Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki csak...

Ismertek olyat, aki csak nagyon későn kezdett el dolgozni,40 éves korában?

Figyelt kérdés
Mekkora hátrány ez?
2017. júl. 9. 14:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/223 anonim ***** válasza:
0%

tehát akkor újra ugyanoda lyukadtunk ki, ahol a legelején voltunk.


te nem is akarsz tenni ez ellen semmit, te ezt fix helyzetnek tekinted, nem akarsz "meggyógyulni", elfogadod hogy ez így te vagy, és úgysem változik.

tehát szó szerint ugyanaz: aki nem akarja, azon nem lehet segíteni.


észrevetted, hogy sokan próbáltak segíteni, majd amikor újabb és újabb kifogásokkal jöttél, elkoptak innen az emberek?

látták, hogy hiába adnak tanácsot, neked már úgyis mindenre van kész válaszod.

én sem látom értelmét, 4 oldalon keresztül csak azt hajtod, hogy "te ezt nem értheted..."

persze, nem érthetem, miért nem akarsz változtatni, segíteni magadon.

tudod, miért? mert így lehet panaszkodni, így lehet sajnáltatni magad, így lehet felkelteni mások figyelmét, és nagy világfájdalommal beletörődni, hogy neked a legeslegrosszabb a helyzeted az egész világon.

na az ilyen embereken tényleg nem lehet segíteni.

ahhoz egy kis akarat is kéne, hogy meg akarj változni.


én befejeztem, nem látom értelmét feleslegesen pocsékolni az időmet, pedig megvolt bennem a jó szándék. ne írd le privátban újra, hogy én nem értem...

2017. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/223 A kérdező kommentje:

Én egyszer írtam privátot,pontosan azért,mert elakartam kerülni azt,hogy a betegség legyen a téma középpontjában.


De,mint láthattad mindenki ezt firtatta.

Mert egyszerűen nem tudják elfogadni a tényt.


Én nem erről kérdeztem,csak azért említettem meg,mert rákérdeztek erre,mivel nem szokványos dolog,ha valaki ilyen sokáig nem dolgozott.


Köszönöm a segítő szándékot,de én nem akarom magam hitegetni,hogy ez meg fog változni,ezzel nem leszek előrébb,sajnos sokáig én is ebbe az álomvilágba ringattam magam,hogy majd egyszer változni fog.

Nem fog.

Nekem azon kell dolgoznom,hogy ebből a helyzetből mit tudok kihozni.

2017. júl. 9. 21:25
 43/223 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi problémája van az embereknek...
2017. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/223 anonim ***** válasza:
62%

4 v 5 privatot irtal...


Hat igy nem is fog valtozni h nem akarod.

2017. júl. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/223 A kérdező kommentje:

Én csak visszaírtam azokra,amikre reagáltál.

Nem én kezdeményeztem egyiket sem,az első kivételével.


Csak azért írom le ezt is,mert nem szeretem mikor valaki úgy tesz,mintha "én zaklatnám" priváttal.

2017. júl. 10. 07:09
 46/223 anonim ***** válasza:
100%

Milyen végzettséged van? Mit tanultál?

Mert ha már a suliban tudtad, hogy nem bírsz emberek közt lenni, olyan dolgot kellett volna tanulni, amiből meg tudsz élni úgy, hogy otthonról dolgozol. Pl. számítógépes grafika, programozás, fordítás, cikkírás, stb. Vagy valami kézműves dolgot kellett volna kitanulni, hogy aztán el tudd adni a neten a saját magad által készített dolgokat.

Nyilván ezek is igényelnek bizonyos szintű kommunikációt meg interakciót emberekkel, de nem annyit, mintha össze lennél velük zárva napi 8 órában.

2017. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/223 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én ismerek nem egy olyan embert, aki már 30-40 éves és a szülei tartják el. Ők max statisztálásokat, lakástakarításokat meg ilyen alkalmi munkákat vállalnak el. De normál munkahelyük nincs. Sokan nem is akarnak dolgozni. Minek, ha van szülő esetleg társ, aki eltart?

Fel nem fogom, hogy az ilyenekkel mi lesz, ha majd a szüleik nem lesznek. Felélik, amit örökölnek / ha örökölnek /. Aztán mehetnek csövezni.

A "segílyesekről" nem is beszélve.

Kérdező, meg kellett volna próbálnod már régen leszázalékoltatni magad. Nem tudom elképzelni, hogy az orvosok nem tennék meg. Ismerek olyanokat, akik már huszonévesen megváltozott munkaképességüek, úgy tudom, méltányossági alapon jár nekik a megállapított összeg. Nem kell hozzá 20 vagy akárhány év munkaviszony.

És sok ember van pszichés okok miatt leszázalékolva. Egyik barátnőm már X éve. És amellett dolgozik. Jó nagy mákja van. Más sokkal betegebb, mint ő, és "kirakják" a felülvizsgálaton azzal, hogy munkaképes. De hát gondolom "rájátszik" a doki előtt, mikor ellenőrzés van évente, és lehet, hogy boríték is megy a zsebbe...

Azt meg el kell mondani a munkáltatónak, hogy még nem dolgoztál sehol, tartós betegség miatt.

