Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki csak...

Ismertek olyat, aki csak nagyon későn kezdett el dolgozni,40 éves korában?

Figyelt kérdés
Mekkora hátrány ez?
2017. júl. 9. 14:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/223 A kérdező kommentje:

63%-os,nyugodtam próbáld ki!

Próbálj meg úgy élni csak 1 hétig,ahogy én évekig éltem,vagy amit elvárnál,hogy évtizedekig éljek!

2017. júl. 11. 11:45
 52/223 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez nem szervi baj, és nem az, ennyi kiderült az írásodból, akkor le tudod győzni.


Tudod, ha ezt hagyod így továbbmenni, sok év múlva visszatekintesz és sajnálni fogod, mennyi mindent mulasztottál el.


Nekem például pánikbetegségem van, néha olyan roham jött rám, hogy azt hittem el fogok ájulni, nem mertem felszállni a metróra, szörnyen néztem ki, idegenek is mondták.


DE!


Újra és újra kimentem az utcára, felültem a távolsági buszra, mert le akartam győzni és többé-kevésbé sikerült. Bármikor előjöhet még, de akkor beveszek 1 db gyógyszert.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ezt senki sem győzheti le helyettem, az orvos segített a gyógyszerrel, de nekem kellett utaznom, egyedül mennem ide-oda, és persze dolgozni is.

2017. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/223 anonim ***** válasza:
100%
kíváncsi vagyok
2017. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/223 anonim ***** válasza:
100%

"18 évesen mikor továbbtanultam,nem voltam vele tisztában,hogy milyen munkaterületek vannak otthonvégezhető formában."


Oké, de most már tisztában lehetsz vele ilyen idősen. Kezdd el magad most képezni valamilyen más irányban! Gondolom, hallottad már, hogy az élethosszig tartó tanulás korszakában élünk. Ez azt jelenti, hogy nem áll meg ott a tanulás, hogy elmentél egyetemre, elvégezted, és annyi. Régen ez így volt: elvégeztél egy sulit, aztán mentél dolgozni, és utána nem kellett tanulnod többé. Manapság, ha van stabil munkád, akkor is tanulnod kell: évente továbbképzésekre járni, vizsgákat tenni, stb.

Szóval nem késő belekezdeni valami újba még most sem, ha eddig nem tetted!

Édesapámnak az 50-es évei végén szűnt meg a munkahelye, aminek köze nem volt az ingatlanpiachoz, de mivel más meló nem akadt, elment ingatlanügynöknek. Elment a kötelező kiképzésre, utánanézett a dolgoknak, annyi tudást magára szedett, amivel el tudta kezdeni az egészet, a többi meg ráragadt .időközben. Most ebből él meg 60 évesen! Ha neki sikerült ennyi idősen teljesen új tudást magára szednie, akkor te sem vagy elkésve!


Erről a vécézés dologról meg annyit, hogy nem vagy vele egyedül. Én a középiskola 4 éve alatt egyszer sem voltam vécén az iskolában, mert nem tudok úgy pisilni, ha mások is vannak a helyiségben!

Amikor a kórházban vizelet mintát kértek, ott sem tudtam pisilni a laborban, mert kint állt legalább 50 ember, aki arra várt, mikor végzek! El kellett mennem az épület legtávolabbi végében lévő mosdóba, ami elég félreeső helyen volt és nem volt bent senki. Ott tudtam csak pisilni, aztán a vizeletet az egész épületen keresztül vissza kellett hurcolnom a laborba, hogy le tudjam adni!!

Most is ha vécéznem kell, előtte legalább negyed órán át figyelem a vécét, hogy üres-e, jön-e ki belőle valaki, vagy megy-e be valaki. És csak akkor megyek el, ha úgy látom, nincs bent senki és nem is közelít senki felé. Ha időközben valaki bejön, amikor bent vagyok, akkor nem tudok pisilni, vagy megvárom, amíg kimegy, vagy kimegyek és később visszamegyek még egyszer! Nem egyszer ott ücsörgök ÓRÁKIG fájó hólyaggal a helyemen, mert épp nem akad alkalom, amikor el tudnék menni vécére úgy, hogy más nincs ott... :(

2017. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/223 A kérdező kommentje:

Kérlek ne hasoníltsd a pánikbetegségedet az én betegségemhez.


