Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azt mondták, bejelentettek,...

Azt mondták, bejelentettek, de nem volt igaz. Felmondtam, és még engem hozott ki hibásnak a főnök. Jogos volt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy munkahelyen. Amikor már felvettek, akkor mondták, hogy csak minimálbérre fognak bejelenteni, a többi, amit ígértek, zsebbe megy. Először nem akartam belemenni, de végül elfogadtam. Első nap vártam, hogy aláírjam a munkaszerződést, de azt mondta a főnök, hogy még nem tud adni. Másnap beszkennelte az irataimat. Megint rákérdeztem a szerződésre, azt mondta, be vagyok jelentve, csak késik a szerződés. Nem teljesen hittem el, utána jártam, és mint kiderült, nem vagyok bejelentve. Következő munkanap is rákérdeztem a szerződésre, ekkor már full ideges volt a főnök, hogy én higgyem el neki, hogy be vagyok jelentve, és ne merjem többször megkérdezni, majd úgyis szól, ha aláírhatom. Másnap felmondtam. Megkérdeztem, mikor fizetnek ki, erre üvöltözni kezdett velem, hogy takarodjak haza, ha ennyire bizalmatlan vagyok, majd jövőhéten behívnak és rendezzük. Kicsit utána olvasgattam a dolgoknak és ha jól tudom, 5 napon belül ki kéne fizetniük, meg eleve már az első nap alá kellett volna írnom a szerződést, meg most is írásba kellett volna foglalni a felmondásomat. Tehát rohadtul nem tisztességesek...


Kicsit félek, hogy ki se fizetnek, bár akkor balhét csapok. Teljesen úgy állította be, hogy nem jogos aggódnom a fizetésemért meg a munkámért, és hogy én vagyok a ****, amiért szóvá merem tenni és kérdezni merek... most ez mennyire jogos, de komolyan?


2017. szept. 14. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, de lehet, hogy kicsit "puhábbnak" kellett volna lenned. Mert most felmondtál, és nincs, nem is volt szerződésed, sanszos hogy nem akarnak majd kifizetni. Gondolom pár nap munkáról van szó.
2017. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aki ilyen munkát vállal, az számoljon vele idehaza és külföldön is hogy kétes a normális fizetés, mondhatni "Ők" rendelkeznek feletted míg dolgozol nekik, késik a fizetés? Nem annyi amennyi, bocsi ez van.

Gondolom 3 napot voltál náluk, ha kifizetik ha nem lehet belőle tanulni.


Még multinál is húzzák a szájukat ha valakinek elszámolták a bérét és rendezni kell... Pedig ott egy halom papírt kell aláírni hogy dolgozhass.

2017. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!