Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavédelmi felszerelés árát...

Munkavédelmi felszerelés árát nem a cégnek kell állni? Le akarnak vonni első fizumból 50. 000-et?

Figyelt kérdés

Beléptem volna egy céghez. Raktári meló lett volna ahol a raktárterületre csak munkavédelmi cuccban lehet bemenni ruha acélbetétes bakancs a pakológépek miatt és fejvédő sisak.

Úgy kezdték hogy hoztam-e magammal. Mondtam nem hoztam ezt nem a cég adja? Kiröhögtek szinte. Mondták nem ad a cég illetve ad csak kifizetteti. Adnak egy szett ruhát de első fizumból 50.000 hiányozni fog itt írjam alá.-

Mondtam erre anyátok és eljöttem.

Azóta akárhogy olvasom az Mt-t és a vonatkozó szabályokat uoda jutok. Ezt a cégnek kell állnia. Nem is kérdés, a vasutas se veszi meg az egyenruhát a rendőr se, nem ő állja a pisztolyt, a gumibotot stb.

Jól néznénk ki. Céges teherautót tán ne tankoljam fel saját pénzből? Villanyszámlát is befizessem?

Szóval igazam volt? Az állás hál istennek annyira nem napim kenyérkérdés és utálom ha még be se léptem már átvernének.


2017. márc. 5. 15:26
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

"ogy eljöttél."


Hát kérlek. Nem az én cégemben van 40 fős munkaerőhiány és álláshirdetés ... ami már ott tart hogy szórólapon keresnek embert... vajon miért nem akar senki oltt dolgozni.... hát ezek után vajon miért nem is értem.

2017. márc. 5. 16:11
 12/43 Fatal_3rror_ ***** válasza:
91%
Ja hagyjátok, ez csak kamu sztori megint :)
2017. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

"A munkavállaló ugyanakkor jogosult megkövetelni a munkáltatójától a munkavégzéshez szükséges védőeszközök térítésmentes rendelkezésre bocsátását [Mvt. 61. § c) pont]."


Ez is úgy van megfogalmazva, hogy kétértelmű lehessen. Te jogosult vagy megkövetelni, na de ők vajon kötelesek-e a követelésednek eleget tenni?


A stílusodat és a jelzőket meg kikérem magamnak. Szerintem normális hangnemben írtam neked (15:50 voltam). Mindenkivel ilyen lekezelő és tiszteletlen stílusban beszélsz, akivel nem értesz egyet?

2017. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Nem spróolok a jelzőkkel mert egy barom vagy.


Nem, nem kötelesek eleget tenni, csak hát ugye marha egyszerű jön egy munkaügyi ellenőrzés ott a melós, az OMMF ellenőrei azt kérdik hát kedves munkáltató miért dolgozik az a melós védőeszköz nélkül?

Uis az a te, a munkáltató büntetőjogi felelősséggle terhelt kötelességed hotgy ezt ne engedd.

Ha ellenőrzés van akkor kemény bünti neked, a munkáltatónak. Mert azon túlmenően hogy dolgod adni a védőcuccot dolgod kötelességed NEM ENGEDNI a nélküle történő munkavégzést. Mondom, vonogathatod a vállad csak aztán majd a büntit (akár 2 M ft-ig!!!) is fizetheted.


Másik dolog. Baleset történik. Melós fejére esik valami nincs rajta védősisak melós meghal.-

Te a munkáltató MÉSZ A BÖRTÖNBE.

...

ez hogy tetszik??

2017. márc. 5. 17:21
 15/43 A kérdező kommentje:

"Mindenkivel ilyen lekezelő és tiszteletlen stílusban beszélsz, akivel nem értesz egyet?"


Igen, mindenkivel aki egy tájékozatlan barom.

2017. márc. 5. 17:22
 16/43 A kérdező kommentje:

"Te jogosult vagy megkövetelni, na de ők vajon kötelesek-e a követelésednek eleget tenni?

"


Hát ha azt akarják hogy elkezdjek dolgozni... ilyen egyszerű...

2017. márc. 5. 17:25
 17/43 anonim ***** válasza:
Nem azért, de ha ennyire tájékozott vagy, akkor minek írtad ki a kérdést? Úgyis mindenkinél jobban tudod a választ, mert rajtad kívül mindenki tájékozatlan, nem?
2017. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
A cégnek kell gondoskodni a biztonságos munkakörülményekről.Ha ehhez védő szerelés szükséges, akkor arról.Eddig akárhol dolgoztam sehol sem fizettették ki velem.Ilyet nem is hallottam még.
2017. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Hát már ne haragudj de egy akkora gyökér aki képes a "biztosít" fogalmi jelentését úgy értelmezni hogy azt ki lehet fizettetni (!!!!! LOL))) hát az ekkora orbitális gyökereket igen, le kell ugatni.

Igen, le kell.

2017. márc. 5. 17:29
 20/43 A kérdező kommentje:

"sehol sem fizettették ki velem.Ilyet nem is hallottam még.

"

Ó akkor kevés helyen jártál. Azóta jött privát hogy állítólag biztonsági őröknél totál bevett hogy kéz alatt kifizettetik velük az egyenruhát.

Mondom kéz alatt... tehát totál törvénytelen ezt tudja mindkét fél de mégis fizet, mert inkább benyeli mint kirúgják.

Mert ha nem fizet akkor meg repül. Biztonsági őr...

2017. márc. 5. 17:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!