök között sem ez a kezdő fizetés. Lakhatást meg nem szokta támogatni a munkáltató. A jelenlegi albérlet árak mellett pedig valóban célszerűbb hitelre ingatlant venni, de ehhez nem árt képben lenni a pénzügyi tényezőkkel, amivel a "jómunkás" megmondó emberek nem szoktak foglalkozni, és veszik fel a változó kamatozású csodákat, aztán pislognak, hogy hirtelen a havi 60-ból havi 150 lett.


Egyébként Magyarországon is lehet korrekt fizetést keresni, csak el kell engedni azt az álomvilágot, hogy mindezt munka nélkül, napi nyolc órás Facebookozás mellett, belefektetett energia és használható tudás nélkül lehetséges.

2016. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, te miért nem tanultál tovább, ha szerinted a diplomásnak könnyebb?


Amúgy ez az állítás sem feltétlenül igaz: a hiányszakmában lévőknek könnyebb. Lehet ez diplomás is, meg kétkezi munkás is. Neked mégis milyen szakmád van? Az érettségit ne emlegessed, az kb. annyit nyom a latba mint az általános 8 osztály.

2016. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!