Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10-es skálán hányast érdemel...

10-es skálán hányast érdemel ha a munkáltató elvesz az alapbérből?

Figyelt kérdés

Ti hányast adnátok egy 10es skálán súlyosság tekintetében a munkáltató egy olyan húzására hogy hozzányúlt az alapbérhez és elvett belőle tízezreket?? Indok: nincs pénze.


Hogy jogi oldalról ez mi azt ne firtassuk a lehető legsúlyosabb szerződésszegés, és azonnali hatályú felmondásra jogosít(ana).

De ne ezt a részét firtassuk.


2018. máj. 15. 17:54
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

9 mert 10 az lenne ha semmit se kapsz.

Én megéltem azt is, állami húsipari cég 200 dolgozójával együtt amikor egyik reggel zárt gyárkapu fogadott miket és volt munka nincs munka volt fizetés nincs fizetés.


Ugye ez volt 2002-ben. Egyik nap haza a műszak után, másnap reggel be és kordon lakat senki se mehet be

,a gyár az éjjel csődöt jelentett, és tv rádió újságírók önkormányzat kint... semmit se jelentett.

1 havi pénzem bánja azóta is.

2018. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Amelyik cég nem tudja kitermelni az emelkedő béreket, az adja át a helyét az innovatívabb vállalkozásoknak! Ez a fidesz jelenlegi gazdaságpolitikája. És ha belegondolsz van is benne logika. Így ki fognak tűnni azok a cégek, amelyek a gazdaságot húzni fogják, és eltűnnek a fejlődésre alkalmatlanok.


Abba ne menjünk bele, hogy aztán a háttérben meg az megy, hogy a haverok cégei milliárdos eu pályázatokon nyernek, egy random kkv meg örülhet, ha tizenmilliósat elnyer, egyrészüknek meg végképp beszűkülnek a lehetőségei elnyert pályázatok nélkül. Valószínűleg a te céged az utóbbi kategória :/

2018. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11: Ügyes válasz magadnak, de így is felismerhető vagy.
2018. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
0%

"Amelyik cég nem tudja kitermelni az emelkedő béreket, az adja át a helyét az innovatívabb vállalkozásoknak!“


És amely cég (a kérdésnél maradva) nemhogy az emelkedő béreket de még a sokéve nem emelt rég stagnáló bért se tudja kitermelni?


Én már hallottam olyat főnöktől hogy na emberek, vagy emelünk és akkor 2 hónap múlva csőd, vagy marad a bér és akkor marad a cég is. Hogy mi lett a vége nem tudom, eljöttem.


"egyrészüknek meg végképp beszűkülnek a lehetőségei elnyert pályázatok nélkül. „


Egy valóban piacképes életképes vállalkozásnak semmiféle pályázatra nincs szüksége a működéshez.

2018. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
61%
14# elfelejtettél visszalépni...🤣
2018. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szánalmas vagy. Ne itt sírj, menj bíróságra, és mondj fel. Mi nem fogjuk összekalapozni a különbözetet.
2018. máj. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

" Ne itt sírj, menj bíróságra, és mondj fel. Mi nem fogjuk összekalapozni a különbözetet."


És másik állást is adnak a bíróságon? Mert az oké odáig hogy felmond + bíróság. Oké.


Na és utána? Másik állás? Hol? MI? közmunka? Gyárban 3 műszak nettó 90-ért? Vagy mi?

Mert max ezek lehetnek....

2018. máj. 16. 07:39
 18/22 anonim ***** válasza:
Az már a te hibád, és a te töketlenseged, hogy csak ezek közül tudsz válogatni.....
2018. máj. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Az már a te hibád, és a te töketlenseged, hogy csak ezek közül tudsz válogatni....."


Hát ezt ne firtassuk van egy szitu abból kell főzni ami van, ami itt és most van, ne abból ami lehetett volna-


Most az a szitu hogy van egy btto 240-es munkaszerződésem, és kapok egy éve 130-at bérnek miközben 165-öt kéne kapjak momdván hogy nincs pénz, majd mostantól kapok kézbe 100-at mondván hogy nincs pénz.


Ez a szitu most.

És ha elmegyek mit választhatok? Közmunkát 57-ért vagy gyári melót nettó90-ért. Vagy még azt se mert ki tudja bírnám-e a fizikai melót sose végeztem.

2018. máj. 16. 07:51
 20/22 anonim ***** válasza:
Te bajod! Neked kell megoldani, de ilyen mentalitással el kell keseritselek, te mindog cumizni fogod más farkát.....
2018. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!