Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek létezik még ilyen...

Szerintetek létezik még ilyen munkahely?

Figyelt kérdés

Ahol a munaktársak között nem azt hallom, hogy melyik beszéli ki a másikat mielőtt jópofizik neki, csak véletlen vettem észre, de rájöttem, hogy mindenki kibeszéli a másikat, és hátba döfi, de ha előtte van, akkpor jópofiznak egymással.


Akkor mindenki jobban tudja a dolgokat, pedig nem főnök. Akkor amit említettem, de mégegyszer leírom, hogy mindenki csak jópofizik a másikkal, de annyira erőltetett, hogy az hihetetlen.


Sok embernek mikor beszélek vele forog a szeme szerintem idegielg van ez. Szerintetek minden munkahely ilyen vagy van még olyan, ahol nincsenek a fennt említettek? Csak azért kérdezem, mert már egy pár hónapja ott vagyok de nem tudok belefolyni, nem tudok alkalmazkodni ezekhez. Mindenki humorosnak tartja magát vagy ha nem, akkor mindent jobban tud és utasítgatják a kollégákat.


Konkrétan egyik kollégámmal sincs nagyon kapcsolatom, egyszerűen nem illek közéjük bele, nem szeretik a munkahelyet ez látszik messziről, nincs egyáltalán kedvük benn lenni. Nincs munkakedvük, egyáltalán, de tényleg: semmi.


Köszönöm előre is!!!


2016. nov. 4. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Van. Legyél vállalkozó és alkalmazottakat magadnak válogatod össze :D


Vagy legyél olyan melóhelyen ahol aránylag egyedül vagy,toronydarus, utazó ügynök ilyesmi..


A többi helyen alkalmazottként,minden esetben van egy vagy több szemét, fekélyes rész ,aki megkeseríti a többi életét. Legtöbb esetben ők a vezetői poszton is ott díszelegnek .Amíg a fúrás ,nyalás, taposás sikerre visz idehaza ,addig változás nem is lesz.

2016. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én közalkalmazotti pozícióban vagyok. Egyébként egy kis kórházban dolgozom asszisztensként.

Nálunk nagyon családias a légkör és az idősebb kollégák mondták, hogy 10-20 éve még inkább az volt. Én csak 3 éve dolgozom ott, de érzem, hogy egyre megy le a színvonal és egyre több a nehézség mert nincs orvos(ez a mi osztályunkra értetendő, de a többieknek is nehéz hogy kevesen vannak).


Nálunk nem jellemző ez, hogy kibeszélik a másikat a háta mögött(vagy csak hozzám nem jutnak el a pletykák), ha valaki valamit el is barmot, annak kulturáltan mondják meg.


Pár kollégámmal egész baráti kapcsolatom van. Nyilván nem velük fogom megbeszélni minden apró cseprő gondom, de ha bármi van tudom, hogy nyugodtan fordulhatok hozzájuk bizalommal.


Másrészt, azért se rúgják ki az embert, ha mondjuk gyereket tervez. Én még csak 24 vagyok, de mondta a főnököm, ha a most gyesen lévő kolléga visszajön, akkor a fiatalokat küldi el szülni.


Nyilván a fizu nem a legjobb, de azt fixen megkapjuk legalább és tisztességesen be vagyunk jelentve 8 órára és ki vannak adva a szabadságok is.

Annyira sokat sem dolgozunk, hogy ne lenne mellette magánéletünk. Összességében szerintem ritka jó munkahely az enyém és nem cserélném le.


Most egyébként sulizok, hogy F kategóriás legyek, és eleinte nem nézte jó szemmel a régi főnök, de végül az igazgatót nem igazán érdekelte, így részállásban tudom csinálni.

2016. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nemzetközi viselkedés , ez van mindenhol ahol sok ember található egy szűkebb területen huzamosabb ideig . A tiszteletet a bizalmaskodás megingatja , ezért közintézményhez vagy komoly pozícióba küzdd fel magadat . Ott aránylag nincs ekkora probléma .
2016. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt szokták kibeszélni, aki valamiért kilóg a csapatból, vagy valakinek útjában áll, és ki akarják túrni a helyéről, illetve a vezetőket. Plusz időnként azért előfordul, hogy a kibeszélés nem negatív, és az érintett is tudja magáról, miért beszélik ki, esetleg maga is tesz rá egy lapáttal. Pl. ismerek olyat, aki hajlamos elfelejteni ebédelni, egyik megjegyzése, hogy enni fölösleges, hát nem is túlsúlyos, minden esetre millió dolga van, ő tudja is, hogy ezért kapja az oltásokat a kollégáktól, de nevet is önmagán.


Dolgoztam már jópár cégnél, de a legtöbb helyen eléggé kevert a csapat, szóval kicsi az esély arra, hogy ne legyen pletyka egymás háta mögött.

2016. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!