Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért néz le az új koleginám,...

Miért néz le az új koleginám, csak mert nem márkás rongyokra költöm a pénzt, hanem annál fontosabb dolgokra?

Figyelt kérdés

Állandóan beszólogat, hogy én nem öltözök márkásan, meg turizok, kínaizok, közben kb 3x annyit viszek haza, van saját lakásom Bp egyik szép kerületében, van megtakarításom, ha baj érne, pl betegség, munkehely elvesztése, jó sokáig lenne biztonsági tartalék. Költök többet pl kultúrára, színházra, utazásra, jó minőségű élelmiszerekre.


Igényesen öltözködök, éépen cak nem virít rajtam semmi márka. De csinos vagyok mindig.


Állandóan azzal villog, neki milyen márkás holmijai vannak, engem meg minden reggel kérdetget, "ugye ez is turka?"


Hát ennyire felszínes ma már minden?


A paraméterek:

Én: 28/nő, saját lakás, kocsi, csinos vagyok, de inkább turizok, pepco...stb. Keresetem havi nettó 310ezer


Ő: 19 éves, gyakornok, albi többedmagával, keresete nettó 120ezer, mégis Mark&Spencer és feljebb.


És nem kérkedek azzal, mim van, ő minden reggel rákérdez dolgozra:

-ez milyen márkájú blézer? Ja, hogy túrtad? de gáz....

stb


Hát ennyire megfordultak a dolgok?



2018. márc. 21. 20:31
1 2
 1/15 Metionin ***** válasza:
94%
Mert idióta. Az oké hogy neki mások a prioritásai de ha emiatt lenéz másokat, akkor nem lehet valami magas szellemi szinten. Én is kaptam már ilyen beszólogatásokat csak én anyóstól. Mindig húzgálta a száját a turis ruháimra, de mióta van rendes állásom, azóta még jobban. Szerinte most már butikos ruhákat kellene vennem, mert mostmár telik rá és hadd lássák mások, hogy telik. A baj ezzel csak az, hogy én nem a ruha árát meg márkáját nézem és vele ellentétben nem erről ítélek meg másokat. Csak ő ilyen, ha meglát valamit, az az első kérdése hogy mennyibe került és ha kiderül hogy olcsó volt, akciós vagy netán használt, akkor egyből fujjog, még ha előtte tetszett is neki a cucc. Ami engem illet, inkább könyvet meg festőcuccot veszek drága ruha helyett.
2018. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, montam már neki, hogy nekem más a fontos, de mindig jön a fejvágás, meg hogy degáz...
2018. márc. 21. 20:41
 3/15 anonim ***** válasza:
2018. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Elvből nem foglalkoznék ilyen értékrendű ember véleményével.
2018. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szívemből szóltál. Sajnos már kérdeztem itt, hogy miért lehet ez, mert valóbvan zavar, és nem is értem ezt a fordított életet, itt is leoltottak, hogy mit szólok bele, mit vesz fel? Meg villgok a lakással, stb, pedig a ruha milyen hűde fontos..


Oké, fontos, de sokkal többet nyom a latban, hogy vki csinos-e, színben, mintában, stílusban passzol-e...


Itt is le lettem oltva, pedig cak kíváncsi voltam, hogy miért van ez manapság?


Buszon is látom, minden 15 évesen MK óra villog, meg Adidas Superstar, meg obag. Tudom, mennyibe kerülnek, és nekem anno, hiába jól krestek a szüleim, egyszerűen nem lett volna szívem ennyit kérni tőlük ilyenekért, főleg, hogy nem is az én pénzem.


Pl ez a kis kolegina kb kiröhögött, mert nekem nincs obag-em.... nem értem a dolgot.


Az meg plána érthetetlen, hogy kérdeztem, hol lakik, hát a 8 legmélyén, amit utál, de nem tud elköltözni, mert nincs pénze kaucióra...


Manapság már nem trendi az, hogy addig nyújtózkodjunk, amíg a takaró ér?

2018. márc. 21. 20:47
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Mondd meg neki egy szép nap reggel (amikor megint kezdi a szöveget), hogy: "innentől kezdve legyen mindenkinek a magánügye a ruházkodással kapcsolatos téma", "nem szeretnél mégegyszer erről a témáról beszélgetni vele".

Ezután ha szóbahozza, lehet érdemes lenne szó nélkül, vagy vállrándítással ignorálni.

2018. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg neki hogy dugja a kicsi ujját a fenekébe és azzal foglalkozzon ne azzal hogy te hogy élsz és ne szólj hozzá többet.
2018. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

És mire legyek féltékeny? Van 3 misi a számlámon, most verjem el én is göncökre, h legyek vki? :D


A MK órámat szeretem, de nem hordom mindig, az tetszett, ennyi.


Ja, és autóm is van, de mivel gáz parkolni a belvárosban, oda bkv-val járok.

2018. márc. 21. 21:22
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Csak megjegyzem (a 8-asnak): Egy unokaöcsémnek milliói vannak, de nincsenek márkás cuccai sem neki, sem a feleségének és a gyerekeinek sem. Sőt! Még Mercije sincs, csak Pegoutja.
2018. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
8-as, jelentve. 😕
2018. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!