Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen egyből csalássa...

Új munkahelyen egyből csalással szembesültök munkavédelmi felszerelés kapcsán-mit tennétek? Egyből csá?

Figyelt kérdés

Új munkahely ahol épp most lépném át a küszöböt még el se kezdtem melózni de már csalással szembesülök.

Ugyanis fizikai munka ahol csak munkavédelmi cuccban lehet dolgozni melyet az Mt és a szerződés szerint is a munkáltató biztosít.

És azzal szembesülök hogy hozzak cuccot magamnak ha dolgozni akarok vegyem meg saját lóvéból

DE!!!!


itt az átvételi ív írjam azért alá hogy a cég átadott nekem munkavédelmi szettet kabát nadrág bakancs kesztyű 40.000 értékben, mely szettet persze próbaidős lévén majd ki kell fizessek ha netán próbaidő alatt lelépnék/kirúgnak ....

na ez jó mi? át se léptem a küszöböt és már 40-nel át akarnak b***szni???

Egyelőre nem írtam alá semmit hogy átvettem mondtam majd ha itt a kezemben a cucc hogy átvettem majd akkor aláírom hogy átvettem.

Erre hümmögtek.


2017. máj. 11. 10:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"Akkor elmegyek árkot ásni 40.000 Ft-ért zsebbe, de hogy én fizessek egy cégnek, értem?"


Menj."


Megyek is b@@szod mert jelenleg 7 hónapja keresek állást. Majd lesz rendes irodai munkám de most sehova nem vesznek fel, fizetni meg nem fogok hogy vegyenek má fel.

2017. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

"Majd lesz rendes irodai munkám de most sehova nem vesznek fel, fizetni meg nem fogok hogy vegyenek má fel.

"


Menj. Mondjuk ha valaki hónapok óta az eget nézi annak megérné X ft-ot leperkálni egyszeri költségként hogy aztán kapja a havi pénzt.

De te nyilván ennél bölcsebb vagy mint az a stílusodról is egyértleműen látszik.

2017. máj. 11. 19:58
 33/43 A kérdező kommentje:

" rendes irodai munkám""


A nem irodai munka nem lehet rendes? ne válaszolj.

2017. máj. 11. 19:58
 34/43 anonim ***** válasza:

De minden munka lehet rendes, de inkább irodait szeretnék ennyi.


Csak most nem kapok, meg úgy semmilyet se igazán.


Inkább legyen normális munkahelyi légkör, ne ilyen kapkodós egymás anyjának szidása.

2017. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Nálunk a munkavállalót belépésként bakanccsal és ideiglenes védőruhával várjuk (tisztító szolgálat hozza-viszi a cuccot). Közvetlen vezetőként van egy listám, hogy belépést követő 1 héten belül miket kell megigényelnem az új dolgozónknak. Ilyen a sisak és két fajta kesztyűből 2-2 pár. 2 hónapon belül végleges, névre szóló, személyre szabott munkaruhát kap az illető 3 garnitúra télit és 3 nyárit. Jár továbbá 5 póló, 2-2 nyári és téli sapka, légzés, szem, lábvédők... Igazából MINDEN, ami egy adott munkakör betöltéséhez szükséges.

Nem éri meg trükközni, mert engem vágnak sittre, ha nem biztosítom a megfelelő védőeszközöket és itt jön be az egyébként, hogy totál mindegy ki-mit hazud össze és milyen papírt írsz alá, ha neked bajod lesz és szakértők szállnak a cégre, vizsgálat indul, akkor kb. 5 perc alatt kiderül, hogy mi megy ott, mert olyan munkahely NINCS, ahol annyiféle bakancsot és munkaruhát találnak, ahány ember van!!!

Ha kicsit is nagyobb cég, akkor van beszerzési szabályzata, az leírja mit hogyan kell intézni, ebből simán kibukik, hogy nincs megrendelésük, számlájuk x darab y márkájú védőfelszerelésre. Sőt sehányra, sehonnan.


Olyat már látott a világ felénk is, hogy megvetettük a munkavállalóval a felszerelést adott helyen, adott típust, de utána számla alapján elszámoltunk vele.

2017. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

"5 perc alatt kiderül, hogy mi megy ott, mert olyan munkahely NINCS, ahol annyiféle bakancsot és munkaruhát találnak, ahány ember van!!! "


Hát marha érdekes módon én tudok ne is egy olyan kis településeken működő cégekről amikről még a sarki mari néni is tudja az egész település tudja hogy csal a cég midnenki tudja hogy ez az a hely ahol nem jelentenek be csak 4 órára ahol orrba szájba túlóra de sose fizetik ki ahol úgy vagy kiírva szabira hogy be kell menni melózni-ezt mindenki tudfja az is aki sose dolgozott ott.

vajon ezek a cégek hogy működhetnek évek akár évtizedek óta zavartalanul?

hm? pénz? kapcsolatok?

2017. máj. 12. 08:31
 37/43 anonim ***** válasza:

Még hogy a nagy cégek nem mernek kockáztatni... 😂😂😂

Tudnék ám mit mesélni..

2017. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
😂😂😂
2017. máj. 12. 16:31
 39/43 A kérdező kommentje:

"Még hogy a nagy cégek nem mernek kockáztatni.."


Ja ezen és is csak röhögök. Ismerős főgáznál egy mamut állami cégnél mezei gázszereklő technikus. A másik volt ismerős elműs volt.

Ezek mind nagy helyek ráadásul államiak. Olyanokat meséltek...

a gázos pl azt mondja hogy a mezei dolgozók (több mint ezer összességében) egyike sincs a tényleges munkaidő szeritn bejelentve....

erről ennyit tán.

Nagy cégek nem ám sufnikáefték...

2017. máj. 12. 16:33
 40/43 anonim ***** válasza:

"Menj. Mondjuk ha valaki hónapok óta az eget nézi annak megérné X ft-ot leperkálni egyszeri költségként hogy aztán kapja a havi pénzt. "


Elvből nem, bár lehet valaki elmegy egy állásinterjúra és van nála mondjuk 100.000 Kp, hogy biztos felvegyék.


Komolyan mondom szerintem van ilyen.


De egy cégnek 5 Ft-ot nem adnék, én kapok, ez a szitu.

2017. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!