Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti csináltatok már olyat,...

Ti csináltatok már olyat, hogy nem kaptátok meg a kért szabadnapot, erre aznapra beteget jelentettetek?

Figyelt kérdés

És ha igen, volt valami következménye? Szóvá tették nektek?

Én eddig konkrétan ilyet még nem, csak olyat csináltam, hogy tudtam, hogy adott napokon úgyse fogják engedni, hogy szabad legyek, így meg se kérdeztem, hanem mindjárt beteget jelentettem. Láthatólag el is hitték. De ha az ember olyankorra jelent beteget, amit korábban megcélzott szabadnapként, az elég szembetűnő, nem?


2018. márc. 10. 12:41
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

9: Szerintem mielőbb válts háziorvost!


10: És mi van akkor, ha se a főnök nem hagyja jóvá, se a kollégákkal nem lehet megbeszélni. Ahogy írtam, volt esetem, hogy biztosra vettem, hogy úgyse adnának szabadnapot. Vendéglátóipar, forgalmas időszak beindulása április hónapban. Úgyis azt a választ kaptam volna, hogy most forgalmas heteket írunk, nem hagyhatják, hogy szabad legyek.

És hogy lehet leellenőrízni, hogy tényleg beteg-e valaki? Már nem tudom, otthon hogy van, itt Hollandiában akkor küldhetnek ki házhoz ellenőrzőorvost, ha már több, mint két hete beteg az illető. Meg esetleg akkor, ha egy bizonyos rövid időtartamon belül már legalább másodjára jelent beteget, bár utóbbiban nem vagyok 100%-ig biztos.

2018. márc. 10. 16:15
 12/30 anonim ***** válasza:
32%

Hát ez jól jellemzi a viszonyodat a munkatársakkal és a főnökkel... Na meg arra alapozni bármit is, hogy inkább nem csinálom mert úgyse jön össze... megint csak nonszensz.

Egyébként itt bármikor lehet jelenteni, nem tudom mi a szakszerű kifejezés rá, hogy TB-t csal az illető. Mondjuk nálunk ezt úgy oldották meg, hogy közölték az illetővel, hogy akkor azonnali hatállyal közös megegyezéssel távozik, vagy feljelentik őt is, meg a háziorvosát is. Természetesen távozott, persze sértődötten, de kutyát nem érdekli

2018. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

12: Ó hidd el, az a munkahely is csalt eleget. Kínaiak, ez már gondolom, sokmindent elárul. Elég ha annyit mondok, hogy heti 24 órára voltam bejelentve, de mindig negyvenet dolgoztam, a túlórát kézbe fizették. De végülis nem erről szól a kérdésem.

De mégis hogy jelentik fel? Miképpen bizonyítják, hogy nem volt tényleg beteg? Az ördög sosem alszik, mi van akkor ha én szabadságot kérek, nem adják meg, és aztán balszerencsémre pont a szóban forgó napra betegszem le? Akkor már vehetem is úgy, hogy meszeltek a munkaviszonyomnak?

2018. márc. 10. 16:36
 14/30 anonim ***** válasza:
23%

Ja, hogy félig feketén is dolgozol? Akkor nincs miről beszélni.


Egyébként ilyenkor elvileg kimennek leellenőrizni, hogy tényleg otthon nyomod-e az ágyat.

2018. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
14: Egy múltbeli munkahelyről beszélek, ha nem vetted volna észre. Most csak szimplán fantáziálgatok, hogy ha esetleg a jövőben bárhol megesne velem, hogy nem akarnak elengedni, akkor esetleg megjátszam-e a beteget jelentést.
2018. márc. 10. 16:47
 16/30 A kérdező kommentje:
Ami meg az ellenőrzést illeti, hogy otthon vagyok-e: Néha a betegség jellegétől függően kifejezetten javasolt kimozdulni, elmenni sétálni. Vagy mi van, ha az orvos idegkimerültséggel írt ki, és épp odavagyok wellnessfürdőzni vagy szaunázni?
2018. márc. 11. 04:29
 17/30 anonim ***** válasza:
30%

Elméleti kérdés, gyakorlati válasz. Így működik a világ, hiába kéred ki magadnak:) Aki feketén dolgozik és ezt így bevállalja, az nem kapálózzon a jogai után...

Igen, orvos felírta wellness... Nyilván itt nálunk ez nem igazán működik. Jobban cizzellálva, csak hogy a szőrszálhasogatást folytassuk, ellenőrzik, hogy valóban a betegség esete áll-e fenn, ahogy az orvos felírta és a felírt "ellátásban" részesülsz, vagy éppen csak nem volt kedved bemenni.

2018. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

De tényleg mi van akkor, ha nem vagyok otthon, amikor kijön az orvos ellenőrízni? Lehet, hogy épp bevásárolni vagyok, a patikában gyógyszert kiváltani, vagy ilyesmi. Nem csak olyan betegséggel írható ki az ember, ami szobafogságot kreál. De oké, feltételezem, az orvos többször is megpróbálja, nyilván létezik valami szabály, hogy hány sikertelen alkalom után válik sumákgyanússá a dolgozó.

De az akkor is vitathatatlan, hogy vannak betegségek, amelyek valós vagy valótlan mivoltát nem lehet sebtiben megállapítani.

2018. márc. 11. 13:08
 19/30 anonim ***** válasza:

Direkt nem,de egyszer történt úgy,hogy így alakult.Nem volt belőle probléma.

Ha nagyon-nagyon kéne "szabadnap", inkább alapból kiíratnám magam.

2018. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
21%

Mint írtam, nem tudom részletesen a menetét, de nyilván akkor feljelentés történik és egy orvosszakért őmegállapítja, hogy valós-e a betegség. Egy a lényeg, ha már itt tart a dolog ilyenekbe hiába kapaszkodsz, hogy éppen itt voltam, éppen ott voltam stb stb.


Száz szónak is egy a vége, ha nem mersz, akkor ne akarj szabálytalanul "játszani"...

2018. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!