Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavédelmi felszerelés árát...

Munkavédelmi felszerelés árát nem a cégnek kell állni? Le akarnak vonni első fizumból 50. 000-et?

Figyelt kérdés

Beléptem volna egy céghez. Raktári meló lett volna ahol a raktárterületre csak munkavédelmi cuccban lehet bemenni ruha acélbetétes bakancs a pakológépek miatt és fejvédő sisak.

Úgy kezdték hogy hoztam-e magammal. Mondtam nem hoztam ezt nem a cég adja? Kiröhögtek szinte. Mondták nem ad a cég illetve ad csak kifizetteti. Adnak egy szett ruhát de első fizumból 50.000 hiányozni fog itt írjam alá.-

Mondtam erre anyátok és eljöttem.

Azóta akárhogy olvasom az Mt-t és a vonatkozó szabályokat uoda jutok. Ezt a cégnek kell állnia. Nem is kérdés, a vasutas se veszi meg az egyenruhát a rendőr se, nem ő állja a pisztolyt, a gumibotot stb.

Jól néznénk ki. Céges teherautót tán ne tankoljam fel saját pénzből? Villanyszámlát is befizessem?

Szóval igazam volt? Az állás hál istennek annyira nem napim kenyérkérdés és utálom ha még be se léptem már átvernének.


2017. márc. 5. 15:26
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:

ugye nem kérdés


Melyek a munkáltató munkavédelemmel összefüggő kötelezettségei?


[link]

2017. márc. 5. 15:35
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
Törvényileg így van , de lehet szerződéssel kijátszható . Ezen az összegen kerestek is volna . Tapasztalat .
2017. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Hát semmiféle szerződés nem lehet mt-vel és vonatkozó szabályokkal ellentétes.

Nincs olyan hogy lemondasz valamről ami jár vagy "önként" vállalsz valamit ami nem a te dolgod.

A szabimról se mondhatok le még "önként"se .

2017. márc. 5. 15:39
 4/43 A kérdező kommentje:

"Ezen az összegen kerestek is volna"


Hát ez most nem jött össze. Rossz madarat fogtak. Nem békés galambot hanem varjút ami csíp.

2017. márc. 5. 15:40
 5/43 anonim ***** válasza:
23%
Ha jól tudom, a jogszabály szerint a munkahelynek kötelessége védőfelszerelést/egyenruhát biztosítani a munkavállalók számára. Ezt a céged meg is tette. Azt viszont sehol nem említi az általad linkelt szabályzat (legalábbis és nem találtam meg), hogy a védőfelszerelést ingyen kell biztosítani. Tehát semmi szabályelleneset nem követett el a kérdésben szereplő cég.
2017. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

???

Darwin díjat neked. Mielőtt baromságot ideböfögsz nézd már meg mit értünk a "biztosít" fogalma alatt.

Segítek: használatra ellentételezés nélkül rendelkezésre bocsát.

A szálloda a szállóvendégeknek parkolójegyet biztosít = nem kell fizetni a parkolásért...

2017. márc. 5. 16:03
 7/43 A kérdező kommentje:

"Ezt a céged meg is tette"


De ha szerinted a "biztosít " az azt jelenti hogy adok valamit és megfizetettem az árát akkor a boltos is kenyeret "biztosít" neked? Hiszen odaadja a kenyeret. Csak élpp ki kell fizetni... gyökér.

2017. márc. 5. 16:05
 8/43 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem téged a tahó stílusod miatt jobban is jártak, hogy eljöttél.
2017. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Fatal_3rror_ ***** válasza:
93%
Te megint a munkaügyes kérdező vagy a kamu céges sztorikkal?
2017. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
"A munkavállaló ugyanakkor jogosult megkövetelni a munkáltatójától a munkavégzéshez szükséges védőeszközök térítésmentes rendelkezésre bocsátását [Mvt. 61. § c) pont]."
2017. márc. 5. 16:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!