Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Figyelheti a főnök karemákkal...

Figyelheti a főnök karemákkal a dolgozókat egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Hivatalosan a lopás megelőzésére vannak természetesen a kamerák. De már többször hallottam hogy visszakeresték a felvételeken hogy ki hol hibázott, nem dolgozott, beszélgetett, evett,stb. Tehát a dolgozókat figyelik. :/
2017. jan. 28. 15:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A kérdés során felmerült bennem pár kérdést,amire részben itt kaptam választ.

[link]

2017. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk is van,azt nèzik milyen gyorsan dolgozol,netàn ha megvakarod a segged azt is èszreveszik,meg wcre se lehet àm kimenni,amikor akarsz. 2 órànkènt van szünet a 8 óràba összesen 30 perc felosztva,úgy hogy 5:40 kor van kezdès 6:00 helyett,tehàt 10 perces van istenigazàból ezen a helyen. A vezető is egy kis bekèpzelt fos ember,sógornője is ott dolgozik ès neki a nehèz munkàkból nem kell kivenni a rèszèt. Utàlatos,hogy ennyi pènzekèrt rabszolgakènt meg robotkènt èl az ember. Ràadàsul a sok vadparasztot is el kell viselni.
2017. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Fatal_3rror_ ***** válasza:
78%

Megoldás: Normálisan kell dolgozni, és akkor nem lesz gond.


Nálunk például volt hogy behívtak minket, diákmunkásokat, és megmutatták, hogy az egyik szállítmány leborult a teherautóban, mert rosszul volt raklapra pakolva, fóliázva. Azt is vissza mutatták hogy ki volt.


Szerencsére anyagi vonzata nem volt a dolognak, nagy kár nem keletkezett, csak figyelmeztették az illetőt hogy máskor jobban figyeljen oda.

2017. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgoztam a 2 tulaj, a 2 ügyvezető állítólag rendszeresen nézte, ha külföldön voltak akkor is, de lehet csak engem hülyítettek a többiek mert új voltam, ebben nem vagyok biztos.
2017. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:

Jelenleg a forgalmi irodában dolgozok és ott van kamera, de soha semmilyen konfliktusom nem volt még ebből, nem volt olyan ok amiért vissza kellett volna nézni. :)


Bár ha valamit elcsesznék akk biztos megnéznék, de olyan mértékű elcseszést még kezdőként sem csináltam :D

Szerencsére olyan nincs hogy azért nézzék vissza hogy nyomkodom-e a telefont vagy hogy mit csinálok.

2017. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Ez a sok gyökér



1. Írásos és előzetes beleegyezés kell az összes dolgozótól amiben hozzájárulnak a megfigyeléshez.

2. Ha ez nincs akkor TÖRVÉNYTELEN. Szóbeli tájékoztatás és "gyakorlati tényállás" (hát ott kamera láthatod) nem elég.


Ha nincs előzetes írásos beleegyezés akkor a cég mehet a bíróságra.

2017. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
A munkáltatónak joga van ellenőrizni a munkavállalót munkaidőben, munkaköri kötelességeinek ellátására vonatkozóan. Ennek megfelelően jogszerűen – az alábbi törvényi feltételek betartásával – alkalmazhat kamerás megfigyelőrendszert, illetve ezzel összefüggésben kezelhet személyes adatokat, és ehhez nem szükséges a munkavállaló hozzájárulása. Az ellenőrzés azonban nem járhat az emberi méltóság vagy a személyiségi jogok megsértésével, és nem ellenőrizhető a munkavállaló magánélete sem. Továbbá nem lehet a megfigyelés célja a munkavállaló magatartásának, szokásainak megfigyelése; a munkavégzés és a munkaintenzitás ellenőrzése. Amennyiben a munkavégzés helyén a munkavállaló élete vagy testi épsége veszélyben van, akkor készülhet olyan felvétel, amely a dolgozó teljes alakját láttatja.
2017. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
"Fontos szabály, hogy a dolgozók magánéletét semmilyen módon nem lehet megfigyelni vagy ellenőrizni, továbbá tájékoztatni kell őket a megfigyelés lehetőségéről és arról, hogy arra milyen technikai eszközök használatával kerül sor. "
2017. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Nem kötelező és nem elhanyagolható. Mint az leírták tusoló,öltöző és más "intim" helyeken nem lehet kamerákat feltenni. Lopás és vagy ellenőrzés a célja a többi kollega részére. Ha utána olvasnál keresd itt: [link]
2017. jan. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Leírom mégegyszer, mert látom, sokaknak nem jutott el az agyáig:


"Igen, de előtte tájékoztatni kell a dolgozókat, és csak kizárólag vagyon - és személyvédelmi okokból kamerázhatnak. A munkavégzés intenzitását nem figyelhetik, az törvényellenes."


A kamerás megfigyelés elsődleges és kizárólagos célja a személy - és vagyonvédelem. Ennek fényében, egyéb indok híján, nem figyelhetik a dolgozó magatartását, a munkavégzés intenzitását. Egyéb indok lehet pl. a különösen veszélyes anyagokkal történő (savak, robbanóanyagok, stb.) vagy körülmények közt munkavégzés, vagy nagy értékekkel történő munkavégzés (pl. bank), de ekkor is a személy- és vagyonvédelem kell legyen az elsődleges cél.

A munkavállalót tájékoztatni kell a megfigyelés tényéről, de nem kell tőle beleegyezést kérni, sem szóbelit, sem írásbelit, sem semmilyet!

2017. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!