Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aldi és Lidl pénztárosokat...

Aldi és Lidl pénztárosokat őrült kasszázását kényszerítik a főnökök?

Figyelt kérdés
2016. nov. 7. 18:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Ez még mind semmi. Külföldön tapasztaltam olyat egy kisebb ám annál zsúfoltabb áruházban azt, hogy még a kasszasor után is volt áru. Akkor meg kell kérni a pénztárost, hogy hozzon egyet. Egy néni kért is az 50 kilós pénztáros csajtól 20 kg os virágföldet. Arra már nem emlékszem, hogy a pénztáros vitt-e oda vagy a virágföld a pénztárost :D
2016. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
55%

Látom itt mindenki szeret fél órán át sorban állni a kasszánál...


Amúgy meg tök jó hogy senki nem írta le, de a szalagra a VEVŐ pakol fel. Ha nem akarod hogy a paradicsom kerüljön alulra akkor azt a szalag végére rakod, míg a konzerveket az elejére. Nem egy agysebészet. Onnan meg kb már lehet ugyanúgy lapátolni a cuccot a szatyorba/kosárba.


A dobálózás tényleg indokolatlan, de attól hogy egy joghurt a fejére/oldalára borul még nem lesz semmi baja. Mindenki olyan kis érzékeny, csodálom hogy ezek az emberek még tudnak olyan ételt vásárolni amit meg is esznek, s így nem halnak éhen.

Nem provokációnak szánom, de egy kissé túlzás ez a sok problémázás. Nekem a halálom az életunt pénztáros aki álmosan csipogtatja a termékeket miközben kiló méteres sor áll a kasszájánál. Az a jó ha ő is siet és a vevő is sietve pakol el, nem csak addig türelmetlen míg sorra nem kerül :/

2016. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
52%
Hát én meg kifizetem " azt",hogy ne kelljen kapkodnom meg idegbeteg módjára hajigálni amit vettem! ...
2016. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
50%

"Hát én meg kifizetem " azt",hogy ne kelljen kapkodnom..."


Hát te ilyenért nem fizettél az aldiban/lidlben. esetleg Londonban a Harrods-ban benne van az árban, de az ilyen olcsó boltokban nincs.

2016. nov. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
60%

A "kasszás" sebességét ilyen boltokban (pl spar) mérik, és a fizetésükön érzik meg, hogy mennyire megy gyorsan.


Egyes vevők hisztiznek a pénztárosnak, hogy miért nem jön még egy pénztáros, pedig ő nem tud több embert felvenni, és sok helyen létszám hiány van, mert sokaknak büdös ez a munka. Így is 10 perces az a szünet a vevők miatt ami jogilag minimum 20 perc megszakítás nélkülinek kellene lennie, és 30 percet dolgoztatnak le – a pénztáros mégis visszamegy a pénztárba grátisz/ingyen , hogy a vevőnek jó legyen, aki hálából lassan pakol, "mert neki az jár".

2016. nov. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Akkor a megoldás az, hogy működjenek a pénztárak. Az jutott még eszembe, hogy tényleg az Aldiban és Lidl-ben mikor végzett a hölgy mindig gyorsan elhadarja "kézpénzvagykártya", annak a válaszolónak lehet igaza aki szerint addig ketyeg az óra míg azt a gombot be nem nyomja.


A pultról lepakolással pedig nem tudom miért kötekedtek egyesek, ugyanannyi idő a kosárba visszahelyezni mint egy szatyorba, sőt, a szatyorba még gyorsabb is mint a nagy kosárba hajlongani. Kiskosarat meg nem is lehet kivinni egyik boltban sem, itt tűnik ki, hogy azt sem tudjátok miről beszélünk. És aki tényleg jár ilyen boltba az azt is alátámaszthatja, hogy a vevők igenis gyorsak, szó sincs a mi lassúságunkról! Egyszerűen amit itt produkálni kellene az nem megy bizonyos árucikk szám felett, hisz a pénztárosnak csak egy vízszintes rövidke karmozdulat minden egyes árucikk, még jó hogy százszor gyorsabb mint mi.

2016. nov. 8. 07:49
 27/41 anonim ***** válasza:
51%
Háát én nem tudom... Nekem kicsit életképtelen dolognak tűnik, ha valaki nem tud tempósan elpakolni 8-10 árucikket.
2016. nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Tökéletesen el tudunk pakolni tempósan 8-10 árucikket. Sőt 20-30-at és 40-et 50-et is. Nekem ezen a két üzleten kívül nincs is ilyen problémám máshol, én is mindig csodálom a tötyörgőket. A probléma a Lidl-ben, Aldiban akkor kezdődik, mikor többet vásárolsz, mint amennyi elfér a kassza utáni kis fennmaradó helyen. Mégpedig azért, mert az áru leszedése és behelyezése kosárba/szatyorba és az áruk lecsippantása művelet között értelemszerűen fennáll egy időbeli különbség ami pedig arányosan növekszik az áru darabszámával, ne magyaráztasd már ezredjére. Ha eddig nem fogtad fel már nem is fogod.
2016. nov. 8. 10:34
 29/41 anonim ***** válasza:
Ausztriában is ugyanígy dobálják az árukat, engem is zavar, ha sokat akarok vásárolni, akkor általában a párommal megyek, úgy könnyebb.
2016. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik, nem kell ott vásárolni. A pénztárost állandóan lesik,ha nincs meg a szintidő akkor lecseszés -levonás-kirúgás . Ha a vevő ezen változtatni akar akkor jelezze,NE A PÉNZTÁROSNÁL,hanem a főnökségnél. Úgyis magasról beleszarnak a vevő kérésébe,mert csak az áru/mp számít és a bevételmaximalizálás,de legalább nem a semmiről nem tehető kényszerhelyzetes pénztárost vegzálja a vevő.
2016. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!