Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató miért hagyja hogy...

Munkáltató miért hagyja hogy hülyét csináljanak belőle a betegállománnyal?

Figyelt kérdés

Miért hagyja ezt a munkáltató?

Alkalmazott szabit kér de nem kap.

Később ugyanarra a hétre még egyszer kéri a szabit de akkor se kapja.

Erre vállat von és közli akkor majd megoldja másképp.

Meg is oldotta: ugyanarra a hétre amire szabira akart volna menni, elment betegállományba.

Felesleges azt firtatni mennyire volt beteg, mert nyilván semennyire hiszen még az alkalmazott maga meg is mondta szabira akart menni nem mehetett, hát megoldja másképp.


Miért tűri ezt a munkáltató? Hogy hülyét csináljanak belőle és képébe hazudjanak?


Nyilván orvosi papírja lesz(van) ezzel nem lehet kirúgni, de hát ezer egyéb ok indok lehet amivel ki lehet rúgni valakit. Létszámleépítés megszűnő munkakör és csá.

Én ha főnök lennék, röptetném.


2017. nov. 16. 11:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mondhatsz akármit ha engem egy munkavállalóm nettó hülyének nézne és a képembe hazudna ilyen nyilvánvalóan akármilyen melós is egyébkétn tutira röptetném.... mint a fosos macskát vágnám ki a francba..


Akármiylen munkaerő. Majd lesz másik addig meg max beállok én helyére, de itt egy hazug csaló ne maradjon.

Ki vele.


A többi látja hogy ezt is lehet következménye nincs és ők is kedvet kapnak... hova jutunk?

Azonnal kib------aszn***ám.

2017. nov. 16. 16:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Oké, de egyelőre úgy tűnik, erről nem te döntesz, mert nem te vagy a cég feje, azt meg ezek szerint nem zavarta ennyire.


Nézd, tudom, hogy ebbe is bele fogsz kötni, régi madár vagy már ezen az oldalon, felismerhető a fogalmazásmódod.

Amikor nagyapám meghalt, keddi napra, délután 3 órára szervezte le nagyanyám a temetését, hogy miért, nem tudom, nem számolt a távolról utazó hozzátartozókkal, mindegy. A munkavállalónak törvény szerint közeli hozzátartozó halála esetén 2 nap rendkívüli szabadság jár a temetésre, akármilyen munkakörben és cégnél dolgozik. Nekem 6 órás utazás távolságra van az a település, ahol nagyapámat eltemették, a szüleimnek is (ha nem érem el a csatlakozást, akkor 30-60-90 perccel több). Aznap kedden reggel 7 órakor vonaton ültem (korábban indultam, mint az akkori munkahelyemre), késés is volt (szokott lenni), értem jöttek kocsival arra a településre, ahol át kellett szállnom csatlakozásra, így nem kellett várakoznom, de számold ki, így is mikorra értem oda. Épp volt időm megebédelni, váltani pár szót a rokonokkal, tisztálkodni, átöltözni, és már kezdődött is a ceremónia. Aznap már nem tudtam volna hazautazni, így a 2 napra mindenképpen szükségem volt. Anyám apja volt egyébként, és nagyanyám segítséget kért a szüleimtől a temetés előkészítésében. Anyám főnöke elengedte anyámat táppénzzel, tudta, hogy mire kell az a plusz egy nap, megértő volt a gyász miatt. Rendes szabadságot anyám nem kapott volna, mert iskolában dolgozik, és csak tanítási szünetben mehet szabadságra, akkor viszont kötelező. Csaltak? Igen, de ez rendkívüli helyzet volt, és anyám már több évtizede megbízható kolléga, a munkája értékes, innen fog nyugdíjba menni, tudják, hogy ilyenekkel nem él vissza, ezért megbízott benne a főnöke, és nyitottak egy kiskaput, hogy segíthessen az apja temetése előtti napokban az anyjának. Ha nagyanyám például szombati napra szervezte volna a temetést, akkor erre nem lett volna szükség.


