Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, hogy zavar? Fiatal nő...

Jogos, hogy zavar? Fiatal nő kihívó viselkedése a munkahelyen.

Figyelt kérdés
Kevesen dolgozunk nők a cégnél. Nem kolléganők vagyunk, különböző munkaköröket töltünk be. Fontos középkorúak vagyunk. Fél éve jött egy fiatal csinos hölgy. Egy darabig rendesen végezte a munkáját és mindenkivel korrekt volt. Egyszer fennállt a veszélye, hogy leépítik mert még sincs rá szükség akkor beindult. Születésnapjára kis lakodalmat tartott a körülötte dolgozó férfi kollégáknak. Most nyáron, hogy jó idők vannak szinte félmeztelenül jár be dolgozni. Egyik férfi jegyezte meg, hogy nem tud vele betelni, hogy tetszik a férfiaknak a cégnél. Volt már aki szólt neki emiatt, azt mondta ha majd a főnöke teszi szóvá akkor majd változtat. Régebben hozzám közben odajött, (egyedül vagyok egy irodában)most sosem. Hallom ha férfi kollégám van ott sokat tartózkodik nála. Ja olyan a munkaköre, hogy alig van dolga. Én ezt valakinek mondtam, most még Ő támad engem ezerrel. Ja és a legfontosabb sokszor nem tölti le a munkaidejét.Valamelyik férfi repíti autóval a hölgyet és már vissza sem kell jönnie. Egy másik nőt is zavar a viselkedése, Ő viszont nagyon komoly, szolid, szótlan. Azon a folyóson dolgozik ahol Ő , mondták, hogy nem tetszik neki az az eszméletlenül nyílt, közönséges flörtölés amit az ifjú hölgy csinál. Én valakinek szóvá tettem, hogy hozzám nem jön oda mert én nő vagyok, valószínű mást mondtak neki mert már megfenyegetett és szerintem a körülötte lévőket is felhúzta ellenem. Az a mániája, hogy őt valaki mindig ki akarja rugatni, ettől betegesen fél. Mivel alapból pasis munkahely az is ciki ha nő szól rá, mert hamar mondják, hogy női irigység. Én még ezelött sosem tapasztaltam magamon ilyet. Ahogy látom, hogy viszik nyitott autóval, ahogy végig néz rajtam az a kihívó tekintett ( húsz évvel fiatalabb nálam) semmiképp sem lennék neki konkurencia) az igazság , hogy borzasztóan zavar, jogos szerintetek?
2017. aug. 28. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyik munkahelyen egyik fiatal nő olyan rövid miniszoknyában szokott megjelenni hogy kilátszott a feneke. Még tetszett is neki ha látta hogy a szemem kiugrik a helyéről. Rövid idő alatt saját kocsija és új háza lett a "magyar fizetéséből". És mégis tudod mit mondtunk rá férfiak egymás közt? Azt hogy ha nőnek születtünk volna akkor ma már rég gyárunk lenne. Ha már tisztességes úton nem lehet.
2017. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Egyébként rosszul tettem fel a kérdést. Tulajdonképpen engem az zavart (már nem. Sikerült a helyére tennem a dolgokat magamban.) Hogy diszkriminál a nemem miatt. Ja,vannak ilyen nők akiknek csak az ellenkező nem számít. Nekem egyébként szimpatikus volt amikor odajött, sokszor meg is dícsértem hogy milyen csinos,akkor még a jó ízlés határain belül öltözködött és kedves volt VELEM IS. Most, hogy így kiírtam magamból és elgondolkodtam az egészen azt hiszem kicsit hiányzik a női társaság. No mindegy eddig is megvoltam.Irigy nem vagyok az biztos. Az ember mindig tanul. A világot tudjuk mi mozgatja, most már tudom, hogy a munkahelyeket is.
2017. aug. 28. 14:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Alapvetően valóban a főnök dolga lenne szólni a lánynak, hogy ez egy munkahely, és még ha nincs is hivatalos dress-kód, attól még öltözködjön szolidabban. Velem pont ez volt a helyzet, az első munkahelyemen. Túl rövid nadrágot vettem fel, a kollégák nem szóltak. A HR-es munkatárs vont félre, és kért meg, hogy ezt ide ne. Addig bele sem gondoltam, utána figyeltem rá.

Egyébként van most egy kolléganőm aki pl. cicanaciban és topban is simán megjelenik. Szép alakja van, de tevepata már engem hoz zavarba. Persze a férfi kollégák örülnek neki, de ha az ő barátnőjük lenne, már nem lennének ilyen lelkesek.


Én megpróbálnék nem foglalkozni vele, csináljon, amit akar.

2017. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem is az öltözködése meg a pasizás zavar. Az ember igazságérzete (nem csak az enyém) valahol sérül, neki miért nem kell ledolgozni a munkaidejét? És ha már egyszer ilyen kivételezett helyzetbe került miért nem elég neki ennyi. Miért viselkedik velem undokul, mert nő vagyok? Az öreg portásbácsinak sem tetszik a dolog de szólni Ő sem mer neki mert, hogy túlságosan be van vágódva a megfelelő embereknél. Én eddig nem tudtam.hogy ilyenek a férfiak.......... Mire fel ez az elképesztő kivételezés?
2017. aug. 28. 18:28
 15/17 anonim ***** válasza:

Fogd már fel végre, hogy nem azért nem megy oda hozzád cimborálni, mert nő vagy, hanem azért, mert nem bír téged. Lehet azért, mert folyamatosan a háta mögött kavarsz, lehet azért mert egyszerűen nem vagy neki szimpatikus, ki tudja.


Viszont ha jól vettem ki a szavaidból nem te vagy a cég főnöke vagy tulajdonosa, ugye? Szóval semmi közöd nincs hozzá, hogy ő mennyi munkáért milyen fizetést kap, ugye?


Szerintem te unatkozol a munkádban, ami egy tök érthető jelenség, de akkor egyszerűen csak foglald el magad. Játssz a mobilodon, facebookozz, vagy passziánszoz, tök mindegy, de ne kavarj már mások háta mögött.

2017. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Már egyáltalán nem foglalkozom vele. Kiírtam magamból Az egyik kollégája viszont robbantott, hogy Ő nős ember miért nem száll le róla.....
2017. aug. 29. 15:55
 17/17 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, hogy zavar, de ha ha téged a munkád elvégzésében nem szabotál és nem neked kell elvégezned azt a munkát, amit a csaj azért nem végez el, mert túlzottan le van foglalva azzal, hogy másoknak tetszen, addig hagyd inkább, mert ahogyan azt írtad a férfiak azonnal rád fogják aggatni az "irigy kutya" feliratot, amit rohadt nehéz ám levakarni. Onnantól kezdve, hogy megpróbálja rád hárítani az ő feladatait is, illetve te magad bármiféle kárt szenvedsz a kisasszony viselkedése miatt, akkor azonnal főnökhöz fordulni, mert plussz munkát ne végezz senki helyett. Viszont, amíg csak az a baj, hogy hozzád nem megy oda és nem haverkodik, csak a pasikkal, hát istenem, az ő dolga, te csak végezd szépen a feladatodat. Nem kötelező jóban lennetek. Ha nem tetszik is le kell nyelni a békát, ilyen világot élünk, sajna te leszel a rossz, ha beszólsz a libácskának, te leszel az irigy vénlány. Próbálj nem vele foglalkozni, tegyél rá magasról. Csak akkor tégy lépéseket, ha már a te munkád és szabadidőd látja kárát a "hölgy" viselkedésének.
2017. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!