Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél, ha a munkád már...

Mit tennél, ha a munkád már veszélyeztetné a családi életed, a párkapcsolatod, barátságaid?

Figyelt kérdés
Anyukámhoz eddig sem jártam sűrűn, mert nem igazán szereti, ha ott lebzsel nála valaki, plusz nagyjából soha nincs otthon, éli a kis mozgalmas nyugdíjas életét,vagy elmegy hetekre tesómékhoz, hozzájuk pedig nem megyek. Ünnepekkor (szülinapok, karácsony, szilveszter) anyum több hetet tölt nálam is. 1,5 éve dolgozom egy büfében. Messziről álommunkának tűnhet-nincs nagy hajtás, napi szinten 2-3 ezer forint a jatt, az alapfizetés pedig 8000/nap. Két egységre hárman vagyunk, 2 állandós, a 3. heti 2 napot dolgozik. És itt a bibi. A másik állandós kolléganőnek MINDEN hétvégéje szabad. Gyakran hétköznapokat is kér, így nekem 2-3 hetente van 1 szabadnapom, ráadásul most lett párom 1 hónapja, akihez néha szeretnék ellátogatni, illetve anyukámhoz is gyakrabban, mert a pénz most nem jelent akadályt. Jelenleg úgy néz ki, hogy legközelebb október első hetében lesz szabadnapom... Tavaly nyáron 42 napot is jöttem zsinórban. Mit tegyek? Reggeltől estig tartunk nyitva, konkrétan a boltba se tudok elmenni, ha valami nagyon fontos, reggel megveszem ha időm engedi, mindig korán kelek, későn fekszem és ez így fárasztó. Már gondolkodom ezen, hogy felmondok inkább. Ha a másik kolléganőnek lehet szabad hétvégéje, nekem miért nem? Nekem miért kell állandóan dolgozni? A főnökömmel nem lehet beszélni. Ha szabadnapot kérek, annyit mond, minek az nekem? Majd tereli a témát. Teljesen kiborultam. Mit tegyek?

2017. szept. 17. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Be vagy te egyáltalán oda jelentve?

Mert ha igen, akkor a millió jogtalanságért alaposan megütheti a bokáját a főnököd.

Ha meg nem vagy bejelentve, akkor nem véd a jog, azt csinál veled, amit akar.

Mi a fenének hajtod ennyire a pénzt, ha időd sincs elkölteni?

Ahogy olvasom, nettó 300ezer felett keresel, ezért kár drága albérletet fizetned, elég lenne neked egy szoba is, hiszen csak aludni jársz oda.

Ilyen élet mellett még másik munkahelyet sem tudsz nézni, pedig hidd el, hogy van munkalehetőség emberibb körülmények között is.

Feltételezem, hogy van tartalékod (kell, hogy legyen!) mondj fel MOST és szánj időt a munkakeresésre!

Ha ott nem találsz, akkor menj 100, vagy 200 km-el arrébb, ide nem köt semmi, ingatlanod sincs. Keresd a lehetőséget!

Az pedig, hogy terhes leszel, hogy jön ide?

Van egy egy hónapja alakuló kapcsolatod 200 km-re, ez szerintem egyelőre megalapozatlan döntés lenne gyerekvállalás szempontjából, tehát erről majd akkor beszéljünk, ha aktuális lesz!

2017. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
tipli van de gyorsan, a pénz szrt sem ér válaszd a családot (még ha nehéz is)
2017. szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Most vagy a kamukérdező váltott nemet, vagy pedig tényleg egy rabszolgatartó munkahelyről van szó. Ha utóbbi, akkor tipli mielőbb!
2017. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem kamukérdés. Eddig számított a pénz, már az egészségem, és a kapcsolataim fontosabbak. Azt hiszem 1-2 hetet kibirom, megszedem magam, és felveszem a nyúlcipőt
2017. szept. 17. 13:28
 15/16 anonim ***** válasza:

Hagyd ott!Azonnal.Az a kis pi csànyi fizetés nem ér annyit.Főnököt meg lehet feljelenteni!Teljesen szabàlytalan!! Vasàrnapi pótlékot fizeti? Szabadsàgmegvàltàst fizet??Ha nem,akkor ezeket követeld!Mert jàr!

Ne menj el közös megegyezéssel,mert akkor nem lesz köteles kifizetni bizonyos illetményeket!Bàrhogy döntesz,először is érdelkődj a munkaügyi felügyelőségnél mik szàmodra a legjobb lehetőségek.Nehogy jobban atbasszon az a görény.A kedves kollégàd meg a seggnyalója,vagy rokona,protekciósa,stb.Azért lehet neki mindent.

2017. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ilyen gyámoltalan mentalitással más munkahelyeken is el fogsz vérezni. Ha nem a főnöktől, akkor majd a kollégáktól. Hogy a fenébe tűrhettél el ilyet, hogy odamegy hozzád munkán kívül, és bealáz a fickód előtt? Ez volt az a pont, ahol végérvényesen bizonyítottad neki, hogy csicskalélek vagy.


Remélem, hogy mégis csak a kamukérdezőnk próbálkozik egy új alteregó alatt.

2017. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!