Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt mindent szabad...

Próbaidő alatt mindent szabad a főnöknek?

Figyelt kérdés

Párom kb. egy hónapja dolgozik új helyen raktárosként. Alapból azt mondja tök jófej főnökei vannak. De! Tegnap csak úgy hirtelenjében bejelenti a páromnak, hogy menjen be(szombaton) dolgozni, holott a cég munkaideje H-P-ig tart.

Megkérdeztem tőle, hogy és bemész? Erre azt válaszolta, hogy hát igrn, mert a főnök ezt meg azt mondta. Mire megkérdeztem tőle, hogy ha a főnök azt mondaná, hogy menj be hajnali 3-ra dolgozni akkor is bemennél? Erre csak annyit válaszolt, hogy hát mégcsak próbaidőn van és nem akrja kirúgatni magát stb.

Szegényem így is 44 órát dolgozik(péntek kivételével 9 órás a hivatalos munkarendje) és állandóan kimerült.

Csütörtökön is kitalálta a főnöke, hogy "ja srácok amúgy ma plusz 2 óra túlóra" szóval aznap 11 órát dolgozhatott, erre berendelik szombaton is, ráadásul jövőhét szombaton köteles bemenni, mert hogy április.30 miatt az extra munkanap.

Szóval 2 hét egyhuzamban 1 pihenőnappal.


Ezt tényleg megcsinálhatja egy főnök a próbaidő alatt? Hogy a kénye-kedvére rángatja az alkalmazottját??

Javítsatok ki, de úgy tudom min. 2 héttel le kell fixálni a dolgozóval, hogy túlóráznia kellene vagy esetleg plusszba bemennie. Nem pedig csak random bejelenteni.

Szerintem ez így baromi igazságtalan főleg, hogy a párom több 10kg-s és van, hogy tonnás tételeket is mozgat(kollégáival), úgyhogy nem kicsit megterhelő az ilyen random pluszmeló. Napvégén ígyis mikor találkozunk látom, hogy hulla fáradt, ha átjön hozzám egyből bealszik, ha pedig nem jön át akkor egész végig arról panaszkodik mennyire fáradt, álmos és ezt teljes mértékben megértem.

Lehet tenni ez ellen valamit?

Vagy addig ne is próbáljon nemet mondani, ameddig próbaidős, mert tényleg ennyiért kirúghatják?



2018. ápr. 14. 12:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
11: Ez nem feltétlenül ő, stílusban nem hajaz rá. Amit meg le ír, az még az elképzelhető és a reális határvonalán belülre esik.
2018. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az...Nálunk is van, hogy hétfőn bejelenti, hogy szerdától túlóra. Vagy az, hogy "holnaptól 12 óra". Merthogy el vagyunk csúszva a termeléssel.
2018. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem nem vagyok munkaügyis troll :D

Csak egy 19 éves lány akit zavar, hogy így csicskáztatják a párját :(

2018. ápr. 14. 14:55
 14/23 anonim ***** válasza:
próbaidő után is simán kirakhatják, szóval döntse el, hogy kell-e ez neki vagy sem. Ha korrekten kifizetik és szüksége van rá, akkor tűrjön és dolgozzon, ha meg nem, akkor lépjen le. Ennyi.
2018. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Amúgy még annyit fűznék hozzá hogy mindegy hogy próbdaidő vagy nem, ha valaki nem kívánatos arrafele akkor mennie kell.


Majd találnak valami indokot, vagy az illető munkáját ellehetetlenítik és akkor ő mond fel, stb.

2018. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Javítsatok ki, de úgy tudom min. 2 héttel le kell fixálni a dolgozóval, hogy túlóráznia kellene vagy esetleg plusszba bemennie"


kérésedre: nem jól tudod. A munkabeosztast 4 munkanappal előbb kell kiadni, de rendkívüli munkavégzést (túlóra) aznap is elrendelhetnek (köszönhető kormányunknak a törvény módosítása)

2018. ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Sajnos ez is a kamutroll tevékenykedéseinek egyik negatív mellékhatása. Normál kérdezőket is összekevernek vele. Velem is megesett kétszer.
2018. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16: Próbaidő után nem küldhetik csak úgy el egyik napról a másikra. 1 hónapos felmondási idővel is csak nagyon indokolt esetben.
2018. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
nekem is benne van a szerződésemben, hogy elrendelhetnek kötelező túlórát. csak a túlóra maximuma van törvényileg határozva. bármikor elrendelhetik a túlórát, szóval tévedsz.
2018. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem.

Ahol nem tudják, hogyan kell viselkedni, legyen szó emberi dolgokról, munkatörvényről, én ott ma már nem maradok , nem időzök és nem várakozok, mert jobb úgy sem lesz soha. Lesz ami lesz, túlélem, felfordulok, nem érdekel.

2018. ápr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!