Nem szállsz metróra,és kész.Ettől még tudsz dolgozni.

Metró nélkül lehet élni,létfontosságú biológiai folyamatok nélkül viszont nem.

2017. júl. 11. 16:16
 56/223 A kérdező kommentje:

Én tanulni is akarok,ezért is tettem fel ezt a kérdés.


Egyébként a könyvelésen gondolkodtam el.

De már nem akarok felsőoktatásba menni,mert ha nem tudom elvégezni,akkor visszafizettetik a tandíjat.

Másrészt már annyi állami félévem sem lenne,hogy be tudjam fejezni,ezért csak OKJ-ban gondolkodom.

Viszont ez kb 4 év+ 3 év gyakorlat után csinálhatja valaki magánban.


Nekem teljesen mindegy már,hogy mikor végzem el,nincsenek nagy terveim,csak túl akarom élni valahogy,ha már majd senkire nem számíthatok.

2017. júl. 11. 16:21
 57/223 A kérdező kommentje:

Én akkor sem tudok,ha nincs senki a helyiségben!

Ennek a betegségnek több fokozata van,én a súlyos esetek közé tartozok.


Én itthon sem tudtam,ha reggel valaki ébren volt a családból.

Zavart,hogy mászkálnak,tudatuknál vannak.

Tehát nem akkor mentem el utoljára wc-re,amikor elindultam,hanem órákkal előtte,hajnalban felkeltem.És mindig félve aludtam el,hogy ha elalszok,akkor utoljára lefekvéskor wc-ztem.

És volt olyan,hogy már mikor elindultam,akkor kellett,vagy a buszon odafelé menet,és még hol volt nap vége.

És ez 5 nap egymás után.


Ha heti 1-2szer kellene ezt megtenni,akkor valahogy még bírnám,de 5 nap egymás után,állandó fizikai rosszullétnek kitéve magad,nem lehet élni hosszú távon összeomlás nélkül.

2017. júl. 11. 16:25
 58/223 A kérdező kommentje:

"Most is ha vécéznem kell, előtte legalább negyed órán át figyelem a vécét, hogy üres-e, jön-e ki belőle valaki, vagy megy-e be valaki. És csak akkor megyek el, ha úgy látom, nincs bent senki és nem is közelít senki felé. Ha időközben valaki bejön, amikor bent vagyok, akkor nem tudok pisilni, vagy megvárom, amíg kimegy, vagy kimegyek és később visszamegyek még egyszer! Nem egyszer ott ücsörgök ÓRÁKIG fájó hólyaggal a helyemen, mert épp nem akad alkalom, amikor el tudnék menni vécére úgy, hogy más nincs ott... :("


Én akkor sem tudnék,ha tudnám biztosan,hogy 5 percig nem jön be senki,mert tudom,hogy bármikor bejöhet bárki.

Ezért kell saját lakás,amit magamra zárhatok,hogy ne tudjon oda bejönni senki,akit én nem akarok beengedni.


Ha elmész egy munkahelyre,és látják,hogy rosszul vagy,akkor megkérdezik mi a bajod.

Vagy eltitkolhatod,de akkor meg azt hiszik,hogy ki akarsz bújni a munka alól.A kollégák meggyűlölnek.


Voltam már állásinterjún,és elmondtam mi a helyzet,és nem akartak így alkalmazni.

Tehát vagy eltitkolod és bírod,amíg bírod,vagy nem dolgozol.

2017. júl. 11. 16:29
 59/223 anonim ***** válasza:
87%

A metrón volt a legerősebb, de szinte az összes járművön előjött. Ha nem utazok, hogyan megyek el dolgozni?


És kezdetem már a boltban is, stb...érezni. Többször rosszul voltam, volt hogy napi szinten.


Ennek az a lényege, hogy kezdett súlyosbodni, de nem hagytam magam! Mert ez nem szervi baj.

Ahogyan a tiéd sem az.


Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy le tudod győzni. Ha nem volt jó a pszichológus, keress mást, keress más orvost is, csak ne hagyd.

2017. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/223 anonim ***** válasza:
75%

De NEM AKARJA legyozni.


Kifogas kifogas hatan.


Latod,hiaba voltal/vagy te is beteg, az nem szamit, az nem olyan, a tied nem sulyos,stb.

Csak az o baja sulyos..

2017. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!