Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan munkaügyi per amely...

Olyan munkaügyi per amely jogtalan kirúgást állít helyre annak emberileg van értelme? Ki akar ezek után visszamenni dolgozni nem értem?

Figyelt kérdés

Ismerősömet kirúgták a munkahelyéről olyan átlátszó indokkal amivel elment munkaügyi bíróságra. Megnyerte a pert de az ítélet az volt hogy a munkáltatót kötelezték a jogsértés előtti állapot helyreállítására vagyis vissza kellett őt vennie a cégnek.

Azonban olyan légkör fogadta őt ott hogy hiába vették vissza kettő hét után maga mondott fel újra, mert nem bírta ki.

Azért nem értem emberileg az ilyen ítéletnek mi értelme? Hát az sejthető hogy ha kirúgnak és bíróságra megyek a cég ellen nem fognak rózsacsokorral köszönteni hiába az ítélet.

Mondjuk az odáig oké hogy én is megnézném a hülye főnököm pofáját ahogy az ítéletet lobogtatom az orra előtt és ő tudja hogy a kirúgott dolgozója újra ott lesz a munkahelyen és neki tűrnie kell. Főleg a dolgozók előtt hatalmas szívás a főnöknek hogy ott van ő a nagy hatalmú valaki és ott van a "kis semmi" alkalmazott és most mégis ő volt az erősebb és felforgatja a kis játékboltját. Ez nagyon nagy szívás mert ezzel erőtlennek mutatkozik a dolgozói előtt-hiszen ebben a szituban mégse ő volt az erősebb elmeszelték.


2017. ápr. 21. 11:54
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Egy nagy táska pénzt, tele milliókkal, azt hitte majd úgy nyer pert, hogy kap pár millát "


Bakker egy másik 5 éves..... táska tele milliókkal, apám ide agyhalottak járnak.

A reális kimenetel MAXIMUM A kártérítés lehetett volna ami maximálva van (ld Mt) HÁROM HAVI átlagbérben.

Ez a max amit kaphatott volna.

Tán ismerni kéne az Mt-t.

Vagy a másik reális kimenetel ami be is jött az a jogsértés előtti állapot helyreállítása.



De ha már a millióknál tartunk, hát bizony a perköltség és a büntetés a vesztes per mellé együtt ha nem is milliók de milliót súroló.


JA ÉS KIHAGYTAM (hova tettem az eszem tényleg a legjobb része)-a jogsértés előtti állapot helyreállítása egyben a helyére felvett főnöki rokon elbocsátását is jelentette, a bíróság az ő jogviszonyát meg töröltette.

Azért az szép hogy főnök azt ígéri rokonának egyet se félj józsi felveszlek én. majd pár hónap múlva hát bocs józsi de menned kell. Na az a szép.

2017. ápr. 21. 13:21
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a bibi, hogy a munkáltató általában nem szokott annyira hülye lenni, hogy úgy rúgjanak ki valakit, hogy arra ne tudjanak valamit ráhúzni, ami a törvény előtt őket védi. Ha igen, az már árulkodó... Éppen azért, mert neki megvannak az eszközei (jogi képviselet, munkaügyi osztály), akik sokkal inkább tisztában vannak a lehetséges következménnyel, mint bárki más. Többnyire a munkavállaló szokott alul maradni, mert ő nem rendelkezik eme eszközökkel és egy ügyvédet is busásan meg kell fizetni már csak azért is, hogy ajtót nyisson és beengedjen, hát még a tanácsaiért, jogi képviseletéért. A legtöbben ezt pontosan az anyagi vonzat miatt nem vállalják fel.


Nekem van ebben tapasztalatom, amikor leépítés címszóval küldtek el egy munkahelyről. Egyik napról a másikra. Le kellett tennem a céges laptopomat, telefonomat, céges autómat és gyakorlatilag "meztelenül" mentem haza középvezetői pozícióból. Mivel nem vettek fel a helyemre senkit, csupán átszerveztek valakit cégen belül, ezért az okot a jogi képviselőm - aki egyébként egy nagyon jó barátom - elfogadhatónak találta. Mi abba tudtunk belekapaszkodni, hogy egyik napról a másikra kiraktak, hiszen ezt csak rendkívüli felmondás esetén tehették volna meg, ahhoz pedig ugyebár baromi alapos indok kell. Ha szimplán csak felmondanak, akkor jár felmondási idő/végkielégítés. Ezekről itt szó sem volt. A képviselőm fel sem vetette a pert, óvatosan kell ezzel viszonylag bánni, mert egy nagy munkáltató könnyen eltusol mindent. (Ellenben a hírnevükre vigyáznak, szóval többnyire ők is szeretik elkerülni a pert.) Szimplán csak küldött egy levelet a követeléseimmel és némi "fenyegetőzéssel" arra vonatkozóan, hogy adott esetben perre visszük az ügyet.

Sok-sok levélváltás után (több, mint fél év) végül peren kívüli egyezség született. Befogom a számat és csendben eltűnök, cserébe megkapom a végkielégítésemet + elengedik a munkahelyi tartozásomat (munkabér előleg, amiből akkor még nettó 640 ezer forint visszafizetendő összegem volt).


Vagy is nem... ez általában nem úgy működik, hogy agyatlanul berohanok a bíróhoz és kijelentem, hogy én perelni akarok, hanem bemegyek egy ügyvédhez, megbeszélem vele a lehetőségeket, megfogalmazzuk közösen azt, hogy mit lehet ebből kihozni és mire szeretnénk rámenni, majd ő kommunikálni kezd a munkáltatóval. A pereskedés már csak a következő fokozat, amelyben szintén meg lehet fogalmazni egyébként a követeléseket. Az más történet, hogy az jogilag helytáll-e, vagy sem.

