Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúnál mi az új...

Állásinterjúnál mi az új trend? Tegnap voltam és a HR-es egyáltalán nem a klasszikus kérdéseket tette fel.

Figyelt kérdés

Egy mondatot sem mondhattam el, végig belém kötött. Fura kérdéseket tett fel. Pl Van kutyám? Miért csak egy? Stb...

Mi ez az új baromság?

42 éves nő vagyok, az interjúztató volt max 28 éves. Állìtólag próbálja felidegesìteni a jelölteket?!

Engem akkor nem sikerült, de úgy jöttem ki, hogy de szájba vágtam volna😊 De legalább is vissza kérdeztem volna párszor.

Ehhez képest a szakmai kérdések felüdìtőek voltak egy másik kollégától.


2017. márc. 29. 08:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkázok, volt pár csoportos interjúban részem. Úgy néz ki, hogy beterelnek hatunkat egy konferenciaterembe. Ilyen "verekedjetek meg az állásért" feelingje van, szerintem végtelenül megalázó egyébként. És rendszerint az a feladat (úristen, most majd elárulom a Top Secret feladványt): hogy hajótörés áldozatai vagyunk mi hatan, harminc tárgy van a hajóban, de csak tíz fél be mellénk a mentőcsónakba. Az Óceán közepén vagyunk, szóval úgy válogassuk össze, hogy napokig ki kell húznunk velük.

Ennek az lenne a lényege, hogy kinek milyen a személyisége, annak megfelelően fog vitázni, érvelni, illetve sorrendet felállítani, de én már a második interjúmon jeleztem, hogy kimaradnék, mivel ismerem a játékot, a harmadiknál megkérdeztem, hogy egy nagy HR-konferencián beszélik-e meg a bullshiteiket (mindegyik más cégnél volt, de kísértetiesen hasonlított), a negyediknél jeleztem, hogy ha még egyszer meg kell csinálnom ezt a feladatot, én inkább a tengerbe fojtom magam, az ötödiken egy mérnöknek tanuló sráccal közösen trollkodva kiszámoltuk, hogy ha kihajítjuk a hajóból a nagypofájú szőke csajt (az egyik jelölt volt, leugatott mindenkit, hogy érvényesülni tudjon), akkor pont elég hely lesz a csónakban a cuccoknak és mindenkinek, a rumot meg megihatjuk közösen.

Na, erre a helyre felvettek MINDKETTŐNKET, amit a mai napig nem értek, talán azért, mert tudtunk együtt dolgozni, de ez szerintem már csak az én idealista tévképzetem, és valójában az ilyen kérdéseknek az égvilágon semmi értelme nincs.

2017. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

De nem mondod komolyan ugyanazt eljátszák 4-5 helyen?


Nekem a 3.nál elegem lenne azt mennék haza.


Ez egy vicc, vagy megondanám mondják meg felvennének e de ebből kimaradnék mert tiszta ökörség.

2017. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Még tanulok. Örülök, hogy valaki alkalmaz a kaotikus órarendem ellenére, és nem fogok éhenmindmeghalni. (Egyébként ahol dolgozom, azt szeretem, jó hely, de azért az intetjútól dobtam egy hátraszaltót).
2017. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam így menne:

HR: - Van kutyája?

Én: - Mennyiben releváns ez a pozíció szempontjából?

HR: - ÖÖÖÖ<mostk.rváramenglepődtemmertmertvisszakérdeznivalakiésszóhozsemjutok>

2017. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Létezik a stresszinterjú, ami eredetileg Amerikában lett kitalálva és szépen beszivárgott Magyarországra is, annak ellenére, hogy valójában nem jogszerű itthon. Inkább nagy, multi cégek alkalmazzák, elsősorban kifejezetten olyan pozíciókra, ahol stresszes a munkakör, sokat kell emberekkel foglalkozni, hogy tesztelni tudják hogyan reagálsz stressz hatására, direkt provokálnak, így lehet nálad is ez volt.


Én azt mondom, hogy viszont sok helyen, ha valakivel nagyon kötekednek, akkor csak simán bunkók az adott cégnél és jobb elgondolkozni azon, hogy akarok-e ilyen helyen dolgozni, mivel azért annyira nem elterjedt ez az interjúztatási módszer a jogi problémák miatt.


21 – Ilyen csoportos kiválasztásnál valójában sokkal rizikósabb, ha valaki magára vállalja a nagy vezető/hangadó szerepét mert nagyobbat lehet esni, ha elnyom másokat és nem hagyja őket érvényesülni, és akkor kapod a legtöbb pontszámot ha az ilyen embereket lehurrogod, hogy mást is hagyjanak érvényesülni.:D

2017. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
33%

"viszont sok helyen, ha valakivel nagyon kötekednek, akkor csak simán bunkók az adott cégnél és jobb elgondolkozni azon, hogy akarok-e ilyen helyen dolgozni, mivel azért annyira nem elterjedt ez az interjúztatási módszer a jogi problémák miatt"


azé ésszel már gyerekek.


Azt megy a bunkózás, én meg a Hr-est leverem, akkor meg fel lennének háborodva meg jönne értem a TEK, mi?


Van egy határ, tényleg amikor az ember elgondolkodik hogy fel kelek reggel, inget veszek azt beöltözök ing, stb, ezek meg ezt játszák fogom azt az a vége hogy a gyereknek szétverem a vállát.


Mondjuk én odáig nem jutottam el, de volt nekem egy olyan interjú, ketten voltak a cég részéről, hogy méregettem az egyik gyereket mondom ennek én szét fogom verni a vállát, de aztán inkább leléptem.

2017. ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Most eszembe jutott, pár éve a munkahelyiterror.blog.hu-n olvastam egy esetet, hogy egy alanytól az interjúztató nő azt kérte, hogy menjen a sarokba, és bújjon be az asztal alá. És sajna jó eséllyel nem kamu, nagyon is elképzelhető. De azért mégiscsak mindennek van határa.
2017. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 FeketeCsucsor válasza:
Én 43 éves nő vagyok. Volt,hogy interjúztattam. Nekem a kedvenc kérdéseim ezek volt: Kedvenc könyved? Mit olvastál utoljára? Nyomdai munkák,szolgáltatások,social ERP...stb. értékesítésével foglalkoztunk. Illetve volt egy digitális nyomda is,oda is kerestünk betanítottakat. Néha nem szerettek az alanyok,főleg a fiatalabbak.... szóval idegesítő lehettem.
2017. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Kedvenc könyved? Mit olvastál utoljára? "


Miért ez teljesen rendben van, "erre lehet válaszolni".


De én komolyan mondom megkérdezik hol leszek 10 év múlva, hát válaszom: foggalmam sincsen.


De hogy mi a kedvenc filmem, erre lehet valamit válaszolni.

2017. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

#29, lehet, de minek? Mennyire releváns?

Amúgy nekem a kedvencem most az The Aeronaut's Windlass, ez most mit mondd neked vagy egy HR esnek? Mert 1) hallovány lila fingod nincs róla Google nélkül, hogy ez mi, amúgy meg ettől még BDSM m/m erotikát olvasok általában ;)

2017. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!