Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dec 24-én kötelezhetnek...

Dec 24-én kötelezhetnek munkára iskolai technikai dolgozóként?

Figyelt kérdés
Dec 24-én szombaton kötelezhetnek munkára iskolai dolgozókat? Dec 24 téli szünet az iskola üres egy szál diák tanár nincs, de a technikaiaknak menni kell. Fűtés nincs. Feladat: nincs meghatározva. Menni kell 8-16h-ig, fogalmuk sincs mit kell (és egyáltalán mit lehet csinálni) egy üres jéghideg sötét iskolaépületben szombaton ami nem is munkanap egyébkétn (H-P). Kötelesek ebbe belemenni? Szabit nem adnak ezt ne is javasoljátok.
2016. dec. 17. 12:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
December 24-e nem munkaszüneti nap, így ha a munkáltató gazdasági érdeke úgy kívánja megteheti. De nem lenne egyszerűbb megkérdezni a főnököd, hogy miért kell bemenni, ha egyébként sosem dolgoztok szombaton?
2016. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"így ha a munkáltató gazdasági érdeke úgy kívánja megteheti"


Hogyan értelmezendő a "gazdasági érdek" egy iskola esetében amely intézmény NEM GAZDASÁGI jellegű intézmény eleve?

És egyáltalán: mégis mi lehet az az érdek egy iskolában,a téli szünetben amikor az épület üres sötét minden tanár diák otthon? Mégis mi lejet az az elképesztően fontos dolog?


Megkérdezni: ez már megtörtént. Meg is kapták a választ: mert az mondtam (mondta az igazgató). Jöttök, pont.

2016. dec. 17. 13:00
 3/25 anonim ***** válasza:
Egy iskolának is vannakgazdasági érdekei. Ilyen gazdasági érdek például, hogy nincs kifűtve az épület a téli szünet alatt, ezzel spórolva az adófizetők pénzét. December 24-e, mint írtam egy szombati nap, de nem munkaszüneti nap. Ha berendeltek dolgozni, be kell menned dolgozni. Ha az igazgatóval olyan a viszony, hogy "csak, mert de" be kell menni a munkahelyre, akkor azzal nem tudsz mit csinálni, nyilván ennek van valami előzménye, amit nem írtál le. A szabadságod 2/3-val a munkáltató rendelkezik.
2016. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Az én sulimban portaszolgálat van (0-24). A kutya se dugja be a képét a suliba, de a portásoknak akkor is a kalitkában kell bent ülniük. Ne szomorkodj, nem csak téged szívatnak.
2016. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Bemész, és ha nem kell csinálni semmit, akkor majd elpanaszolhatod neki, hogy miért kellett fölöslegesen bemennetek. De előre nem kell szólni semmit.
2016. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"A szabadságod 2/3-val a munkáltató rendelkezik."


Ez a kijelentés igaz lenne az év bármely más részében de nem most. Uis ha nem tévedek a szabit a tárgyévben ki kell adni át nem vihető pénzben meg nem váltható.

És ugye vége az évnek és több napom van még mitn ahány munkapnap van hátra. Vgayis ha a fene fenét eszik is kérés nélkül is szabin léne legyek-hiszen mikor adja ki ha nem most? Elfogy az év és dec 31-ig ki kell adnia.

Nem fogja kiadni nem is lesz mikor lévén a két ünnep közt is menni kell.

Na erre valami okos?

2016. dec. 17. 14:54
 7/25 A kérdező kommentje:

"Az én sulimban portaszolgálat van (0-24). "


Na hagyjál békén MOndd meg hol van az az iskola ahol dec 24-én 0-24ben ott ül valaki a portán. Mondd meg és odamegyek megnézni.

Címet kérek egy megyek.

Nem hiszem el uis.

Mellettünk van még két suli, azokban dec 21-jan 2 közt egy lélek nincs!!!

Fiam egyetemre jár, ott dec 23 és jan 2 közt minden lezárva fütés áram kikapcsolva.

2016. dec. 17. 14:57
 8/25 A kérdező kommentje:

Meg ugye egy gyakolrati apróság: van jogszabályi kötöttség arra hogy a belső munkavégzés helyén hány foknak is kell lennie. Na most nálunk fűtés ki, tehát már itt borul a bili: nem kötelezhetne már csak ezért az egy dolog miatt sem.

Hány fok van? Amikor kint mínuszok benn meg nincs fűtés. Már csak ezen a ponton borult a berendelésünk.

2016. dec. 17. 14:58
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Na erre valami okos?"


Miért velem izmozol egy anonim oldalon, és miért nem mész oda az igazgatóhoz és mondod az arcába, hogy felnyomod a munkaügyi felügyeletnél, ha 24-én be kell menned, hiszen neked van még szabadságod, amit nem adott ki. Vagy miért nem fogtok össze a többiekkel, hogy senki nem megy be 24-én. Mindenkit nem fognak kirúgni.


Megjegyzem a munkáltató még ekkor is mondhatja a gazdasági érdekét, ez esetben pedig, ha az alapszabadságod már kiadta, akkor mondhatja, hogy a pótszabadságodat kiadja március 31-ig és ebbe megint csak nem fog belekötni senki.


Azt még mindig nem írtad le, hogy mi az oka ennek az elmérgesedett viszonynak az igazgató és közöttetek, hogy berendel dolgozni 24-én.

2016. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"az elmérgesedett viszonynak az igazgató és közöttetek, hogy berendel dolgozni 24-én."


Az ok: volt több iskolai rendezvény munkaidőn kívül ahova el kellett menni és dolgozni (szalagavató vasárnap pl) .

Ígérgetés volt hogy ezt kifizetik pluszban hiszen túlóra volt.

Egy fillér nem adtak csak a pofájuk járt.

És jött egy iskolai rendezvény ami szintén hétvégén volt ahol mi technikaiak közösen beintettünk: írásos elrendelést nem kaptunk (soha nem is szoktunk ) és mivel tudtuk ezt se fogják fizetni így egységesen nem mentünk el.

Még egyszer: hétvége nem munkaidő és nem volt elrendelvbe hivatalosan + persze pénz az ablakban ahogy szokás.


Na azóta mi vagyunk a patás ördögök-ld ez az eset is.

Mertük követelni a hétvégi muinkavégzésre járó ezerszer ígért pénzeket. Ez a mui nagy bűnünk.

(azóta se kaptunk egy fillért se)

2016. dec. 17. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!