Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsértődhet-e egy munkatárs...

Megsértődhet-e egy munkatárs azért, mert megdicsérem a barátnőjét?

Figyelt kérdés
Az egyik munkahelyi kollégám félig-meddig a haverom is, munka után gyakran beszélgetünk, néha be is ülünk egy-egy kólára valahová, olykor hétvégén együtt megyünk vásárolni. Egy ideje barátnője van a kollégámnak, egy nagyon helyes, tip-top kis hölgy. A múltkor, amikor munka után hazafelé kódorogtunk, elkezdtem dicsérni a hölgyet a barátomnak. (Kettesben voltunk, a lány nem volt velünk.) A barátom büszkén és örömmel hallgatta a dicsérő szavaimat, de amikor azt mondtam, hogy a lánynak annyira szép egészségesen kerek, formás és kellemesen telt mellei vannak, hogy én még ilyen szépet soha nem láttam, akkor egy percre meglepődött, és utána valahogy hideggé vált. Egészen gyorsan búcsúzott el tőlem, pedig máskor még negyedórákig szoktunk beszélgetni elköszönés előtt a sarkon. Most szinte bosszúsan és kurtán lerázott. Most ennyire megsértődött volna, amiért megdicsértem a barátnője melleit? Azok a mellek nem az ő kizárólagos tulajdonát képezik, más is megnézheti őket, pláne hogy a lány szinte mindig feszülős, sztreccses felsőkben jár, amelyek jól ki is hangsúlyozzák a csodálatos, pazar domborulatokat.

2018. márc. 31. 20:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Rendben, de akkor miért nem tetted hozzá, hogy figyelj Béla, ne értsd félre amit most mondok, nem érdekel a barátnőd egyáltalán, de azt meg kell hagyni, hogy....?
2018. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ebben teljesen igazad van, ezzel kellett volna bevezetnem a hölgy melleiről szóló dicsőítő ódát.
2018. márc. 31. 23:40
 13/16 anonim ***** válasza:
95%
Magdika, az új barátodnak olyan szépen dudorodik a frka a nadrágjában. Olyan feszes, peckes, különleges. Olyan férfias. De kérlek, ne érts félre, egyáltalán nem érdekel.
2018. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Kinek mi a normális. Ha neked az a normális, hogy ilyen beszólásokat engedsz meg magadnak úgy, hogy nem számolsz az esetleges következményekkel, akkor "lelked rajta", csináld csak. De akkor ne kérdezd meg másoktól, miért is sértődött meg az illető.


Te is érezted, hogy túlzásba estél, mert kiraktad ide a kérdésed.


Amit csináltál, az egyáltalán nem normális, pont ezért nem itt kellene "igazolást" kérned a maradi-alpári stílusodra. Itt is találsz olyan embert, aki ugyanúgy gondolkodik mint te, az igaz.


De nézd a válaszolók arányát....10 válaszolóból csak 1 adott neked igazat. Szerinted igazad volt?

2018. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem sértésből kérdem, komolyan, esetleg nem diagnosztizáltak nálad Asperger-szindrómát? Mert ugye ők azok, akik nem tudják rendesen kezelni az érzelmeket, és ebből kifolyólag néha furcsa dolgokat mondanak, vagy kérdeznek.
2018. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

Asperger szindróma tünetei:


A szindróma általános jellemzője az átlagos vagy átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, szemkontaktus kerülése, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák. Az ezzel élők nem tudják értelmezni a testbeszédet, a gesztusokat, vagy rendszeresen rosszul értelmezik azokat. Az Asperger-szindróma az újabb pszichiátriai meghatározás szerint az ún. autisztikus spektrum egyik kategóriája az autisztikus zavar és az ún. átható fejlődési zavar mellett. Az autisták és az Asperger-szindrómások közös vonása, hogy merev belső szabályrendszerükhöz görcsösen ragaszkodnak, a közösségi lét íratlan szabályaival folyamatosan összeütközésbe kerülnek. Ez számos nehézséget okoz számukra a közösségben, iskolában.


[link]


A leírt tünetek a kérdezőre nem jellemzőek az írási és fogalmazási stílusa alapján. Itt inkább tanult szokásokról van szó, hiszen az ő haveri körében ez megszokottnak van titulálva:


"Egyébként a haveri körben mindenki meg szokta dicsérni a másik barátnőjét, de nem elvevési (nem lenyúlási) szándékkal. Pl. így: "Gyönyörű futóművekkel dicsekedhet a barátnőd, büszke lehet a virgácsaira." Ennyi. Aki ezért megsértődik, annak irány a pszichológus."


Amit itt jelzett, és amit ő mondott a barátjának két ellentétes dolog. Mindkettő dicséret, igaz, de a kérdező nem a példamondatának stílusával" fogalmazott, hanem "nyálcsorgató" stílusban ("de amikor azt mondtam, hogy a lánynak annyira szép egészségesen kerek, formás és kellemesen telt mellei vannak, hogy én még ilyen szépet soha nem láttam...."), mint azt az egyik válaszoló pontosan jellemezte.


Ráadásul máris hárítja másra a hibát. Jelenleg a munkatársát okolja (a pszichológusos megjegyzése árulkodó), burkoltan ezt hozta tudomásunkra. Érzi a mondatának a sértő részét, de másra akarja fogni a történés okát .


Az írása alapján, ennek a 22-26 év körüli fiatalembernek lehetne több sütnivalója, hogyan fogalmazzon társaságban.....

2018. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!