Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jár-e az előre kifizetett...

Jár-e az előre kifizetett ebéd céges menza esetében ha betegállomány miatt nincs ott a dolgozó de hozzátartozója hazavinné?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnél vagy céges menza amit előre 1 hónapra be kell fizetni és a pénz semmi esetben se jár vissza, vagyis ha az ember befizeti beteg lesz nem tud menni akkor a befizetett napok elúsznak-ebben az esetben megtilthatja –e a cég hogy a már kifizetett tehát jogosan járó ebédet egy hozzátartozó ételhordóban hazavigye?

Milyen alapon tiltja meg? Ki van fizetve innentől fogva én, a kifizető rendelkezem azzal amit kifizettem. Ha úgy döntök odaadom X valakinek vagy akár a kukába öntöm senkinek beleszólása nincs elvégre az enyém.

De akkor milyen alapon tiltja meg? Cégtől válasz nincs nem viheti haza senki és ezzel téma lezárva részükről.


2017. febr. 26. 13:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"y fordulj a szakszervezethez"


??? Milyen szakszervhez könyörgöm? Hol van itt olyan?

2017. febr. 26. 14:48
 12/22 A kérdező kommentje:

"Jajj istenem akkor olvasd el a szerződésed mi áll benne,"



OKÉ!!!!!!!! A szerződést idézem!! Tetszik figyelni!!

A szerződésben áll munkabér ennyi és (!!!!) béren kívüli juttatás heti 5x ebéd.

Ennyi. A szerződés szerint ez BÉREN KÍVÜLI JUTTATÁS mely INGYEN a bér mellé járna és a cég EGY FILLÉRT nem szedhetne be érte.


Na kérem akkor!

Erre kérem a választ....

2017. febr. 26. 14:49
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

De most nem értem hogy ennek mi értelme:


1. felteszel egy kérdést, amiben a valóságnak csak a felét írod le, aztán felháborodsz, ha olyasmit javasolnak, amit bár nem írtál, de megpróbáltál - gondolatolvasók vagyunk?

2. Ha önként kifizeted az ebéd árát, holott a szerződésedben benne foglaltatik, hogy ingyenes és nem viszed jogi útra a problémát

3. Nem fogod fel, hogy a cégvezető minden esetben meghatározhatja hogy ki léphet be a cég területére és ki nem (akkor is, ha neked ez nem tetszik)

4. Hogy gyakorlatilag ott áll a szerződésedben, hogy jár az ingyenes ebéd (joggal feltételezhető, hogy csak a munkanapokon), de mégis el akarnád vinni.


Vagy ezt az ebéd dolgot hogy gondoltad? Ha valaki lábát töri, akkor 2 hónapig a cég etesse? Ha valaki gyereket szül, 3 évig? Ha szabadságon vagy, akkor is bemész ételhordóval?


Abban igazad van, hogy az törvényellenes, hogy az ingyenes ebédért pénzt kérnek el, de ezzel már régen bíróságra kellett volna fordulnod és nem itt csapni a patáliát.

2017. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azt meg ne én tudjam már, hogy Mucsaröcsögén hol van szakszervezet - netán a te dolgod lenne utánanézni!
2017. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

" Hogy gyakorlatilag ott áll a szerződésedben, hogy jár az ingyenes ebéd (joggal feltételezhető, hogy csak a munkanapokon), de mégis el akarnád vinni. "


Hát igen ezt rakjuk össze. Akármelyik mumkajogász beleőszülne ebbe.



Figyelünk???

Haza akarom vinni azt az ingyenes ebédet ami nekem jár és amit a cég kifizettet velem (mert ha nem fizetem akkor no ebéd... iylen egyszerű... ha enni akarok fizetek...)


Na ezt rakjuk össze.

2017. febr. 26. 15:20
 16/22 A kérdező kommentje:

"Ha szabadságon vagy, akkor is bemész ételhordóval? "


Hát amennyiben én a szabadsáopm alatt is előre kifizetem akkor bizony igen így gondolom. Miért is ne vinném el? Kifizettem az enyém nem?

2017. febr. 26. 15:21
 17/22 A kérdező kommentje:

"Mucsaröcsögén hol van szakszervezet - netán a te dolgod lenne utánanézni!"


Az mindegy mucsaröcsögén hol van(helyette egyébkétn Bp XXIII....) mert az a lényeg hogy a cégen belül nincs.

2017. febr. 26. 15:22
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Te annyira primitív vagy, hogy veled veszekedni is felesleges.
2017. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Valaki kényszerít rá hogy egy percet is dolgozz tovább ilyen "szemét" cégnél? Csapd föl a hirdetéseket és válts munkahelyet. Jaaa hogy ahhoz fel kéne emelni a segged? Miközben a meleg szarban üldögélni kényelmesebb.
2017. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"veszekedni is felesleges"


Hát veszekedni tényleg ne veszekedj mert azt minek.

2017. febr. 26. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!