Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésesek! Hogyan élitek meg az állandó hosszabbítást vagy meg nem 🙅 hosszabbítást?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 21:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Bocsássatok meg, nem akartam senkit sem megbántani, inkább biztatásnak szántam mindannyiunknak! Az borzalmas, ha valaki cseberből vederbe kerül ☹ ,de előfordulhat, hogy annyi különböző gyakorlatot szerez, hogy egy jól bevált helyen profiként szerepel. 😉
2016. aug. 25. 21:17
 12/17 anonim ***** válasza:
Több gyakorlatom van, mint a szüleimnek egész életükben... :-D Nekem ez most nem hiányzott, még akkor sem, ha esetleg jó lehetőséget kapok, szerettem volna ilyen malőrök nélkül letörleszteni a hitelemet, és még utána is ráértem volna váltani, mert akkor is még csak 35 éves leszek. :-)
2016. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Most voltunk 33 évesen a 15 éves osztálytalálkozón s mindannyian 3-4 munkahelyet soroltunk fel! 😄 A nyugdíjas osztályfőnökünknek egész életemben 2 munkahelye volt, abból is at egyik csak gya
2016. aug. 25. 21:33
 14/17 A kérdező kommentje:
Abból is az egyik csak gyakorlati hely 💺 az egyetemi évei alatt.
2016. aug. 25. 21:34
 15/17 anonim ***** válasza:
9 éve Hollandban élek. Itt a törvény szerint háromszor kaphatsz határozott idejű szerződést és/vagy két évig. Utána határozatlant kell, hogy adjanak. Én mindig úgy kalkulálok, hogy a harmadik lejárta után el fognak küldeni, eddig mindig így is történt. Megszokja az ember.
2017. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azóta mi a helyzet veletek?

Sajnos a Fidesz hozott egy kevésbé ismert módosítást: határozott idejű szerződést a munkáltató kötetlenül mindenféle plusz költség nélkül egyoldalúan felmondhatja a munkaszerződést, a kötöttség csak a munkavállalót terheli.

:(

2019. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Most újra határozott idősben vagyok és próbaidő kikötésével. Szóval még ez alatt is olcsón ki lehet rúgni, nagyon szuper...
2019. márc. 10. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!