Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki csak...

Ismertek olyat, aki csak nagyon későn kezdett el dolgozni,40 éves korában?

Figyelt kérdés
Mekkora hátrány ez?
2017. júl. 9. 14:09
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/223 A kérdező kommentje:

A katéterezés nem arra szolgál,hogy azzal élj.

Ráadásul nagy a fertőzésveszély,és nem 2 perc még végrehajtod.


Persze,ha 80 éves lennék már le-szar-nám.

De nem akarom tönkretenni még a húgycsövemet sem,mert még 30 éves sem vagyok.


Ezt nem arra találták ki,ami nekem van betegségem.

2017. júl. 11. 21:26
 82/223 anonim ***** válasza:
100%

De, szokták használni mentális eredetű vizeletürítési problémák esetén is, pont amilyen neked is van. Nyilván ez az utolsó megoldás, nem ezzel szokták kezdeni.

És nem is azt mondtam, hogy életed végéig élj katéterrel. De ha ideiglenesen megoldaná a problémádat, tudnál dolgozni 1-2 évig, akkor tudnál pénzt gyűjteni, mellette tanulni is, amíg kitalálod, milyen munkát tudnál végezni a jövőben otthonról. Aztán eldönthetnéd, hogy van-e szükséged a továbbiakban a katéterre vagy sem.

Pont ma hallgattam végig egy régebbi rádióműsort, ahol egy HR-es nő beszélt, hogy őhozzájuk vesznek fel úgy embereket dolgozni, hogy bent kell dolgoznia minimum 3 hónapig, amíg kiismeri a rendszert, utána dolgozhat otthonról az illető, mert olyan típusú munka, amit igazából otthonról is el lehet végezni.

Bár annyira nem elterjedtek még az ilyen home office megoldások, hogy minden egyes cégnél, minden egyes pozícióban legyenek ilyenek, de azért vannak.

Ahol én dolgozok ott is vannak olyanok, akik teljes egészében otthonról dolgoznak. Meg olyanok is, akik vegyes rendszerben: néhány napot bent, néhány napot otthon.

Én teljes időben dolgozok bent, de túlórában én is szoktam otthonról is dolgozni.

Szóval vannak ilyen lehetőségek...

Csak nyilván először be kell kerülni ilyen helyre, és valamennyi időt ott el kell tölteni bent. Mert először be kell tanulnod, csak utána tudod a munkát otthonról végezni. A betanulási idő meg minimum 3-6 hónap. Van, akinél több, van, akinél kevesebb.

2017. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/223 A kérdező kommentje:

Ja,csak az ilyen melókból nem lehet megélni.

Mégis mire menjek én 100 ezer Ft-ból,ha nincs saját lakásom?


Albérletben képtelenség megélni.

2017. júl. 11. 22:21
 84/223 anonim ***** válasza:
62%

"Arról nem tehetek,hogy nem szeretsz dolgozni"

:) :) :)

Ki mondta, hogy nem szeretek dolgozni??????

Nem érzed, hogy mennyire gáz, amit művelsz???


Ja, neked is volt pánikrohamod, és akkor már tudod, hogy az milyen.

Mert biztos csak ilyen kis egyszerűek vannak, amik neked voltak.................. Komolyabb meg veszélyesebb biztos nem is létezik.


Ha lesz időm, összeszedem a kifogásaidat, amiket 8 oldalon keresztül reagáltál, hogy miért nem jó neked semmilyen megoldás, és miért csak a te problémáid súlyosak.


Valamint ha valaki idetévedne, és sok ideje lenne, még a télen követtem egy kérdést, szintén sok-sok oldalon keresztül próbáltunk segíteni egy illetőnek, akinek semmi nem volt jó, azt is megkeresem, akárhányszor visszajövök ide, mindig ő jut eszembe. Meglátom, hogy rátalálok-e.

2017. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/223 anonim ***** válasza:
62%

Na ez gyorsan meglett.

Nagyon hasonló a hozzáállás:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2017. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/223 anonim ***** válasza:
62%

Na igen, azért mert neki tartott 10 percet a pánikroham, azt hiszi, másnak is.


Hát képzeld, de már írtam, hogy nekem annyira súlyosbodott, hogy már azon gondolkodjam, kimenjek-e az utcára. Néhány alkalommal pedig meg kellett kérnem valakit, hogy jöjjön értem.


Egyszer pedig annyira rosszul lettem, hogy mentőt kellett hívni, és kórházba vittek a sürgősségire. ( Itt nem csak a pánik miatt lehettem rosszul, hanem kimerültség, megfázás, sok minden egyszerre és nem volt nálam gyógyszer.)


Szóval, szerinted ezek nem súlyosak? Én is simán mondhattam volna, hogy nem mozdulok ki sehova, nem akarok emberek közé menni, mert nem vagyok jól.


De próbálkoztam újra és újra. És mint írtam van, hogy előjön a rosszullét, és utálom a tömeget, de azért megyek, mert nem akarom magam megfosztani dolgoktól.


Te mit teszel magadért? Keresed az orvosokat, vagy bármilyen módot, hogy legyőzd? Mert a tiéd sem szervi baj!


A gyógymódot keresnéd olyan intenzitással, mint a kifogásokat!


Miért nem akarsz élményeket gyűjteni, dolgozni, jogsit szerezni, barátkozni, stb...ezen kellene gondolkoznod!

2017. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/223 A kérdező kommentje:

85-ös,nekem is volt,hogy elfelejtette az időpontot a pszichológus.Állami helyen persze.

Magánnál ez gondolom nem nagyon fordul elő.


De nem egynél jártam,a másiknak elmondtam a problémámat,azt mondta,hogy ő még nem találkozott ilyen beteggel,és passzolt volna tovább.

2017. júl. 12. 11:48
 88/223 A kérdező kommentje:

Tudom milyen a pánikbetegség.

Öcsém pánikbeteg,több pánikrohama volt.


De van más a családban aki,szintén az.


Én,csak arra akartam utalni,hogy betegség és betegség között van különbség.


A pánikbetegségnél az az előny,hogy nem te irányítod a rohamot,tehát tudod,hogy egyszer vége lesz.

Viszont nálam,amíg ki nem ürül,addig fájni fog,és helyettem senki nem tudja kinyomni,kijuttatni a dolgokat.

Ez még nagyobb pánikot eredményez,hogy tudod,hogy a tested nem fogja helytetted megoldani a dolgot.

2017. júl. 12. 11:51
 89/223 A kérdező kommentje:

Jogsit soha nem akarok szerezni,és nem is ajánlom mentális betegeknek.


Jogsi nélkül lehet élni,tud gyalogolni is az ember.

Vagy,ha nem szereted a tömegközlekedést,mert rosszul vagy,akkor költözhetsz a munkahelyedhez közel is.


Sok dologtól megfoszt,persze.De ez van.

Én csak addig szeretnél és úgy élni,hogy legalább ne folytonos fizikai szenvedésben kelljen élnem.


Még másoknak az volt az öröm,hogy suli után elmentek ide-oda a barátaikkal,én örültem,ha haza értem,és ki tudtam üríteni.Neki ez volt a boldogság.


Közel 30 évesen már teljesen máshogy látom a dolgokat,én már csak túlélni akarom,nem megélni az életet.

2017. júl. 12. 11:55
 90/223 anonim ***** válasza:
0%

A tiéd sem szervi baj, vagyis meg tudod oldani.


Mit teszel ennek érdekében?

2017. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!