Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cégvezető nyíltan elismerh...

Egy cégvezető nyíltan elismerheti a cég politikai kötődését? Pedig csak egy nyomda?

Figyelt kérdés

Mehetett volna a politika rovatba is.

Kinek mi erről a szituról a véleménye?

Egy nyomda mely készít bármit szórólapot újságot könyvet. És egy ellenzéki szerveződés (nem is igazi párt, csak egy mozgalom) odahozza a nyomdába a szórólap-tervét hogy készítse el a nyomda.

És a műszakos felvevő elvállalja a munkát szó nélkül, kiszámolja mennyi lesz, megírja az előszámlát ahogy kell.

Majd másnap a főnök meglátja, és ez mi kérdezi???? Mi ez? Hát ki vette ezt a munkát fel?

Na munka lefújva még jó hogy nem fizettek előre mert akkor azt vissza kéne fizetni.

És a főnök egybehívja az embereket és „szabad nép félórát“ tart nekik, ahol felhomályosítja őket, hogy idézem „mindenki ismeri a cég politikai kötődését“ és ilyen munkát nem vállalunk. Utalt arra hogy a cég egyik tulaja egy narancsos parlamentben ülő akárki.


A kérdésem: merheti egy főnök nyíltan beismerni hogy politikai kötődése van a cégnek? Nem vagyok se hülye se naiv napnál világosabb hogy van csak ugye jobb helyeken ilyen mondatot ki nem ejthetnénk a szánkon.

Egy cég az egy cég, annak vannak üzletfelei akik fizetnek és megkapják amiért fizettek.

És téma zárva.

Nem így menne ez?

A hentes se küld el engem mert én ilyen pártos vagyok ő meg amolyan. Itt a pénz itt a sonka szépjónapot.

Nem?


2018. márc. 28. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

De. Egy normális világban nem számítana a politikai kötődés, de a Fidesz hatalma alatt sajnos igen.


Nekünk azt mondta a főnök, hiába vagyunk "függetlenek", muszály a narancsosokkal jópofizni, mert csak így juthatunk előre. Különben egy pályázatot sem nyerünk...stb.

2018. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"A hentes se küld el engem mert én ilyen pártos vagyok ő meg amolyan. Itt a pénz itt a sonka szépjónapot."



A sonka nem az ellenfelet reklámozza, ellentétben a szórolapokkal.

2018. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

LOL !!! te uramisten!


Egy üzleti vállalkozásnak nincsenek ELLENFELEI csak ÜZLETFelei meg esetleg üzleti versenytársai.

Na ez a megbízó még az utóbbi se lehetett csak az előbbi. Üzletfél.Lett volna.

Nem ellenfél mert egy cég az nem hadsereg meg sportoló hogy ELLENfele legyen.

Agyhalál.

2018. márc. 28. 11:08
 4/16 anonim ***** válasza:

Magáncég. Megteheti. Olyan munkát vállal el, amilyet akar.

Nyilván nem ezen az egy munkán múlik a cég nyeresége.

Ha nem lenne narancsos tulaj, akkor is érthető lenne, ha valaki nem akar semmilyen módon támogatni egy olyan szerveződést, amivel nagyon nem ért egyet.


Mi is meggondoljuk, hogy kivel dolgozunk együtt. Nálunk alapelv, hogy semmilyen politikai szervezethez, oldalhoz, vagy szektához, vagy kétes hírű szervezethez köthető emberekkel, cégekkel, szervezetekkel, nem dolgozunk együtt. Ha megtennénk, akkor komolytalanná válnánk, és nem lennénk szakmailag hitelesek.

Úgyhogy én egyáltalán nem osztom azt a nézetet, hogy ha valaki fizet, akkor mindegy, hogy ki az.

2018. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Magáncég. Megteheti. Olyan munkát vállal el, amilyet akar. "


Egyébként röviden: Nem. Nem teheti meg.

Irány egy fogyasztóvédelmi szakjogász. Olyan nincs rendelek egy akármit egy széket pl majd hogy jön egy telefon hogy te balos vagy? Akkor nincs szék!! Neked nincs.


Ld a csomó fogyasztóvédelmi büntetés amit azért szabtak ki éttermekre szállodákra mert X bőrszínű embernek nem adtak szobát ellátást.

Nem teheti meg.

Ott egy cég fagyi árul ott vagyol én kérek egy fagyit itt a pénz. Hogy aztán Che Guevara pólóban vagyok és az a náci fagyisnak nem tetszik-hát és? Hát és???????

2018. márc. 28. 11:19
 6/16 A kérdező kommentje:

"Nálunk alapelv, hogy semmilyen politikai szervezethez, oldalhoz, vagy szektához, vagy kétes hírű szervezethez köthető emberekkel, cégekkel, szervezetekkel, nem dolgozunk együtt"


Ja és mondod ezt olyan cégnél ahol a vezető nyíltan elismeri hogy.....

ja...

Nem tartoznunk senkihez!!! Kivéve ahhoz akihez tartozunk de máshoz nem...


Ja...

Anyám....

2018. márc. 28. 11:20
 7/16 anonim ***** válasza:

5: Ezek olyan példák, ami egyáltalán nem hasonlít a ti konkrét esetetekhez.

Egyébként megteheti, nyilván nem ilyen indokkal, de bárki mondhatja, hogy nem tud most több munkát vállalni.

Fodrász is mondhatja és mondja is, hogy nem tud már új vendéget fogadni, mert annyi van már neki. És semmi törvénytelen nincs benne.

2018. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"ogy ha valaki fizet, akkor mindegy, hogy ki az."


Meg ugye a nagyokosok elsikkadtak afelett az apró tény felett hogy a munka fel lett véve és ki lett számlázva... ekkora gyökerek. A munkát elvállalták-ld előszámla.

2018. márc. 28. 11:22
 9/16 anonim ***** válasza:
Munkaügyes troll sokadik felvonás? :D
2018. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Fodrász is mondhatja és mondja is, hogy nem tud már új vendéget fogadni,"


megint megy a szándékos mellébeszélés!!

De maradjunk a példánál.

Igaz, a fodrász is távol tarthatja a nemkívánatos vendégte azzal a kamuval hogy betelt a hely.

Oké.

És mi van akkor ha az a fodrász akkora gyökér hogy elküpdi a vendéget azzal hogy te X párt tagja vagy neked nincs hajvágás!!

Hm? Akkor mi van?

Ha akkorra gyökér hogy még egy kamut se tud kiagyalni hogy az elutasítás jogszerű legyen? Vagy annak tűnjön?

Hm?

2018. márc. 28. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!