Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aldi és Lidl pénztárosokat...

Aldi és Lidl pénztárosokat őrült kasszázását kényszerítik a főnökök?

Figyelt kérdés
2016. nov. 7. 18:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
500 ezer felett pénztáros nem kap fizut osztrákoknál sem , max részleg vezető több éves munkaviszonnyal . A kosarat sehol se vihetik ki csak a kocsit , de azokat is ellopják egyesek még kint is ...
2016. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Én a pénztárost nem hibáztattam, mivel mind egy szálig ugyanezt csinálja, azért merült fel bennem, hogy ez az üzlet kívánalma, erről szól a kérdésem eleve. Szerintem a pénztárosnak is az lenne a kellemes, ha az üzlet felvenne még 2 munkatársat és nem egy emberből akarna kipasszírozni kettő pénztáros teljesítményét.
2016. nov. 8. 15:44
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a pénztárosnak is az lenne a kellemes, ha az üzlet felvenne még 2 munkatársat és nem egy emberből akarna kipasszírozni kettő pénztáros teljesítményét."


Igen, a pénztárosnak az lenne a kellemes, de az üzletnek nem, mert akkor kettővel több embert kell fizetniük. És az üzlet határozza meg a játékszabályokat, nem pedig a pénztáros.

Nem tudom, te hol dolgozol, de ez minden munkahelyen így működik, nem csak a kereskedelemben. Van egy statisztika, amit iksz alkalmazottnak hoznia kell és kész. Ha nem tudod hozni a számokat, akkor vagy kevesebb lesz a fizud vagy repülsz. Sehol nem fognak a te kényelmed miatt plusz alkalmazottat foglalkoztatni. Inkább felvesznek HELYETTED egy másikat, aki kétszer olyan gyorsan dolgozik, mint te, és akkor ugyanannyi pénzért kétszer olyan jó munkát kapnak. Az cégeknek a profit a lényeg, nem az, hogy te jól érezd magad a munkahelyeden!

2016. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
de szépen lassan becopják ezek a mocsok munkahelyek, mert már nem érvényes a "ha nem tetszik ,jön helyedre 10 másik szlogen"hanem lasszóval se tudnak munkaerőt szerezni,vagy ha igen,az több kárt okoz mint hasznot, mindenki lelépett külföldre vagy ügyeskedik valamit. Szóval lassan de lesz változás csak az üresfejű vezetők még mindig nem ismerik be hogy lehetne másképp is.
2016. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg ez a tendencia. Munkahelyek nyílnak és emelik a béreket nálunk is végre már.
2016. nov. 8. 18:47
 36/41 anonim ***** válasza:
78%

emelik persze.

középrétegtől felfelé.

szakmunkára,mint pl a pénztárosok azok várhatnak a fizetés emelésre.

ezért is nevezik "téli munkahelynek" a pénztáros melót.

sokan átalibizik így a telet,vagy amíg nem találnak jobbat.

amint van más,lépnek is le.

ritka ha valaki 2 évnél tovább marad,mert a vezetőség az ilyen boltokban kimondottan gonosz és rosszindulatú.

náluk már csak a vásárlók rosszindulatúbbak,mert még le is nézik ezt a fajta munkát,plusz egész nap kötözködnek velük.

és meg sem fizetik.

2016. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
100%
No... Én Lidlben dolgozok, nem mint bolti dolgozó. Amikor bolti dolgozó voltam a nettóm 130 volt. A túlórákat percalapúan fizették és keretidő végén egy összegben kaptam meg. Az igaz, hogy betanulás alatt (3 hónap) mérjük a kasszázás sebességét de emiatt még senki nem vesztette el a munkáját (persze vannak radikális esetek). Ez pusztán arra szolgál, hogy lássuk az adott dolgozó fejlődését. Persze nyilván a pénztárost is fel lehet húzni. Általános, hogy amíg a végére nem ért a termékeknek a pénztáros, addig a vásárló nem kezd el pakolni. Majd kap 1 végösszeget, pl: 3857 Ft odaadja a 20000-rest, majd miután kinyílt a kassza "várjunk van apróm". Elkezdi leszámolni, szegény pénztáros vár, majd kiderül, hogy "hoppá mégsincs". 3-5 perce fizet 1 vásárló, a többiek türelmetlenkednek, szegény kollega meg próbálja behozni az időt. Szóval ha előkészítjük a pénztárcánkat, ha zacskót veszünk az nem a végére tesszük, és ne adj Isten nem kezdjük el szelektálni, hogy "na ez ebbe a zacskóba ez abba, de Annus néni tessék adni 149 Ft-ot a TV újságra most azonnal" akkor talán és tényleg csak talán a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.
2016. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Értem, sőt a pszichológiája is érthető, biztos, hogy a lassú vevőket ez igyekezetre ösztönzi. De azt is gondolom átesnek a ló túloldalára a főnökök és feláldozzák ezzel a nem lassú és a sokat vásárló vevőket, mert ez bizonyos cucc mennyiség felett már nem működik mint ösztönző, ellenkező hatása lesz, és egy bizonyos sebességnél úgysem lehet már gyorsabbnak lenni.


Ha én tudom, hogy sokat kell vásárolnom elmegyek a Tescoba pedig 3x messzebb van és a Lidl-ben is mindent kapni. A minap is bevásároltam a Tescoban és onnan hazafelé bementem az Aldiba 4 lyukas fánkért, mert az ottanit szeretem, a Tescosat nem. A többi cuccot is mind megtudtam volna az Aldiban venni, de ezt a hülyeséget a pénztárban inkább kihagyom :)

2016. nov. 9. 18:08
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám barátnője az Aldiban pénztáros. Mérik a teljesítményüket, és szerencsétlenek kutyaszorítóban vannak, mert meg van szabva, hogy bizonyos számú cuccot mennyi idő alatt kell lehúzniuk, mellette pedig ott vannak a vásárlók, akik felháborodnak azon (teljesen jogosan), hogy nem hagynak időt nekik elpakolni.
2016. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Erről van szó, szívjon a vevő és a pénztáros, csak nehogy kelljen +1 embert foglalkoztatni.
2016. nov. 10. 11:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!