Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen egyből csalássa...

Új munkahelyen egyből csalással szembesültök munkavédelmi felszerelés kapcsán-mit tennétek? Egyből csá?

Figyelt kérdés

Új munkahely ahol épp most lépném át a küszöböt még el se kezdtem melózni de már csalással szembesülök.

Ugyanis fizikai munka ahol csak munkavédelmi cuccban lehet dolgozni melyet az Mt és a szerződés szerint is a munkáltató biztosít.

És azzal szembesülök hogy hozzak cuccot magamnak ha dolgozni akarok vegyem meg saját lóvéból

DE!!!!


itt az átvételi ív írjam azért alá hogy a cég átadott nekem munkavédelmi szettet kabát nadrág bakancs kesztyű 40.000 értékben, mely szettet persze próbaidős lévén majd ki kell fizessek ha netán próbaidő alatt lelépnék/kirúgnak ....

na ez jó mi? át se léptem a küszöböt és már 40-nel át akarnak b***szni???

Egyelőre nem írtam alá semmit hogy átvettem mondtam majd ha itt a kezemben a cucc hogy átvettem majd akkor aláírom hogy átvettem.

Erre hümmögtek.


2017. máj. 11. 10:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Nagyobb cégnél próbálkozz! Ott nem fogják kockáztatni, hogy esetleg felnyomod őket valahol, nekik fontos a presztízs. Én multinál vagyok, és ha kisebb cégek jönnek hozzánk alvállalkozóként dolgozni, látom, hogy sz.rnak a munkavédelemre, nem tartják be az emberek az előírásokat, nem veszik fel rendesen a felszerelés, mert nem biztosította nekik az alvállalkozó az oktatást, így hiába adunk mi felszerelést, nem értik, miért lenne fontos.

Addig nem is engedhetem ilyenkor őket dolgozni, amíg nem változtatnak.


Ne hagyd magad, felháborító, hogy ezek mennek. Ne írj alá semmit, amiben nem valós tények vannnak, és úgy érzed, hátrányodra válik! Tényleg nagyobb multinál próbálkozz. Lehet őket szidni, de sokkal kevesebb szabálytalanság fordul elő.

2017. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Amúgy annyit elárulsz, hogy az ország melyik részén laksz? Kelet/nyugat/Bp? Mert nem mindenhol ugyanolyan a helyzet, felénk pl. alig lehet normális, becsületesen dologzó embert találni, ellenben te azt írod, csak ilyen felháborító feltételekkel van munka, vagy közmunka vicc pénzért. Nem biztos, hogy csak ott kellene körülnézned, ahol jelenleg laksz.
2017. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Tőlünk már küldtek haza embert, mert sisak nélkül daruzott, holott minden védőfelszerelés a rendelkezésükre áll.

A nagy cégek ezért jobbak ,valóban nem kockáztatják a presztízsveszteséget, a munkaügyi bírságot, és ami nálunk a legfontosabb: egy baleset miatt kieső munkaerő.

2017. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

"Tőlünk már küldtek haza embert, mert sisak nélkül daruzott, holott minden védőfelszerelés a rendelkezésükre áll. "


Hát ez részben itt is így ment (volna). Itt is vagy van védőcucc vagy nem léphetsz be a munkaterületre.

A dolog csak ott sántít hogy itt elvárják hogy vedd meg magadnak. Mertt anélkül nincs meló ha nem veszed fel a melót meg kirúgnak.

És mit tehet ez esetben az egybites melós aki örül hogy állásban van és nem akarja hogy kirúgják? Megveszi a védőcuccot a saját pénzén.

Mást nem tehet vagy repül.

2017. máj. 11. 15:33
 15/43 anonim ***** válasza:

Tatabánya-Szekesfehérvár-Veszprém 3 szögben nem minimálbert kapnak az operatorok... túl órával eléggé tisztességes bért kapnak operátori viszonylatban.

Sokan jöttek keletről, Borsodból.... de inkább visszamentek mert jajgatni jobb.... szállas ingyen volt, nagyon kultúralt helyen.... tehát ami masnak a fizetése nagy részét elviszi ők ingyen kapták.

2017. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

Lépnék le mint a huzat.


Ez valami vicc?


Saját pénzből nem vennék semmit, max egy Nike-ot bejárni.


