Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti csináltatok már olyat,...

Ti csináltatok már olyat, hogy nem kaptátok meg a kért szabadnapot, erre aznapra beteget jelentettetek?

Figyelt kérdés

És ha igen, volt valami következménye? Szóvá tették nektek?

Én eddig konkrétan ilyet még nem, csak olyat csináltam, hogy tudtam, hogy adott napokon úgyse fogják engedni, hogy szabad legyek, így meg se kérdeztem, hanem mindjárt beteget jelentettem. Láthatólag el is hitték. De ha az ember olyankorra jelent beteget, amit korábban megcélzott szabadnapként, az elég szembetűnő, nem?


2018. márc. 10. 12:41
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
39%

Na most egy kolleganőm ÉVEK ÓTA azt csinálja nyaranat hogy

-kivesz szabit két három részletben

- és a két szabi között meg elmegy betegállományba.


Ez úgy néz ki hogy kivesz 2 x 2 hetet két két szünettel, elmegy 2 hét szabira, majd két hét betegállomány majd vissza se jön és két hét szabi. És akkor az már 6 hét egyben.

ÉVEK ÓTA ezt csinálja egész nyáron nem is látni.


És ezzel nincs vége uyganez megy karácsony tájékán ha maradt még szabija kivezsi ha nem, akkor dec 15től ő „beteg“ mindig év végéig és már nem is jön.

Közben meg tele van a facebooka a fotókkal hogy a nagy betegsége mellett hol nyaralt síelt kirándult stb. Olyan marha nagyon beteg.


És lám semmi se történik vele évek óta megvan ő is és az orvosa is aki bekamuzza neki ezt.

Na most erre varrjon gombot aki akar.

2018. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
21: Ugye te nem a kamukérdező vagy válaszadó üzemmódban?
2018. márc. 11. 23:25
 23/30 anonim ***** válasza:

21-es, te vagy a munkaügyis igaz?

Amíg a munkáltatót nem zavarja és nem jelenti fel addig nyilván nem fog történni semmi...

2018. márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
24: Kamutrollkám! A "Gizike"-helyett kitalálhatnál valami más jelzőt, mert ez így eléggé áltlátszó. Mellesleg, amit leírsz, az irreális hülyeség, mert ha a főnök kedvence, akkor nincs szükség táppénzre, egyszerűen kiadna neki rendkívüli szabadságot. Legalábbis nem akarná, hogy a kedvenc dolgozó meg a háziorvosa lebukjanak táppénzcsalás miatt.
2018. márc. 12. 08:26
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szisztematikusan kirúgták az ilyen kamu hiányzókat, a többi dolgozó nagy megelégedésére.

A "láthatólag elhitték" önáltatás: a vezetők nem szóltak hogy nem hiszik el, csak a következő leépítéskor ezeket az embereket küldték el valamint béremeléskor és megemlékeztek ezekről az esetekről.

2018. márc. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
25: Az igaz, hogy rá 3 hónapra kirúgtak, de az nem emiatt volt. Még korábban összebalhéztam a főnökkel (nem akartam csicskulni, és hirtelen túlórázni), és ez lavinát indított, már akkor tutira vettem, hogy nem hosszabbítanak meg a szerződés lejártával.
2018. márc. 15. 09:07
 27/30 anonim ***** válasza:
Én csináltam ilyet. Munka mellett levelezőn egyetemre jártam, előre jeleztem hogy egy pénteket szeretnék kivenni, mert vizsgám lesz. Sok munkára hivatkozva nem akartak elengedni, pedig a sok munka mások szerencsétlenkedéseiből adódott, így hát arra a hétre "lebetegedtem". Feltűnő vagy sem, volt beteg kolléga így hiteles volt, főleg mikor elmeséltem hogy milyen kár hogy még vizsgázni se tudtam elmenni annyira beteg voltam...
2019. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Igen, ha tudod, hogy ugyse kapod meg, akkor celszerubb nem szolni, csak nem bemenni.

En volt, hogy csak felmondtam amikor nem akartak elengedni. Nem is egesz napra, csak az utolso 3 orat kertem. Mondom, ha ilyen szarevo vagy, akkor csa!

Mondjuk szar melo volt, ugyhogy nem volt gaz.

2020. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem dolgoznék olyan helyen...

Vállalkozás előtt volt egy hely, ahol nem engedtek el a magán fogdokimhoz...

Beadtam a felmondàsom 👌


Amúgy sokan csinálják, hogy ha nem engedik el megoldják másképp.


Sokszor úgy félnek az emberek felettesektől.... Holott ők is csak emberek!


Ha meg valaki bizonytalan lábakon áll, csináljon alá rendes alapot.

2020. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hála az égnek eddig nem volt rá példa, mert összesen 1 napnyi kérelmemet utasították vissza, és nagyon kedvesen kértek, nem is volt nekem annyira fontos PONT az a nap. Ha fontos lett volna, kivettem volna betegszabinak, de nemcsak azt az egy napot, hanem 3-5-öt. Persze ilyenkor érdemes arra figyelni, hogy az ember ne járjon a munkahely környékén, ne buktassák le közösségi médiában (pl. ha esküvőre megy, ne tageljék be facebookon). Pont ezért egyébként én a kérelmekkor csak akkor szoktam megemlíteni, hogy milyen okból kérem a szabit, ha rákérdeznek, hogyha ilyen eset lenne, akkor ne tudják azt mondani, hogy tudjuk, hogy az esküvő miatt kamuztál most betegszabit.
2020. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!