Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Késni nem szabad csak a...

Késni nem szabad csak a főnöknek? A többiek meg repüljenek?

Figyelt kérdés

Hogy van ez egy munkahelyen? Itt volt a kínai delegáció egész város lezárva az egész egy nagy káosz (hétfőről beszélek). Nem lehetett haladni se kocsival se tömegközelekedéssel ráadásul a metrófelújítás miatt még a metró is kiesett.

Persze hétfőn mindenki elkésett. Mindenki még a „nagy“ főnök is.

Majd bejön szája habzik és ez hol van az hol van miért késik? Kérdezi miközben ő is késve jött nem is kicsit. És őrjöng hogy majd én rendet teszek vége lesz ennek el vannak ezek kanászodva.

Mondja miközben ő is késett.


Ezért kérdezem: késni azt nem szabad csak a főnöknek? A többiek meg repüljenek?


Hogy meri számon kérni egy ilyen szituban a késést lévén ő is késett?

Még ha ő nem késett volna-de akkor is a csapból is az folyik hogy be van állva minden áll busz kocsi még villamos is.

Pszichopata a köbön?


2017. nov. 29. 11:11
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Na most ez a duma hogy jön ide amikor világos hogy itt egyszeri és nem permanens okról van szó?



"De akkor itt is egy válasz, tessék. Az a helyzet, hogy ez cégtől és munkakörtől függ. Ahol pl. 5-kor zárják az irodaházat/üzemet, vagy több műszak van éles váltással, ott nem szabad késni, mert nincs lehetőséged tovább maradni, hogy ledolgozd, vagy a kollégáiddal szúrsz ki. Ahol van némi rugalmasság, nincs éles váltás, van lehetőség ledolgozni a késést, hogy pl. tovább maradsz bent annyival, ott jobban elfogadják, de azért ne legyen rendszeres. Ha v"

2017. nov. 29. 11:36
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem másokkal foglalkoznék. Ez olyan mint a suliban a" fél osztály egyest kapott". Neked az a dolgod hogy ott legyél időbe. Pont. Nincs tovább, hogy mások is elkêstek, meg a főnök is. Ő majd elszámol az idejével, de sztem nem neked. Én többek között ilyenekért hagytam el pestet. 9re jártam, reklámügynökség, 7-1/2 8 körül kellett indulnom hogy beérjek. Ha meg leesett a hó, hát azt meg nem ragoznám.
2017. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Tessék szöveget értelmezni. Ahol szigorú a munkarend, ott egyszeri alkalommal SEM szabad késni, mert emiatt nem lesznek rugalmasabbak, nem lesz műszakmódosítás, nem fog tovább nyitva tartani az irodaház, x-kor húzzák a rolót és pont. Na, de tudom, hogy neked egy válasz sem jó. :-)
2017. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

"Ahol szigorú a munkarend, ott egyszeri alkalommal SEM szabad késni,"


Oké. És ha mégis késtem most akkor mi lesz? Hm? Máglyahalál, kerékbetörés vagy mégis mi?

De vigyázz a válasszal mert ami szankció rám, a mezei melósra érvényes az a szankció hatványozottan érvényes a főnökre. Hiszen ő a minta az etalon. Ő az akinek nem lehet folt az ingén.

Mert ha az ő inge foltos nem kérheti számon az enyém miért az.

Majd az az övé sose az majd akkor lehet számon kérni.

2017. nov. 29. 11:46
 15/40 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, lepontozhatsz nyugodtan. Még fiatal lehetsz, sajnos azok az idők elmúltak amikor akár fél órát is késhetett az ember, meg 11- kor leálltunk, mondván" mindjárt itt az ebédidő". Ez a modern rabszolgaság, annyi kedvezmênyünk van, hogy két munkanap között hazamehetünk. Ennyi.
2017. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben nem másokkal foglalkoznék"



nem foglalkozom én másokkal. Csak tudod ha egy olyan alak kéri számon miért vagyok piás (mondjuk) aki maga is alig áll a lábán a piától akkor azért megkérdem-piás vagyok? Miért maga mi?

vagy neki szabad nekem nem vagy hogy?

Akkor kérje számon ha ő színjózan mindig.


Csak PÉLDA volt a gyengébbek kedvéért.

2017. nov. 29. 11:50
 17/40 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy: ami szankció RÁD vonatkozik, az rád meg az azonos beosztásban lévökre vontakozik - és adott esetben késés miatt levonhatják X óra bérét a fizetésedböl, le kell dolgozni a késést vagy egyéb, a munkahelyen megszabott szankciót kapod.


A fönök NEKED nem köteles egyáltalán elszámolni a késéssel - ezt a saját fönöke felé kell megtennie, amennyiben a fönök kifogásolja a késést, és ebben az esetben az ö munkakörére vontakozó büntetés jár neki (feltéve, hogy egyáltalán jár, mert az ö szerzödése nem egyezik meg a tiéddel)

2017. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

"Még fiatal lehetsz"ű


Ahogy vesszük. 47 vagyok.

Nem hinném hogy ez még fiatal.

2017. nov. 29. 11:51
 19/40 A kérdező kommentje:

Etikáról hallottunk már? Etika.

Tudod nem kérem számon azt máson amit magam is szarok megtenni.

Elemi etika.

2017. nov. 29. 11:52
 20/40 anonim ***** válasza:

NEM, EBBEN NINCS IGAZAD!!!!!


Ha a fönök hullarészeg is lenne, attól még NEKED nincs jogod részsegen menni munkába és fönöknek joga (SÖT KÖTELESSÉGE) téged emiatt megbüntetni. Az más kérdés, hogy a fönöknek IS járna büntetés, de az, hogy MÁS IS VÉT a szabályok ellen, NEM MENTESÍT téged ezek alól!


A te logikád alapján, ha valakit meggyilkolsz, nem büntethetnek meg, mert más is gyilkol már!

2017. nov. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!