Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha táppénz alatt elmegyek a...

Ha táppénz alatt elmegyek a megbeszélt időpontra fogorvoshoz tömésre, abból lehet problémám, ha a főnök vagy valamelyik kolléga meglát?

Figyelt kérdés

2017. nov. 14. 12:28
 1/4 TR75 ***** válasza:
73%

Attól függ, miért vagy táppénzen.

Ha kartörés miatt, akkor nem.

De ha például felsőlégúti fertőzés miatt, akkor kétszeresen is probléma: ilyen betegséggel legfeljebb egészségügyi sétára menj ki a lakásból, másrészt ilyen betegséggel nem megyünk fogorvoshoz, inkább új időpontot kérünk.

Ha pedig "táppénzen" vagy, akkor lehetőleg ne lássanak meg a kollégák és a főnök.

2017. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem fekvőbetegnek vagy felvéve, akkor nem.A táppénz nem házi őrizetet jelent.

Persze, ez csak az elvi válasz. Ettől még a főnököd rád szállhat miatta, ha éppen olyan a mentalitása.

2017. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végülis egészségügyi célból mész fogászatra, nem a következő színházi előadást megtárgyalni a fogorvosoddal, nem?
2017. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most tavasz óta járok fogászatra folyamatosan. Volt tömés, töméscsere, elszíneződés tisztítás vegyesen. Amikor szarul éreztem magam, akkor új időpontot kértem, már csak azért is, mert hányingeres vagyok. DE sajnos belefutottunk gyökérkezelésbe is. Nagyon határeset volt a fogam, azt mondta a doki, hogy figyeljem, mert lehet, hogy elég a normál tömés, de nem biztos. Ha bedurran és fáj, és nem múlik, azonnal menjek, a kollégái is megcsinálják, egyébként meg maradhatunk az eredetileg megbeszélt következő időpontnál. Én nem voltam táppénzen, szóval másnap bementem dolgozni. Délelőtt 10 óra körül belehasított az addigi legerősebb fájdalom a frissen tömött fogamba, azonnal telefonáltam, hogy aznap estére ki tud fogadni, mert ezt nem tudom a következő megbeszélt időpontig elviselni. Szerencsére tudtak fogadni, de végigkínlódtam a munkanapot, és több fájdalomcsillapító volt bennem estére, mint amennyit

papír szerint szabad lett volna bevenni, annyira fájt. Gyökérkezeléssel még meg lehetett menteni.


Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy ha nincs nyomós oka az időpont elhalasztásának (erős nátha, fertőző betegség), akkor jobb tartani az időpontot fogászaton.

2017. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!