Értem azt egy ilyen ügyben hiába megyek úgy bíróságra, hogy nekem 8 millió kártérítés kell, mert csorba esett a becsületemen, maximum körberöhögnek. Ugyanakkor, ha rendelkezem a megfelelő bizonyítékokkal a kirúgásom körülményeivel kapcsolatban (vagyis nem tudják elsikálni utólag a papírokat) és követelem a végkielégítésemet és a jogtalan elbocsátás miatt a bérelőlegem visszafizetésének elengedését, akkor már sokkal esélyesebben lehet indulni. Én nem rendelkeztem a szükséges papírok mindegyikével, így mi óvatosan bántunk a per témával, mert nem biztos, hogy megnyertük volna. Tudni kell, hogy meddig érdemes nyújtózkodni...


Egyébként ha kirúgnak, a büdös életbe nem mennék vissza az adott céghez dolgozni, akkor sem ha térden állva könyörögnek és akkor sem, ha bírói végzés alapján megtehetem. Számomra elégtétel lenne, hogy megvágták a céget a jogtalan cselekedete miatt.

2017. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Számomra elégtétel lenne, hogy megvágták a céget a jogtalan cselekedete miatt."


És ezért a Spar-ba hány zsemlét kapsz öreg?

2017. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

"És ezért a Spar-ba hány zsemlét kapsz öreg?"


A hozzád hasonló gyökérjózsik nem fogják fel hogy nem csak kenyérrel él az ember.

Egy vödör szart a főnök pofájába borítani a bíróságon tudva hogy tűrnie kell mert ezúttal ő már nem főnök hanem egy vesztes alperes na ez egy olyan tett ami felér akárhány zsömlével.

De ezt a hozzád hasonló sose fogja fel.

Mint ahogy azt se fogod fel mindegy is mennyi a büntetés és mindegy hogy azt esetleg a cég mellényzsebből fizeti (ha...) de akkor is ott a tudat a nagymellényű főnökben hogy őt egy "kis dolgozócska" elrángatta a bíróságra és képébe kapott egy vödör szart .... ez jobban fáj neki mit akármekkora bírság.

De ezt te úgyse fogod fel.

2017. ápr. 21. 17:12
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedves zsömlés!

A bíróságot baromira nem érdekli, te hány zsömlét veszel meg és miből. Ahogy mást sem... Nem ez alapján születik meg egy bírósági döntés.

Engem meg pont baromira nem érdekelt, hogy a középvezetői székből átmenetileg sokkal lejjebb estem, mert kellett a munka, kellett a pénz, így szinte bármit elvállaltam volna akkor hirtelen, ami szembe jött. Nehéz időszak volt, de szerintem a lehetőségekhez képest jól jöttem ki belőle.

Én igenis azt mondom, hogy legyen az embernek annyi önbecsülése, hogy nem kuncsorogja magát vissza akárhogy is egy céghez pont azért, amit a kérdező is mondott. Ha akarják úgy is megoldják, hogy önként menjen el a dolgozó két héten belül...

Ennek a döntésnek maximum annyi értelme lehet, hogy az ember igazságérzete egy kicsit a helyére billen és a munkáltató is s*ggbe lett billentve, ami által észlelheti, hogy nem tehet meg bármit velünk, kisemberekkel. Ha legközelebb csak kétszer meggondolja mielőtt egy dolgozójával ezt teszi, már megérte! Akkor is, ha én ebből zsömlét nem veszek.

2017. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"hogy nem tehet meg bármit velünk, kisemberekkel"


Annál is inkább mert ez nem olyan kaliberű cég volt ahol a főnök nem "kisember" ő is csak egy ugyanolyan uborkafára felkapaszkodott átlagjózsi volt egy nullasenki.

Sem tudásában sem emebrileg nem volt több egy szar senkinél. Mint ahogy a "főnökök" 99%-a egy affektáló zérósenki akik valahogy felmásztak az uborkafára és most azt hiszik ők a janik. Aztán egyszer leesnek...

2017. ápr. 21. 18:04
 27/32 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom hogy mi értelme perelni, ha annyi a vége hogy a cég kap egy ejnye-bejnyét.


Ezért nem perelnék ha csak ennyi a következmény, és nekem nincs pénz.

2017. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Mi értelme felemelni a hangomat az igazságtalanság ellen, ha nem kapok érte pénzt...?????
2017. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

"Én csak azt mondom hogy mi értelme perelni, ha annyi a vége hogy a cég kap egy ejnye-bejnyét. "


Úgy tűnik képtelen vagy felfogni hogy amikor pert indítasz nem tudhatod mi lesz a vége. Az is benne van a pakliban hogy a céget vétlennek találják és benyaltad az ügyet állhatod a perköltséget....


lehet jók a kilátásaid az elején aztán mégis csak ejnye bejnye lesz a vége. Nem tudhatod. Ha az lesz a vége akkor hiába nyertél vesztettél...

2017. ápr. 21. 19:27
 30/32 A kérdező kommentje:

"Mi értelme felemelni a hangomat az igazságtalanság ellen, ha nem kapok érte pénzt...?????

"


Mi értelme? Na elmagyarázom. Az az értelme hogy a gyűlölt nagypofájú vadparaszt kiskirály (volt) főnököd pofájába röhöghetzs és azt mondhatod: na te állat vesztettél húzz a retekbe!!


Ez az értelme. Mert az ilyen mocskoknak ez nagyobb pofon mint akármennyi pénz...

De ezt te úgyse fogod soha az életben felfogni.

2017. ápr. 21. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!