Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondolnátok, ha valaki a...

Mit gondolnátok, ha valaki a munkahelyén ennyire nem beszélne a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Ha kitérne az esetleges kérdések elől, vagy lerendezné valahogy röviden, nem lenne férjnél, és nem is tudnád, hogy járt-e valakivel mióta ott dolgozik, sose posztolna a neten se ilyesmit, és alapvetően nem is tudnál ezzel kapcsolatban semmit.
2017. okt. 7. 19:51
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

"a munkatársaidra a második családodként tekintesz "


Dehogy tekintek második családomként, nem tudom, ki találta ki ezt a hülyeséget!

2017. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
63%
21: Na ez az! Ha a haveri-baráti körömben akadnak olyan egyének, akiket nem annyira kedvelek, őket adott találkák alkalmával elviselem a negatívumaikkal együtt a békesség jegyében, tekintettel a többi közös ismerősre. De egy munkahely teljesen más! Velük csak kvázi kényszerből vagyok együtt, félig olyan, mintha börtönben lennék. Tehát ott már semmi nem kötelez 100%-os toleranciára.
2017. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
74%

Második család ,mekkora ócska duma. Nekem nem családom a melóhelyen dolgozó szedett vetett cserélődő embertömeg hanem kényszerű együttmüködés a pénz miatt ,az a pénz meg azért kell hogy az IGAZI családomat el tudjam tartani.

Nyilván nem fogom velük megosztani a magánéletemet ,mert egyből ellenem fordítják, pletykatéma és áskálódás lesz a vége. Ne szólj szám nem fáj fejem tartja a mondás.

2017. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

"Persze, a munkahely elsődleges célja a munka. Csak éppen nem mindegy hogy a munkatársaidra a második családodként tekintesz (főleg hogy többet vagy velük mint az igazival) vagy csak egy biorobot vagy aki bemegy elvégzi a feladatait majd hazamegy hogy másnap megint bemehessen."



Én értem, amit mondasz, de ez a két véglet. Én szívesen jópofizom velük, de nem ilyen személyes témákról, csak hogy hogy telt a hétvége meg ilyenek. Meg egyes dolgokat tudnak, pl. munkán kívüli hobbimban vannak sikereim. De szerintem az nagyon nagy túlzás, sőt, szerintem baj is,hogy 2. család. A 2. családom, ha muszáj ilyet mondani, a legjobb barátaim, utána a nem legjobb barátaim, akik azért attól függetlenül még barátaim, aztán a távolabbi rokonaim, aztán a gyerekkori ismerőseim, és valahol a sorban utánuk a munkatársaim. Meg hát kinek hány kollégája van, mert ahol 3-an vannak, ott nyilván szorosabb az összhang.

2017. okt. 8. 20:21
 25/37 A kérdező kommentje:
Illetve az is hozzá tartozik, hogy szívesen találkozom hétvégén egyes kollégákkal. De az az igazság, hogy nem a húsz évvel idősebb Janival. Csak a többiek meg persze akkor féltékenyek lesznek meg hasonlók.
2017. okt. 8. 20:22
 26/37 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam, köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 8. 20:24
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell róluk ódákat zengeni, de nekem pl. fura, ha semmit nem árul el valaki magáról. Énsem hirdetem, de ha rákérdeznek, akkor elmondom, hogy igen van párom, igen együtt élünk. Nem haltam bele, ő nem tudott meg szinte semmilyen információt és ennyi. Kb. ennyit tudok mindenkiről. Valaki mesél és mesél. Meghallgatom, ha van időm, de amúgy pont nem érdekel... ahogy eljut a tudatomig el is felejtem. A közeli kollégákról mindenkiről tudjuk, hogy ki házas, kinek van élettársa, gyereke, azok kb. milyen idősek, hol élnek, aztán ennyi. Szerintem ez kell ahhoz, hogy megértően és segítően tudjunk egymáshoz fordulni.

Pl. tudom, hogy az egyik kollégának van egy beteg édesanyja, elmegy ha gond van vele és nem húzom a számat, ha helyettesíteni kell, mert tudom, hogy ő is megtenné fordított helyzetben. A másiknak gyereke van, nem bukok ki, ha negyedévente egyszer elrohan érte az oviba, mert belázasodik és stb. stb. Szóval szerintem minimális infót nem baj ha tudnak mások, hogy megértőbben tudjanak a helyzetekhez állni. Pl. a múltkor munkaidőben tudtam meg egy közeli családtagom halálát. A közelebbi kollégák tudták egy ideje, hogy beteg, így elég volt csak rámnézniük és tudták mi a szitu. Nekem is könnyebb volt így, mondhatni megágyaztam a napokig tartó kibukásomnak, gyászomnak, amit a többiek megértenek. Mert egyébként nem tehetem meg, hogy ezért egy hetet otthon maradjak.

Számomra nagyon fura lenne, ha minimális infót se tudnánk a közeli kollégákról és nem a pletykák miatt.

2017. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
49%
27: Részben igazad van, de valakit lebúzázni azért, mert nem akar a kollégákkal a nőügyeiről beszélni, az mindennek a legalja. És én ezt tapasztaltam, ahogy fentebb írom.
2017. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez túlzás és nem vall túl sok értelemre. Akkor sem kell teljesen elzárkózni a téma elől. Ha rákérdeznek mivan a nőkkel, azt kell mondani, hogy nincs párkapcsolatod, éled az életed. De azért csajozol? "Persze, de az életem ezen részét szeretném megtartani magamnak."

Szóval burkoltan lehet mindenre válaszolni, amivel mondasz is valami szolid infót, mégsem teregeted ki a magánéletedet és talán már is szimpatikusabb lesz az ember.

Nyilván ehhez kell egy bizonyos értelmiségi fokozat, ezt aláírom...

2017. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
29: Igaz, azt persze nem említettem, hogy az otthoni munkahelyeim gyári szalagmeló és közmunka voltak.
2017. okt. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!