Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondolnátok, ha valaki a...

Mit gondolnátok, ha valaki a munkahelyén ennyire nem beszélne a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Ha kitérne az esetleges kérdések elől, vagy lerendezné valahogy röviden, nem lenne férjnél, és nem is tudnád, hogy járt-e valakivel mióta ott dolgozik, sose posztolna a neten se ilyesmit, és alapvetően nem is tudnál ezzel kapcsolatban semmit.
2017. okt. 7. 19:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezik: van-e családod?


Ha azt mondod: nincs.

Azt mondják: húzzál bele.

2017. okt. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
80%
Az embereket zavarja, ha abszolút nulla dolgot tudnak a másikról. Én azt szoktam csinálni, hogy mellékes dolgokról néha beszélek, milyen filmet láttam, vagy kaptam egy speciális teát stb, így megvan az az érzésük, hogy ismernek, de magánéleti témákról sohasem. Ha rákérdeznek, csak legyintek, és visszakérdezek, mert sokan szeretnek önmagukról mesélni. Ha neki ez jó, tegye (csak ne a munka alatt, mert az zavar)
2017. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi ezt a tanácsot, én is hasonlóan szoktam, és köszi a többieknek is. Csak furcsa, hogy pl. szívesen elmennék ilyen csapatépítő izékre, meg céges találkozókra, de ott, gondolom, ilyenekről kell beszélni, én meg ne szeretnék.
2017. okt. 8. 08:41
 14/37 anonim ***** válasza:
68%
Azt, hogy semmi közöm hozzá. Részben emiatt a mentalitás miatt jöttem ki inkább külföldre. A pohár avval telt be végleg, amikor melegnek tituláltak, csak mert nem beszélem meg velük a nőügyeimet.
2017. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
64%
De bárhogy is nézzük, az ember elsősorban dolgozni jár be. Ha én az első munkanapon kerekperec megkérem őket, hogy ne akarjanak velem trécselni-haverkodni, hanem csak és kizárólag a munkával kapcsolatban szóljanak hozzám, azt igazából -egy normális társadalomban- el kellene fogadniuk.
2017. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
67%
Én amúgy ezt a csapatépítős nyavalyát úgy ahogy van, hülyeségnek tartom. Nem attól fog jobban menni a munka, hogy melón kívül berúgok a kollégákkal párszor.
2017. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk én ilyen emberrel szem szívesen dolgoznék együtt mint az előttem szóló.


Persze, a munkahely elsődleges célja a munka. Csak éppen nem mindegy hogy a munkatársaidra a második családodként tekintesz (főleg hogy többet vagy velük mint az igazival) vagy csak egy biorobot vagy aki bemegy elvégzi a feladatait majd hazamegy hogy másnap megint bemehessen. Szerintem egy normális társadalomban nem biorobotnak kellene lenni.


A csapatépítés meg egy kifejezetten jó dolog. Persze ha mindenki utálja a másikat mint a szart akkor nem, de nálunk kifejezetten működött. Nem ettől fog jobban menni a munka, de 2-3 havonta 1-1 közös program.


Én pont az ilyenekért szeretem a munkahelyem. Mindig van 1-2 ember akivel elmehetek délben kajálni. Vannak akik cigizni járnak ki. De van év végi közös vacsora, meg nagyobb projektek után 1-1 összejövetel. Vagy néha átnézünk a másik projekt helyszínére, stb.

2017. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
51%
17: Figyu, aki beszélgetni akar, az beszélgessen! De ha én nem akarok társalogni, azt legyenek szívesek elfogadni! Érdekes, itt külföldön ez nem probléma.
2017. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

De hogy nehogy azt hidd, hogy én is egy antiszoc "biorobot" vagyok:


Próbáltam már kollégákkal haverságot építeni munkán kívül. De rám inkább feszélyező hatással volt az, hogy hétvégén együtt lazulok valakivel, utána rákövetkező héten meg ugyanevvel a személlyel vitába keveredek a munkából kifolyólag. Nem igazán gyere be ez nekem. Ellenben exkollégákkal, akikkel már nem dolgozom együtt, szívesen felveszem a kapcsolatot.

2017. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Nálam is van olyan téma amit nem szívesen osztok meg másokkal mert általában ha egy valakinek beszélsz valamiről a munkahelyeden akkor az nyílt téma lesz onnantól. Kollégák között is van aki nem szeret bizonyos dolgokról beszélgetni de az évek során találtunk közös pontokat amitől senki sem érzi feszélyezve magát.
2017. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!