Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavédelmi felszerelés árát...

Munkavédelmi felszerelés árát nem a cégnek kell állni? Le akarnak vonni első fizumból 50. 000-et?

Figyelt kérdés

Beléptem volna egy céghez. Raktári meló lett volna ahol a raktárterületre csak munkavédelmi cuccban lehet bemenni ruha acélbetétes bakancs a pakológépek miatt és fejvédő sisak.

Úgy kezdték hogy hoztam-e magammal. Mondtam nem hoztam ezt nem a cég adja? Kiröhögtek szinte. Mondták nem ad a cég illetve ad csak kifizetteti. Adnak egy szett ruhát de első fizumból 50.000 hiányozni fog itt írjam alá.-

Mondtam erre anyátok és eljöttem.

Azóta akárhogy olvasom az Mt-t és a vonatkozó szabályokat uoda jutok. Ezt a cégnek kell állnia. Nem is kérdés, a vasutas se veszi meg az egyenruhát a rendőr se, nem ő állja a pisztolyt, a gumibotot stb.

Jól néznénk ki. Céges teherautót tán ne tankoljam fel saját pénzből? Villanyszámlát is befizessem?

Szóval igazam volt? Az állás hál istennek annyira nem napim kenyérkérdés és utálom ha még be se léptem már átvernének.


2017. márc. 5. 15:26
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

"Itt is látod, te értelmezel egy szót egyféleképpen, más ember meg ugyanazt a"


Csak az a baj hogy tök8 fórumos gyökérjani hogy értelmezi az számít adott esteben a szakhatóság hogy értelmezi...

2017. márc. 5. 17:56
 32/43 A kérdező kommentje:

" érvel bárki"


Hát érvet egy darabot se írt még senki... meg aztán Mt el kell olvasni aztán utána lehet érvelni.

2017. márc. 5. 17:57
 33/43 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, kérdező, de ha valóban annyira okos lennél, mint amilyennek képzeled magad, akkor 3 diplomával vezető beosztásban lennél, nem pedig egy raktáros munka miatt puffognál. De gyanítom, még a nyolc általános is nehezen ment, legalábbis az írásképed alapján.
2017. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, hogy mit akar megtudni a kérdező vagy mit sem, jó, hogy ezt ki írta magából és igen is pufogjon, ha jól esik neki. Veszélyes munkakörökben kutya kötelessége lenne a munkaadónak, munkáltatónak már a munkába-lépés első napján rendelkezésre bocsájtania a biztonságos munkavégzéshez szükséges eszközöket, munkavédelmi felszerelést. Ha nem állsz ki magadért, nem lépsz fel határozottan, hát eltaposnak mint egy csótányt. Jobb munka nem akadt, kénytelen voltam egyszer elvállalni, egy láda rakodó pakoló anyagmozgató árufeltöltő munkakört. Munkaruházatot a munkába állás első napjára ígérték. Hááát kiderült ám, hogy se nadrág, se cipő, se eszközök, se semmi nincs a méretemben, nem áll a rendelkezésre. Voltam olyan hülye, hogy felvettem a munkát és dolgoztam, húztam vontam a több 100 kilóval megpakolt raklapot, békát, rolli kocsit a saját edző cipőmbe. Komolyabb baj nem történt, de köszönöm szépen ebből az egészből a továbbiakban nem kértem, 1,5 hónap után ott hagytam őket.
2017. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
* Teljesen ingyen és bérmentve
2017. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

De amit írtam és amin TALÁN MÉG a gyökérjanik is elmerenghetnek: melós fején sisaknak kéne lennie de nincs mert a munkáltató spúr és lespóroltak azt is. Melós fejére tégal esik ha sisak lenne semmi se történt volna de íg hogy nincs melós ott helyben meghal.

Kérdés a gyökérjaniknak: mi lesz a munkáltatóval?

Mi lesz a válasza arra a kérdésre melyet előbb a rendőrség majd később BTK_s eljárásban büntetőügyben a bíróság is nekiszegez: hol volt a sisak?....

Na ezen tessék elmerengeni.

2017. márc. 5. 18:40
 37/43 anonim ***** válasza:
Abba az elmaradott Indiába jellemző ez amiből itt Magyarországon most már rendszert csinálnak. Építik szerencsétlen nyomorultak az állványokat a több tíz emeletes házak köré bambuszból vagy t*köm tudja miből. Már a 10. emeletnél tart legalább csórikám , aztán mezítláb meg flip flop papucsba áll (nak) a bambuszon. Nesze neked munkavédelem.
2017. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
* kikötve sincsenek
2017. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Éééés, tudod mit mondta (?), ha valaki lepotyog és rendes a munkaadó akkor fizet egy kis pénzt a családnak, talán. Na, itt tartunk mi is, vagy mi van ?
2017. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem itt tartunk mert azért mifelénk és ez egyre inkább igaz lesz hála istennek az álláskereső ha valami nem kóser neki otthagyja a céget a retekbe.

És megy máshova. Van hova. Szerencsére.

Ezért is nem értem az ilyen cégeket. Sírnka hogy nincs ember meg betöltetlen álláshely ennyi meg annyi. Na és a hozzállásuk? A csalásaik? vajon miért nem megy oda a kutya se aki meg ott van az elhúz hamar? Ezek miatt.

Nem baj majd a piac rendezi a sorokat. Az ilyen cég elhullik.

2017. márc. 5. 20:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!