2017. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/223 anonim ***** válasza:
24%

"Kérdező, meg kellett volna próbálnod már régen leszázalékoltatni magad. Nem tudom elképzelni, hogy az orvosok nem tennék meg. Ismerek olyanokat, akik már huszonévesen megváltozott munkaképességüek, úgy tudom, méltányossági alapon jár nekik a megállapított összeg."


Először én is így gondoltam.


Na de.............. van fogalmad róla, hogy ha valakit emiatt leszázalékolnának, akkor holnapra több száezer embernek ugyanez lenne a "problémája"?

Ez olyan, mint mikor általánosban mindig hasmenéssel mentem el a gyerekorvoshoz, ha nem akartam suliba menni... úgysem tudja leellenőrizni, csak ad egy igazolást.

Nagyon durva lenne, hogy egyesek 40-50 évet dolgoznak keményen a kis éhbérért, másoknak meg azért jár pénz rokkantnyugdíj címen, mert nem tudnak (nem akarnak) máshol wc-zni.

Mert mint kiderült, tud, ha nagyon muszáj, csak erőlködik, kínlódik, sok időbe telik neki.

Hát eleinte én is azt mondtam, hogy szegény ember, beteg ember... na de ha emiatt valakit leszázalékolnak, nem tízezrek, hanem milliók fognak kivonulni tüntetni, és hozzáteszem, jogosan.

Az ingyenélők, segélyesek tucatjai nyújtanák be az igényüket erre vonatkozóan.

Szóval nagyon remélem, hogy itt még nem tartunk, hogy emiatt valakit lerokkantságiznak.

Ennél sokkal komolyabb problémákkal is elküldik az embert, hogy dolgozzon, ahogy tud.

Ez nem zárja ki az embert a munka világából.

Ha szorong, akkor vannak otthon végezhető munkák, amikből azért volt választék, ahogy előttem már írták. Ha ez gyermekkor óta fennáll, akkor volt idő gondolkozni.

Számítógépes munkák, kétkezi munkák, bedolgozás, fordítás, könyvelés, stb... akár még gazdaggá is válhatott volna, ha olyasmit tanul, amiben a saját ura lehet.

Megcsinálja a jogsit, a tanfolyam napi 2-3-4 óra, a gyakorlat szintén mapi 2 óra, tehát meg tudja csinálni. Utána ha vállalkozik, és ügyet kell intézni, akkor már nincs kifogás, hogy fél napokat van távol otthonról.

Ha otthon a saját kis szobájában könyvelne, milliomos lehetne.

Van olyan ismerősöm, aki keresetkiegészítésként kis írószerboltban kapható tépőtömböket gyártott otthon, vagy dobozt ragasztott, lassú, pepecselős munka, de az alapanyagot házhozvitték egy puttonyossal, a kész termékért elmentek, mivel ezt nem lehet buszon, szatyorban szállítani.

Szóval van lehetőség, ha az ember akarja, de ő nem is akarja.

2017. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/223 A kérdező kommentje:

Ha újra is tudom kezdeni,akkor is leszek vagy 40,mire dolgozni fogok tudni.


18 évesen mikor továbbtanultam,nem voltam vele tisztában,hogy milyen munkaterületek vannak otthonvégezhető formában.


A munkák 99%-a nem ilyen,így én hátrányban vagyok.


A normális emberek nem aszerint választanak szakmát,hogy mit tud elvégezni,hanem,hogy mit szeretne.


Persze,lehetsz programozó,amire kb 10000ből 1 ember képes.


Én ezért mondtam,hogy legalább megváltozott munkaképességűnek kellene nyilvánítani,mert nem tudok bármilyen munkakörben dolgozni.

De csak kinevettek,azért,mert itthon nem is ismerik ezt a betegséget.


Mondtam a pszichológusnak is,hogy csak próbálja ki egy hétig úgy,hogy hajnali 4kor megy el wc-re és utána délután 5-kor,hogy mennyire fog tudni a munkájára figyelni,ha már reggel 9kor wc-znie kell.


Ez úgy sem érti,csak az aki,ebben él.Neki természetes,hogy tud,így bele sem gondol abban,hogy ez egy állandó készenléti állapot.


Látom nem érted,hogy az erőlködés mit jelent.

Ez kb úgy néz ki,hogy elkezdesz nyomni,mint egy terhes nő,és kb 10-20 perc után kijön pár csepp,amikor már totál leizzadtál.

De ha nagyon megtelik,akkor már a nyomással is bajt tehetsz,mert megrepedhet.

Így nem lehet élni,hogy minden nap erőlködök,mert egyszer agyvérzést kapok.Erre nem lehet alapozni.

Ez csak olyankor csináltam,amikor már éreztem,hogy baj lesz.


De ez nem csak itthonra korlátozódik.Itthon is egyedül kell lennem bizonyos helyzetekben,mert az is zavar,ha mások mászkálnak a lakásban.


Szóval nálam ez kevert szorongásos zavar,nem csak egy kifejezett betegség.

2017. júl. 11. 11:38
 50/223 A kérdező kommentje:

Hidd el,tőlem sokkal kevésbé beteg embereket is leszázalékolnak.

Sőt olyat is,aki nem is beteg.Csak van valamilyen ismerőse.


Az egyik ismerősömet szívritmus miatt százalékolták le.

Sokkal több,tőlem sokkal inkább munkaképes embert,csak azért,mert neki valami fizikai eredetű betegsége van.

A mentális betegséggel élőket pedig minden méreggel tömik.

2017. júl. 11. 11:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!