Ha kell valami a munkavégzéshez akkor adjanak.


El lehet menni nekik a munkavédelmi boltba.

2017. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

"Ha kell valami a munkavégzéshez akkor adjanak.

"


Hát ööö igen csak kérdés vagy-e olyan helyzetben hogy diktálj! Mert az uyge tiszta hogy alapvetően nem nekik van szükséged rájuk hanem fordítva, neked az állsékeresőnek rájuk...

szóvla mondhatsz ilyet hogy elhúzol mint a huzat ha nem adnak.. ők meg megvonják a vállukat. Húzz el. Majd jön helyetted másik.

De neked meg van-e másik lehetőséged? Na ez a kérdés!

Mert ha van akkor semmi gond. Akkor megteheted hogy elhúzol.

De ha nincs ha semmi más állás meló nincs a horizonton akkor? Akkor bizony tetszik nem tetszik ez van. Ez vagy a semmi.

Én vagyok olyan helyzetben hogy beszóljak és elhúzzak. Még. Na de ha majd már nem leszek--- akkor el kell majd fogadjam az ilyne szemét helyet is.

Vagy ez vagy a semmi.

2017. máj. 11. 17:43
 18/43 anonim ***** válasza:
41%

A párom múltinál dolgozott.


Ott valóban erős követelmény a munkavédelem és annak oktatása.

A multiknál más a helyzet.

Ott a modor, a lealázás, (a főnököknek - a főnöknek mindig igaza van - szinte mindent szabad nekik) a kis proli operátorokat - robot 3 műszakos gépeknek nézik -, és rendesen kihasználják őket. (munka/bér).


Minden apróságért fegyelmiket osztogatnak és kirúgással fenyegetőznek.

A tisztelt főnök urak mindent megúsznak, és ha be mersz szólni, hogy - Őrájuk miért nem érvényes az a szabály, pl. mobil telefont nem vihetsz be a termelésbe, vagy 3 nappal előre bejelenteni a szabadságolás kérelmet?

Ami rájuk is érvényesnek kéne lennie.

Ott csücsülnek a műszakban, mobiltelefonozgatnak, internetezgetnek, a proli meg robotol mint egy ....khm.


Ilyenkor nem csak egy munkavédelmisre lenne szükség, hanem egy szakszervezetisre is.

Vagy azoknak a vezető kiskirályoknak valaki a fejükre koppint.

Ne tán páros lábbal mars.

Holnap már nem kell jönni dolgozni.


Ennyit a munkavédelemről a szabályokról és a multiról.


Nekünk a multiból hányingerünk van.

2017. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
"vagy-e olyan helyzetben hogy diktálj! ".... igen vagyok olyan helyzetben, hogy diktáljak, mert az egészségem fontosabb.... komolyan mindom a gyari munka mar lassan ugy van előadva, mint valami bankárok lennenek az emberek, nem mernek lepni... halóóó a szomszed gyárban is ugyanazt csinálod.... max a körülmények mások....
2017. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

#9


Így van.

Az egészséged mindennek az alapja.

Nem a pénz.

Az utána fontos.

A védőfelszerelést a cégnek illik biztosítani.

Sőt, kötelességük.

Az egészség:

Arra nagy-nagyon vigyázz, mert ha megromlik, akkor vagy igazán bajban. Alig lesz munkalehetőséged.

Sőt, még a kapcsolatod is megromolhat otthon.


Nagyon jól látod! -""az egészségem fontosabb.... ""


""vagy-e olyan helyzetben hogy diktálj! ".... igen vagyok olyan helyzetben, hogy diktáljak, mert az egészségem fontosabb.... ""


Hallomásból egy példa:


Valami tartályban volt, valami vegyi anyag.

Valamilyen vegyület.

Ezt a tartályt időnkét gázmaszkban kellett volna kinyitni, ellenőrizni, feltölteni.

De nagyon gyorsan, mert az egész termelés leállt volna miatta.

Igen ám, csak hogy a gázmaszk valamiért rossz volt.

Így belélegezte azt a valamilyen vegyszert.

Gázmaszkban feltöltötte.

Levette a maszkot és ömlött az orrából a vér.

- Áhh, semmiség, majd elmúlik!


Az egészség az nem csak egy "Áhh!"

2017. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!