Azért azzal gondolom, te is tisztában vagy, hogy ennél sokkal súlyosabb csalásokat is elkövetnek és főleg munkáltatók a munkavállalók kárára, például fekete meg szürke foglalkoztatás, zsebbe fizetés, túlóráztatás pénz nélkül, meg egyéb nyalánkságok. Én nem sajnálom a cégvezetőket 1-1 ilyen dolgozói kihágás miatt, amíg ők sem játszanak teljesen tisztán.

2017. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Azért azzal gondolom, te is tisztában vagy, hogy ennél sokkal súlyosabb csalásokat is elkövetnek és főleg munkáltatók a munkavállalók kárára, például fekete meg szürke foglalkoztatás, zsebbe fizetés, túlóráztatás pénz nélkül, meg egyéb nyalánkságok."



Aha... marha érdekes módon amikor meg valaki (akár én is...) beszámol ezekről lehazugozzák letrollozzák..... akkor hogy is van ez?


Ha bármi csalásról beszámolok amit a munkáltató köcvet el egyből megkapom hazug troll ilyen nincs... dehogy nincs....


Akkor hogy is van ez? akkor mégis van csalás?


Akkor kb mégis nekem van igazam hogy 10ből 9 munkáltató egy csalószemét?

2017. nov. 16. 17:21
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerinted a mall.hu-nál most miért vizsgálódnak?
2017. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ne leygünk már naivak... atyaúriasten.... a mallnál níílt titok hogy azért van "épp most " vizsgálat mert egy másik konkurrens áruházba (e.....m.... ag.... gyengébbekl kedvéért) beszállt egy fityiszes atyaúisten üzlettársnak és nem kell neki az erősebb rivális.

hát kinyírja... navos köntösbe bújtatva...

naiv...

2017. nov. 16. 18:42
 16/20 A kérdező kommentje:
Garancsi.... csak ennyi.
2017. nov. 16. 18:42
 17/20 anonim ***** válasza:
Azt hiszel, amit akarsz, de a webshopok ott trükköznek, ahol tudnak, és egyet most elkaptak. Hogy milyen ürüggyel, az más kérdés, de ismerek nem egy webshopot személyesen belülről, amiről tudom, hogy valahogy megkerülik a szabályokat és trükköznek a pénzekkel, mert a főnököknek saját bevallásuk szerint nem éri meg így meg úgy betartani a szabályokat. Szóval nem kell őket védeni. :-)
2017. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Azt hiszel, amit akarsz,"



Khm... hvg.hu

vg.hu

hir24.hu

index.hu

portfolio.hu


mind megírta



azt hiszek amit akarok...ja.

2017. nov. 16. 20:09
 19/20 A kérdező kommentje:

", de ismerek nem egy webshopot személyesen belülről, amiről tudom, hogy valahogy megkerülik a szabályokat és trükköznek a pénzekkel, mert a főnököknek saját bevallásuk szerint nem éri meg így meg úgy betartani a szabályokat. "


Apukám. Elárulok valamit.

Amit leírtál az kb az ÖSSZES magyar cégre igaz a multik kivételével....

az ÖSSZESRE.....

webshop?? nem kell ide webshop.

menj be egy tetszőleges kismagyar szarops kkv-hez.


nem találsz olyan tevékenységet amiben ne csalnának.

2017. nov. 16. 20:11
 20/20 anonim ***** válasza:

A munkáltató egy darabig kénytelen tűrni, mert ma már nem állnak sorba az emberek helyére.

Velem vezetőként pl. simán meg lehet beszélni, hogyha valakinek nincs már elég szabija, de sürgős családi elfoglaltsága van, meghalt egy közelebbi rokon, kórházba kell vinni a gyereket stb., akkor ha tud táppénzre megy, vagy csúsztat. Emberek vagyunk, mindenkinek közbejön néha ez-az. Nincs ezzel semmi gond, azzal van, ha valaki visszaél a jóindulattal.

Éppen azért tök fölösleges egyértelműen elutasítani a szabadságokat kompromisszum készség nélkül, mert ha a munkavállaló akarja, úgy is megoldja, hogy legálisan hiányozhasson. Talán ezért sem fordult elő nálunk még fenti "átvágjuk egymást a palánkon" történet a beosztottjaimmal. Mindig mindenre lehet megoldást találni, nem kell hazudni és vagdalózni.

2017. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!