Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dec 24-én kötelezhetnek...

Dec 24-én kötelezhetnek munkára iskolai technikai dolgozóként?

Figyelt kérdés
Dec 24-én szombaton kötelezhetnek munkára iskolai dolgozókat? Dec 24 téli szünet az iskola üres egy szál diák tanár nincs, de a technikaiaknak menni kell. Fűtés nincs. Feladat: nincs meghatározva. Menni kell 8-16h-ig, fogalmuk sincs mit kell (és egyáltalán mit lehet csinálni) egy üres jéghideg sötét iskolaépületben szombaton ami nem is munkanap egyébkétn (H-P). Kötelesek ebbe belemenni? Szabit nem adnak ezt ne is javasoljátok.
2016. dec. 17. 12:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Megjegyzem a munkáltató még ekkor is mondhatja a gazdasági érdekét,"


De egyébkétnt javíts ki ha tévedek: a jogos gazdasági érdek az nem abból áll hogy benyögöm hogy jönni kell mert meló van.

Ez ide már édeskevés.

Szóval azért érdekes szitu lenne ahogy az iskolla igazgatója azt igazolja a bíróságon hogy egy téli szünetre bezárt oktatási intézményben a teljes technikai gárda minden tagjára szükség van ráadásul ugye rendkívüli munkaidőben (szombat).

Mindez ugye egy rakat kiadatlan szabival.

Szóval azért a bíró megkérdezné hogy mi volt az íz irtó fontos meló?

Amit sehogy máshogy még külső alkalmi munkavállalóval átcsoportorsítással stb nem lehetett megoldani és amely feladatot csakis akkor 24-én szombaton és sennmikor máskor nem lehetett megoldani... ugye tán egyetértesz hogy nincs olyan bíró amely ezt beveszi.

2016. dec. 17. 15:22
 12/25 A kérdező kommentje:

tehát röviden arról van szó hogy az igazgató most megmutatja ki az úr a háznál.

És ebben még az se tartja vissza hogy közben jogtalanságok tömegét követi el.

(túlmunka szabályainak és fizetésénel semmibe vétele, szabis dolgok semmibe vétele, munkavédelmi szabáloyzás ld hőfok semmibe vétele stb)

2016. dec. 17. 15:25
 13/25 anonim ***** válasza:
Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.
2016. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ha kíváncsi vagy hol van portaszolgálat: Csepel, Vásárhelyi Pál Kereskedelmi Szakközépiskola :)
2016. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24-e nem ünnep, tehát igen, kötelezhet. Nálunk is be kell menni aznap. Inkább örülj neki, hogy nem olyan munkád van, ahol még 25-26-án is dolgozni kell.
2016. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"24-e nem ünnep, tehát igen, kötelezhet."


És úgy is kötelezhet hoyg annyi szabim van még benn ami bőven elég még sok is a hátralevő napokhoz és amit kötelessége lenne kiadni lévén máskor már nem adhatja ki mert vége az évnek?

Ebben az esetben hogyan kötelezhet? Nem az lenne a logikus szitu hogy szabin vagyok kérés nélkül is mert a szabi ki nem fizethető és át nem vihető?

2016. dec. 17. 18:50
 17/25 A kérdező kommentje:

De egyébkétn marha egyszerű lesz a megoldás: betegállomány.

Aztán roha----djon meg ahol van az az állat.

2016. dec. 17. 18:50
 18/25 A kérdező kommentje:

"Inkább örülj neki, hogy nem olyan munkád van, ahol még 25-26-án is dolgozni kell."


És amikor te 25-26án mész azt ingyen teszed? Mert mi(én) ha megyünk 24-én azt pont úgy fogják fizetni ahogy az összes eddigi munkaidőn kívüli munkánkat. Sehogy.

2016. dec. 17. 18:52
 19/25 anonim ***** válasza:

"egyszerű lesz a megoldás: betegállomány. "


Ezt páran így gondolták nálunk is. Már mindet kirúgták.

2016. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Tehát akkor azt mondod fogjam be a számat tűrjek és tűrjek tűrjem el hogy a szabimat se ki nem adják se kinem fizetik hogy hétvégi túlmunkára köteleznek zéró papírral minden nyom nélkül feketén és aztán ki se fizetik stb

stb.


Szóval kuss és tűrjek? Szavam nem lehet?

2016. dec. 18. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!