Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkáltató mit nem ért...

Egy munkáltató mit nem ért azon hogy elmennek az emberek máshova mert ott többet fizetnek? Ezen mit nem lehet érteni?

Figyelt kérdés

Olyan helyen vagyok ami kb átjáróház. Emberek jönnek mennek, felveszik őket 1-2 hónap és ott sincsenek.

És a főnököt gyakran hallottam hogy „nem is értem miért megy el mindenki innen“.

Tényleg nem érti vajon? Mit nem ért ezen?

Mert én nem vagyok főnök csak egy elemi melós de én értem miért mennek el.

Azért mert szar fizetést ad és máshol többet adnak. Ennyi a nagy magyarázat.

A munka másutt se jobb, 3 műszakos meló sehol se jó, csak nem mindegy hogy minimálbérért vagy mondjuk btto 250-ért megy.


Mit nem értenek ezen?


2018. jan. 24. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Menj oda te is. És most reklám!
2018. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Menj oda te is."


Nem megyek én már sehova márciustól nyugdíjas leszek.

Van kb 1 hónapom itt.

2018. jan. 24. 11:03
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb, hogy nem akarja megérteni.

Vagy érti ő, de úgy áll a cég, hogyha emelne, akkor később lehúzhatná a rolót.

2018. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szóval ez akkor olyan mint amikor a diák azt mondja nem értem miért lett egyes a dolgozatom... miközben érti ő azért, tudja azért lett egyes mert szart se tanult rá.

Csak kevés embernek van annyi önkritikája hogy beismerje azért szar X dolog, mert ő tette azzá.

Vagy ha be is ismeri magának soha ki nem mondaná.

Végülis igaz hogy nézne ki ha kiállna a főnök és azt mondaná tudom hogy szar pénzt adok menjetek máshova ott jobb pénz van.

Hogy nézne ki. Noha igaz lenne.

2018. jan. 24. 11:31
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem akarjak megerteni. Voltam pizzeriaban par eve 500-ert/ora es azt mondta a fonok, hogy az emberek nem akarnak dolgozni azert nem jonnek. Biztos nem azert mert keveset fizet - teszem hozza ezt en. :)
2018. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Voltam pizzeriaban par eve 500-ert/ora es azt mondta a fonok, hogy az emberek nem akarnak dolgozni azert nem jonnek"



Pár éve ezért 500/ó még akár el is volt fogadható. Ma röhej lenne.

2018. jan. 24. 11:37
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Neki kell a nagy bömös meg a ház stb, ezért a melósait a szükséges minimumon tartja, aki önként "rátolat a f@$zra", hagyja magát, arra még rá is telepszik. Nagy a fluktuáció...? Érdekli szerinted? Az ilyennek van egy mondása. "Mindig találok rá valami barmot" És ennyi. Nem több a szemében a melósa, mint egy barom, ha egy ma lemorzsolódik, holnapra talál a helyére. Én us ismerek ilyet, ajjajj....
2018. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekik így is megéri, mindig lesz ember aki elvállalja bagóért is a munkát bármennyire is reklámozzák a munkaerő hiányt. Valóban igaz lenne ez akkor már rég netto 200 körül kellene keresni a legutolsó senkiknek is. 5 éve dolgoztam egy olyan összeszerelő üzemben ahol éves szinten 40%-os fluktuáció volt, külön részleg foglalkozott az új emberek toborzásával egy másik a betanításukkal. A német tulajdonosokat azzal kábították, hogy a magyarok nem akarnak dolgozni, a vezetőség pedig a munkaerő kölcsönzőkön keresztül lopta ki a pénzt.
2018. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

". Nagy a fluktuáció...? Érdekli szerinted?"


Mesélek valamit. A cég beszállítója volt egy másik cégnek. De olyan munkaerőhiánya volt hogy a teljesítés emiatt mindig csúszott. A másik cég tűrt egy darabig aztán szerződést bontott. Komoly pofon anyagi vonzattal.

Szerintem ez azért érdekelte a főnökséget nem?

2018. jan. 24. 12:07
 10/22 A kérdező kommentje:

"5 éve dolgoztam egy olyan összeszerelő üzemben ahol éves szinten 40%-os fluktuáció volt,"


5 éve az még egy más világ volt.

2018. jan. 24. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!